Kayıt Programları Sorular\Sorunlar

Arkadaşlar merhaba bu işlere yeni girdim. Tabii ki tahmin edebileceğiniz gibi Cubase 5 kullanıyorum (Studio One kullanmak istiyorum ama sistemden para kalmadı)

Her neyse arkadaşlar ben deneme için 2 3 gündür küçük küçük kayıtlar yapıyorum 3 4 kanallı fakat dışarı çıkartırken wav. olarak boyutlar 40 50 mb oluyor bu neden böyle? böyle 20 kanallı farklı enstrümanların olduğu kayıt yapınca 300 mb mı olcak bu boyut nedir bunun olayı? teşekkürler.
Gayet normal. İleri düzey seçeneklerde ve büyük projelerde "pool" da bulunan dosyalarınızı işlemeyi öğrenebilirsiniz. Çünkü editlerin orjinalleri genelde saklanır, bu da yer tutar. Ancak bilgisizce bir müdahale de bulunursanız kayıtlarınız yok olabilir.

Gayet normal. İleri düzey seçeneklerde ve büyük projelerde "pool" da bulunan dosyalarınızı işlemeyi öğrenebilirsiniz. Çünkü editlerin orjinalleri genelde saklanır, bu da yer tutar. Ancak bilgisizce bir müdahale de bulunursanız kayıtlarınız yok olabilir.

Hocam peki şimdilik basit yoldan küçültme yönetimi var mı bunları kalite çok fazla düşmeden, arkadaşlara atmak istiyorum ya da drive'ıma yüklemek istiyorum bir hayli uzun sürüyor.

Arkadaslar selam, 2i4 kartima dandik bir elektrogitar taktim inanilmaz bir dipses aldim kayit yaptiktan sonra da duyulan bir ses. Bunun sebebi gitar mi? Youtubeda 2i4le ne coverlar var yani kartla ilgisi olmamasi lazim

Hazır bulmuşken bende sorayım :) Reaperden kayıt alırken Preferences bölümü VST lerden Guitar Rig 5i seçip açmama rağmen ses alamıyorum ve kayıtta alamıyorum bunun cözümü nedir?

Hazır bulmuşken bende sorayım :) Reaperden kayıt alırken Preferences bölümü VST lerden Guitar Rig 5i seçip açmama rağmen ses alamıyorum ve kayıtta alamıyorum bunun cözümü nedir?
Çaldığında sesi duymak için monitör tuşuna basmalı, kanala kayıt alabilmek için de kanalı record enable yapmalısın...bunları soruyorsan aslında en başından reaper tutoriallar izlersen daha az tıkanıklık yaşarsın...

Arkadaşlar çok kalitesiz ve çok çok kötü ses veren bir amfim var. 100 liraya almıştım. Sesi çok çok kötü cidden. Bilgisayardan da ses alınabiliyor dedi bir arkadaşım. Ne gibi programlar gerekiyor? Ses kartı almam gerek sanırım, leptopa takılır mı?

Kartim 2i4 buffer ayarini full yapinca 23/33ms gecikme oluyor en dusukte 5/6 ama sanirim bir kac patirti oluyor ben 9/12ms de kullansam diger kartlara gore nasil bir rakam bu? Bir de direct monitor ozelligini nasil kullaniyoruz anlayamadim playback getirdigim zaman ses pcye gidip geliyor directe getirince 0 latency fakat o zaman da butun sesler kapaniyor diger kanallar olsun calarken efekt eklediysem o olsun sadece kayittaki enstruman duyuluyor ustune calmam gerektigi icin full directte tutamiyorum onu o zaman ne isimize yarayacak bu?

Ikinci olarak Samson Graphite 49 klavyem var ve tuslari haric hicbir ise yaramiyor ustteki bin tane tusun hicbirine islev kazandiramadim Cubasede

Yardim edebileceklere cok tesekkurler

Kartim 2i4 buffer ayarini full yapinca 23/33ms gecikme oluyor en dusukte 5/6 ama sanirim bir kac patirti oluyor ben 9/12ms de kullansam diger kartlara gore nasil bir rakam bu? Bir de direct monitor ozelligini nasil kullaniyoruz anlayamadim playback getirdigim zaman ses pcye gidip geliyor directe getirince 0 latency fakat o zaman da butun sesler kapaniyor diger kanallar olsun calarken efekt eklediysem o olsun sadece kayittaki enstruman duyuluyor ustune calmam gerektigi icin full directte tutamiyorum onu o zaman ne isimize yarayacak bu?

Ikinci olarak Samson Graphite 49 klavyem var ve tuslari haric hicbir ise yaramiyor ustteki bin tane tusun hicbirine islev kazandiramadim Cubasede

Yardim edebileceklere cok tesekkurler
Yardim edebilcek yok mu

Geri