Kayıt Programları Sorular\Sorunlar

Midi kanalını duyabilmek için,o kanala ait output'a kullandığın vst yi göstermek lazım.

İnput: all midi inputs(usbden)
output;LM-7 veya a1 veya hangi vst ise.

guitarology demiş ki:
Bu uyarıyı göstermeden önce projeye dair herhangi bir işlem,plugin yüklemesi vs. gibi bir hadise de olmuyor. Cubase açılır açılmaz bu uyarı geliyor. Çok fazla projem var ve bu tip bir problem yaşamamıştım şimdiye kadar. Şunu da belirteyim. Cubase ile yeni proje açıp,onu kaydettiğimde, proje açılıyor. Ancak eski projelerime ulaşamıyorum söylediğim gibi. Bu sorunla karşılaşmış olan varsa,tercrübelerini bilmek isterim. Teşekkürler şimdiden.

Bu sorunun cevabının 1000 tane sebebi olabilir.Cubase'in kataloğuna baktım maalesef böyle biri durumdan hiç bahsetmemiş.

Her projenin hard disk içerisinde kendi dosyası oluyor,o dosyada yapmış olduğun tüm looplar ve trackler olduğu gibi duruyordur,yeniden düzenleme yapabilirisin yani(gerçi vakit alır bayağı).

Arkadaşlar bende guitar rig kurdum mic girişini kullanıyorum,sorunum ise programı açtığımda gitarın sesi clean geliyor distortion açtığımda inanılmaz bir gürültü çıkıyor cızırtılı bişeylerhemde clean geliyor aynı anda ,bu sorunu stereo karıştırıcıyı kapatarak halledebilirmişim sanırım fakat benim laptopta vista kurulu ve o ses ayarını nerden yapabileceğimi bulamıyorum,sağ alttaki "ses" simgesine çift tıklayınca bişey çıkmıyor sağ tıklayınca karıştırıcıları aç diye bir seçenek görüyorum guitar rig karıştırıcısını kapatıyorum sadece clean ton kalıyor cızırtı gidiyor ...hiç bir şekilde distortion alamıyorum sürekli aynı clean tonu veriyor.Bana yardımsever bir arkadaş detaylı sakilde anlatırsa minnettar kalırım.

slm

ya benimde bi sorum olucak aydınlatırsanız sevinirim.
ben müzik teknolojileri bölümüne hazırlanmaya başladım ve bunun içinde kayıt programloarını kullanabilmem gerekiyo. sizce hangi programla başlamalıyım.

başlangıç için kayıt programı ?

benimde bi sorum olacak ilgilenirseniz sevinirim
ben müzik teknolojilerine hazırlanmaya başlicam ve kayıt programlarını kullanabilmem gerekiyo. acaba hangi programla başlamam daha iyi olur benim için ?
lütfen yardımcı olun kafam çok karışık !

ben gitar-amfi-pc bağlantısıyla pcden kanal kayıtlar yapıp bunları birleştirmek ve/veya eklemek gibi bir şeyler yapmak istiyorum. (örn: 4 farklı gitar çalıp bunların eq ve volume lerini ayarlayarak bi şarkı oluşturmak) öncelikle
ses kartının nasıl bir modifiyeye ihtiyacı var ve başlangıç olarak hangi programları kullanabilirim ?

merhaba.

cubase ile kayıt yaparken belli bir zaman sonra kayıt seslerine kesik kesik yabancı bir ses dahil oluyor.Çeşitli denemelerimden sonra buna yalnızca programın sebep olduğunu anladım.neden oluyor acaba?

slm arkadaşlar ben kayıt işiyle ilgilenmeye yeni başladım cool edit pro 2.0 kullanıyorum yalnız şöyle bir sorun var sesleri amfiden almak için kabloları taktığımda uzun bir dııt sesi geliyor ve diğer türlü processore kulaklık takıp denediğimde de hiçbir şekilde bilgisayarda ses kaydı yapamıyorum bunun sebebi nedir (yani her iki türlüde ses kaydı yapamıyorum multitrack kayıt yapmaya çalışıyorum) şimdiden teşekkürler

selam arkadaşlar.. Nuendo nasıl bir kayıt programıdır bilgisi olan var mı acaba? Bide bir eleştiri yapmak istiyorum:) Bazen ben ve benim gibi kayıt işine yeni başlayan arkadaşlar olduğunu unutup çok yabancı kelime kullanıyorsunuz.. Biraz daha basit şekilde anlatırsanız bence daha faydalı olur değerli bilgileriniz:)

arkadaslar yeni bir pc kurdum kendime ses kartı olarak yamaha GO46 kullanıyorum ses kartında bir problme olduğunu düşünmüyorum ama pc ye sesler geç gidiyor çok ufak farkla geç gidiyor nasıl düzelebilir bir fikri olan varsa...lütfen beni aydınlatsın :p

Arkadaşlar size bir sorum olacak şimdi cubase ile üç kanaldan kayıt yaptım ve başka bir davul programıyla yazığım davulu cubase ye ekledim.Buraya kadar bir sorun yok.Şimdi ise cubasede yaptığım bu çalışmayı mp3 formatıyla yada wav formatıyla export etmek istiyurum ama export ettiğimde midi olarak dışarıya çıkmıyor bunun sebebini bilen arkadaşlar varsa acil yardım istiyorum sizden?

everstone demiş ki:
bu çalışmayı mp3 formatıyla yada wav formatıyla export etmek istiyurum ama export ettiğimde midi olarak dışarıya çıkmıyor

davulları midi olarak yazıp export ettiginde cıkmıyor mu ?

yoksa tüm kaydı export edip komple bir midi dosyasımı elde etmeye çalışıyosun?

tam olarak anlaşılmıyo sordugun şey

alperrrr demiş ki:
everstone demiş ki:
bu çalışmayı mp3 formatıyla yada wav formatıyla export etmek istiyurum ama export ettiğimde midi olarak dışarıya çıkmıyor

Şimdi iki gitar kaydı yaptım ayrı kanallardan ve davul yazdım(üçüncü kanal oluyor).Komple hepsini midi olarak export etmek istiyorum.

Cubase 5 audio kayıt sorunu (çok acil yardım)

Herkese iyi çalışmalar arkadaşlar, diğer programlarda kayıt alabilirken, ses kartında veya cubase 5 in device setup unda hiç bir sorun yokken cubaese 5 te audio kayıt alamıyorum sinyal gelmiyo herşeyi kontrol ettim bakmadığım yer kalmadı ve pc ye ses gidiyo ama cubase bu sesi almıyo kafayı yemek üzereyim biri yardım ederse sevinirim..
ses kartını sorucak olursanız EMU 1212m..
Saygılar..

Re: Cubase 5 audio kayıt sorunu (çok acil yardım)

musical_lyric demiş ki:
Herkese iyi çalışmalar arkadaşlar, diğer programlarda kayıt alabilirken, ses kartında veya cubase 5 in device setup unda hiç bir sorun yokken cubaese 5 te audio kayıt alamıyorum sinyal gelmiyo herşeyi kontrol ettim bakmadığım yer kalmadı ve pc ye ses gidiyo ama cubase bu sesi almıyo kafayı yemek üzereyim biri yardım ederse sevinirim..
ses kartını sorucak olursanız EMU 1212m..
Saygılar..

Device setup tamamsa o iyi. Ses kartını tanıttın yani. ASIO olarak EMU nun ses kartını gördüyse tamam.

Şimdi bi de line outputlara bak. Output kanalları Mikserdeki output ile aynı mı? Mikserde outputta sinyal var mı?

everstone demiş ki:
alperrrr demiş ki:
everstone demiş ki:

Şimdi iki gitar kaydı yaptım ayrı kanallardan ve davul yazdım(üçüncü kanal oluyor).Komple hepsini midi olarak export etmek istiyorum.

Sadece VST kanallarındaki midi ile yazılmış olan notasyonu MIDI olarak alabilirsin dışarıya. Wave kayıtları çıkmaz. Export alırken de sadece MIDI out olarak export etmek gerek. Ses kayıtlarını export ettiğinde, MIDI notaları ona bağlı olan VST deki ses ne ise onu ses olarak dışarıya seçtiğin ses formatı olarak topluca gitarlarla beraber çıkar (MP3, Wave, vb export olarak) MIDI ses formatı değildir zaten onun exportu ayrıdır.

Re: Cubase 5 audio kayıt sorunu (çok acil yardım)

Device setup tamamsa o iyi. Ses kartını tanıttın yani. ASIO olarak EMU nun ses kartını gördüyse tamam.

Şimdi bi de line outputlara bak. Output kanalları Mikserdeki output ile aynı mı? Mikserde outputta sinyal var mı?[/quote]

Device setup tatam, ses kartınıda EMU olarak zaten gördü ve ben mixer değil preamp kullanıyorum 1 senedir ve bütün ayarlar aynı vaziyette cubase 5 i kurdum ve aklınıza gelebilicek bütün ayarları yaptım ses kartının mixerinden bütün giriş çıkışlar doğru ve pc ye gayet süper bir şekilde audio ses gidiyo ama cubase 5 e gitmiyo ve bu sorun birçok kişide varmış araştırdığıma göre silip yüklemek çare olmadı ses kartınıda sildim oda kar etmedi ve ses kartının mixerine sinyal gidiyo ben bu işten bişiy anlamadım yani 5 i kullanmıyıncamı sorun gidicek... Saygılar..

Merhaba arkadaşlar,
Dün gece Sony Acid Pro'yu yükledim.Fakat kayıt yapamıyorum.Çünkü bilgisayara mikrofonu ekleyemiyorum.Nasıl desem, XP lerde sağ alttaki hoparlörden mikrofonu ekleyebiliyorduk.Ben Windows Vista kullanıyorum.Hiç bir şekilde mikrofonu ekleyemedim.Mikrofonun ayarlarını yapabiliyorum herşeyi hallediyorum ama kayıt için olmuyor ki Sony Acid Pro'da kayıt tuşu basılamaz bir şekilde sönük vaziyette duruyor.Vista ile Sony acid pro kullanan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.
Teşekkür ederim.
İyi günler.

Geri