Müzikle ilgili yaptığınız en gereksiz harcama

#1
Enstrüman, ekipman ve benzeri şeyler için yaptığınız en gereksiz harcama nedir?

Ben nadiren elime aldığım schecter sgr 7 telli gitarım için, o zamanlar nerdeyse gitar kadar eden DiMarzio manyetikler almıştım.
 
#3
Vaktinde 25.5” skala sevdasıyla modifiye etmek üzere alıp asla yola gelmeyeceğini anlayarak 1 ay sonra sinirle yarı fiyatına elden çıkardığım Ibanez S7320 bu başlıkta parıldar. Aslında dehşet rahat bir gitardı, ergonomi açısından şuana kadarki 20 yıllık serüvenimde daha rahat bir gitar çalmadım. Ve tasarım itibariyle de S serisine her zaman aklım gidiyor, fakat bu alet sanki entonasyon ayarına tepki olsun diye üretilmiş gibiydi, doğru dürüst akort da tutmuyordu. Hiçbir mekanik yada yapısal hatası olmamasına rağmen durumu toparlayamayınca malum, yolu göründü.
 
#4
Geriye bakınca şu anda çaldığım gitar ve amfi dışında hepsi lüzumsuz aslnda ... ve muhtemelen seneye şu anda elimdekiler de öyle olacak 😆

Gerçekten gereksiz harcama ise kendi pedal arakablomu yaparım diye bir sürü boş jack almıştım.
 
#9
Özellikle hatırlayamadım ama şimdiki bakış açımla icra ettiğim tür için iyi kalite bir gitar, iyi bir overdrive ve iyi kalite bir amfi dışındaki bütün harcamalar gereksiz geliyor bana.
 
Üst