17 sene boyunca aralıksız procesörle sahne yapmış olan bir adam, birgün lambalı amfi denemek için müzik dükkanına girerse :)

Bir arkadaşımda 5w Classic5 var, ama piyasa malı değil, örneğin ton devresi iki potanslı hale getirildi, süper bir baxandall ekledim, kısınca volümü düşürmüyor ama ilgili tonun seviyesini etkiliyor +- 12 db ayar sahası var. Lambalar değişti, hoparlör değişti, ampli canavar gibi, yani eşdeğeri fender champ ile yarışır halde, tek eksiği reverb (fenderde de yok) yok onun içinde çok iyi bir pedal var, spring reverbi aratmaz, bence zaten kullanılması gereken tek pedal odur. Daha önce aynı seriden 15W Blues juniora aynı modifikasyonları yaptık, 2 ton potansı, reverb tank değişim, hoparlör değişimi, geçenlerde çok sevdiğim birine sattık, gören keşke ben alsaydım diyor. Düşünürseniz konuşabilirim.

Bir arkadaşımda 5w Classic5 var, ama piyasa malı değil, örneğin ton devresi iki potanslı hale getirildi, süper bir baxandall ekledim, kısınca volümü düşürmüyor ama ilgili tonun seviyesini etkiliyor +- 12 db ayar sahası var. Lambalar değişti, hoparlör değişti, ampli canavar gibi, yani eşdeğeri fender champ ile yarışır halde, tek eksiği reverb (fenderde de yok) yok onun içinde çok iyi bir pedal var, spring reverbi aratmaz, bence zaten kullanılması gereken tek pedal odur. Daha önce aynı seriden 15W Blues juniora aynı modifikasyonları yaptık, 2 ton potansı, reverb tank değişim, hoparlör değişimi, geçenlerde çok sevdiğim birine sattık, gören keşke ben alsaydım diyor. Düşünürseniz konuşabilirim.
Selamlar hocam teklifiniz ıcın tesekkur ederım.Ben su an Fenderimi sırtıma takmıs lambalı amfılerı deneme maratonundayım dükkan dukkan gezıyorum ikram edenin çayını içiyor yoluma devam edıyorum ve pıyasada max 30w ne kadar lambalı varsa deneye deneye bir karara varacağım.Şu tur bi tamamlansın gerekirse size ulaşacağım saygılar.

Selamlar hocam teklifiniz ıcın tesekkur ederım.Ben su an Fenderimi sırtıma takmıs lambalı amfılerı deneme maratonundayım dükkan dukkan gezıyorum ikram edenin çayını içiyor yoluma devam edıyorum ve pıyasada max 30w ne kadar lambalı varsa deneye deneye bir karara varacağım.Şu tur bi tamamlansın gerekirse size ulaşacağım saygılar.
Rica ederim, benim ki mal satmaya çalışmak değil, ihtiyacı olana destek olmak amaçlı. Bir ampli bulursan ve tecrübemden yararlanmak istersen lütfen ara modelini söyle sana nelere bakman dikkat etmen gerektiğini söyleyeyim, Nede olsa hayatım lambalı amplilerle geçti.

Rica ederim, benim ki mal satmaya çalışmak değil, ihtiyacı olana destek olmak amaçlı. Bir ampli bulursan ve tecrübemden yararlanmak istersen lütfen ara modelini söyle sana nelere bakman dikkat etmen gerektiğini söyleyeyim, Nede olsa hayatım lambalı amplilerle geçti.
Çok sağol mutlaka danışacağım takibe aldım teşekkür ederim.

Ben de çok sahnem olmasa da daha çok evde keyfi çalmama rağmen 15 yaşımdan beri 38 yaşıma gelsem de lambalıda da çalmama rağmen processor kullanmaya devam ediyorum. pedal olayı daha yönetilebilir ve çok daha güzel sound alınabiliyor. ama tarzım sabit değil Metallica da çalasım geliyor Gary Moore da Audioslave Like a stone da gelebiliyor Cradle of Filth da Yalın da.. :)
Şuan 500x kullanıyorum hazır patch atmak sonuca 3 aşağı 5 yukarı ulaşmak çok büyük pratiklik. zaten seyircinin anlayacağı bir sound farkı yok pedalla da processorla. ama mesela 535 pedal ile aldığım wah soundu hiçbir processor da veremedi bu güne kadar..

Sağlığa zararlı benzetmesi çok talihsiz olmuş. "Bütçeye zararlı" desek daha doğru olabilir:)
Bu arada, transistörlü amfilere neden ilgi duyuldu peki o aralar ? Pratiklik mi? Lambalıdan daha hafif olması mı?
Ben prosesörle başlamıştım tamamen partik için. Gayette iyidi davullu tempo vardı düz metronoma göre de daha az sıkıcıydı. Hatta öyle metronom uygulaması arıyorum farklı davul ritimleri :) Sonra transistörlü sonra lambalı amfi. Şimdi tekrar Elevan Rack prosesör. Ama şuan ki prosesörler gayet başarılı. Bu seferde evde rahat kayıt için aldım. Şimdi de cubase kasıyorum :D

Ben de amfi ile çalınmasından yanayım .Taşıması mikrofonlaması büyük dert.3-4 tane analog pedal alıp kabin simülatörü deneyebilirsiniz sahnede.örnek palmer pdi 09 behringer ultra g bir kaç tane daha mevcut piyasada ama benim foverim palmer.(amfi kullanmak istemiyorsanız)

Ben de amfi ile çalınmasından yanayım .Taşıması mikrofonlaması büyük dert.3-4 tane analog pedal alıp kabin simülatörü deneyebilirsiniz sahnede.örnek palmer pdi 09 behringer ultra g bir kaç tane daha mevcut piyasada ama benim foverim palmer.(amfi kullanmak istemiyorsanız)
Aslında demek istediğim digital aletlerin dinamikleri almaması.Onun yerine analog pedal artı kabin simülatörü tercih ediyorum.Bi deneyin derim.

Peavey classic 30 gibi bir amfiyi eviniz komşu bakımından müsait olsa bile dizginlemek çok zor. Watt killer gibi bir cihazla watt gücünü düşürüp sesini daha kontrollü bir hale getirebilirsiniz. 5 w bir amfi bile ev ortamında çok yüksek gelebiliyor. Tavsiyem peavey classic mini head 20 Tabi birde kabin gerekicek ama bence en önemli özelliği 1-5-20 watt seçeneği olması. Şuan bende edinme aşamasındayım kesinlikle ev için ideal diye düşünüyorum. Fiyat ve barındırdığı özellik bakımından almanya fiyatlarıda bence makul seviyelerde. 2. Elide ara sıra düşüyor ilanlara ama çok durmuyor.saygılar.

Geri