Boss Katana alternatifi

Herkese Merhaba,

Uzun zamandır evde kendi başıma gitar çalıyorum ve yakın zamanda ilk defa arkadaşlar ile işyerinde bir konser vereceğiz. (herhangi sabit bir tür yok her telden çalıyoruz) Bu sebeple bir amfi ihtiyacım doğdu.

Araştırmalarım sonucunda Boss Katana amfilerin youtube da baya övgü aldığını gördüm. Bu amfiler ile ilgili deneyimi olanlar var mı?

Beni cezbeden bu amfinin aslında içinde nerdeyse bir Boss prosesör barındırıyor olması. Yanında alacağım footswitch ile birçok farklı tonu yakalayabileceğimi düşünüyorum.

Maalesef bu amfinin yurt dışındaki en çok övgü aldığı şey fiyatı karşısında sundukları. Türkiye'de bu avantajı yok tabii ki. Alternatif olarak önerileriniz var mı?

Herkese Merhaba,

Uzun zamandır evde kendi başıma gitar çalıyorum ve yakın zamanda ilk defa arkadaşlar ile işyerinde bir konser vereceğiz. (herhangi sabit bir tür yok her telden çalıyoruz) Bu sebeple bir amfi ihtiyacım doğdu.

Araştırmalarım sonucunda Boss Katana amfilerin youtube da baya övgü aldığını gördüm. Bu amfiler ile ilgili deneyimi olanlar var mı?

Beni cezbeden bu amfinin aslında içinde nerdeyse bir Boss prosesör barındırıyor olması. Yanında alacağım footswitch ile birçok farklı tonu yakalayabileceğimi düşünüyorum.

Maalesef bu amfinin yurt dışındaki en çok övgü aldığı şey fiyatı karşısında sundukları. Türkiye'de bu avantajı yok tabii ki. Alternatif olarak önerileriniz var mı?
"Her telden çalma" konusunu biraz daraltır ve ihtiyaçlarınızı birazcık daha netleştirebilirseniz iyi olur. Türlerin pek bir önemi yok, önemli olan sizin ne karakterde/kaç adet tona ve efekte ihtiyacınız olduğu.
Amfi alternatiflerini sormuşsunuz. Katanaya alternatifler var, ancak her amfi canlı kullanımda Katana kadar fazla kontrol olasılığı sunmaz. Bu yüzden de pek çok insan amfisini ve efekt setuplarını ayrı ayrı seçer ve uyumlu hale getirmeye çalışır. O nedenle de ihtiyacınızı belirlemek önemlidir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba,

Hızlı cevap için teşekkürler. Şöyle söyleyeyim, repertuarımızda Born To Be Wild, Knocking on heavens door, Duman şarkıları, Kağızman, Hotel California vs var. Kısaca iş arkadaşlarımıza küçük bir konser vereceğiz ve çalmayı becerebildiğimiz sevilen şarkıları çalmaya çalışıyoruz.

Tam da dediğiniz gibi genelde insanlar amfi ve efektleri ayrıca satın alıyor. Benim buna ayıracak çok da vaktim yok. Düşüncem katanayı Fs6 footswitch ile beraber alıp 4 farklı ton kaydedip kullanmak.

Merhaba,

Hızlı cevap için teşekkürler. Şöyle söyleyeyim, repertuarımızda Born To Be Wild, Knocking on heavens door, Duman şarkıları, Kağızman, Hotel California vs var. Kısaca iş arkadaşlarımıza küçük bir konser vereceğiz ve çalmayı becerebildiğimiz sevilen şarkıları çalmaya çalışıyoruz.

Tam da dediğiniz gibi genelde insanlar amfi ve efektleri ayrıca satın alıyor. Benim buna ayıracak çok da vaktim yok. Düşüncem katanayı Fs6 footswitch ile beraber alıp 4 farklı ton kaydedip kullanmak.
Fs6 her bir şarkı için tek tonla çalacaksanız işinizi görür, veya belki iki farklı tonla, ama bunun dışındaki durumlarda zorlanabilirsiniz. GA-FC var görebildiğim kadarıyla, Katanayı etkin kullanabilmek açısından o çok daha iyi bir seçim olur gibi gözüküyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet Ga-Fc yi de araştırdım fakat bulunduğum seviye için FS6 yeterli olur gibi gelmişti. 4 farklı kanal seçilebiliyor sanırsam FS6 ile.

Pişman olmazsınız. Katana kesinlikle kaliteli bir seri. Şunu merak etmekteyim açıklarsanız sevinirim, FS6'da A pedalı ile preset değiştirirken B pedalı ile o presetteki atanan efekti açıp kapatabiliyor muyuz? Yoksa farklı mı işliyor?

Geri