Pedal Setup‘ım

Arkadaşlar alternatif ve classic rock çalıyoruz. Belirli bir amfi olmayacak bu sebeple bir çok amfiyle uyum sağlayacak pedallar olması önemli. Elimde olan ve almak istediklerimle oluşturacağım setup bu şekilde. Clean sound da benim için önemli olacak, clean için başka hangi efekt kullanabilirim. Akustik simülatör’ü düşünüyorum.

Ts Mini
Boss Ds-1
Mooer Chorus
Boss DD-3
Tuner

Setup planınız güzel.
"FJC" dediği gibi reverb ile tamamlanabilir.
Yalnız, hem TS hemde DS1 kullanmak mantıklı gelmedi.
DS1 yerine metal muff vb daha high gain bir pedal tercih ederdim.
İnsanlar, yüksek gainleri seviyorlar :)

Boss DS-1 her amfi ile anlaşmayabilir, kendisi mid scooplu bir de üstüne fender gibi mid scooplu bir amfiyle çalarsan hoşuna gitmeyebilir. Proco Rat veya klonu od-dist-fuzz ihtiyaçlarını mid kaybı olmadan sağlayabilir.

Fuzz nasil olur acaba, aslinda aklimda OCD vardi ancak fiyati malum. Hotel california tarzi sololar calacagim

Stüdyolarda genelde Marshall MG100 amfiler oluyor. Buna uyumlu bakabilirsiniz.
Setup işi çok zor bir şey.
Prova için bir stüdyo ile anlaşırsınız ve setup oradaki ekipman ve odanın yapısına göre şekilleniyor.
Konser için bir yere gittiğinde başka bir amfi ve mekanın ses yapısı farklı oluyor.

aslında en doğru şey direkt miksere girebileceğiniz bir sistem de olabilir.

Big muff nasıl olur?
Big Muff güzel pedal ama o da mid scooplu, eğer modifiye edebilirseniz bir kapasitör değişimiyle flat mid veya mid hump elde edebilirsiniz. Modifiye etmeyecekseniz Green Russian Big Muff reissue/Bass Big Muff, ya da mid kontrolü sağlayan butik Big Mufflara bakabilirsiniz. Bu arada DS-1, Big Muff ile aynı ton devresine sahip, farklı komponent değerleri kullanılmış.

ikinci el alıp satın zamanla fikriniz oluşur. sonuçta tamamen zevk işi 1. 2. diye bir şey yok
Big Muff güzel pedal ama o da mid scooplu, eğer modifiye edebilirseniz bir kapasitör değişimiyle flat mid veya mid hump elde edebilirsiniz. Modifiye etmeyecekseniz Green Russian Big Muff reissue/Bass Big Muff, ya da mid kontrolü sağlayan butik Big Mufflara bakabilirsiniz. Bu arada DS-1, Big Muff ile aynı ton devresine sahip, farklı komponent değerleri kullanılmış.
Aradığım dist aslında biraz fuzzy’di. Ocd muadili olarak Joyo Ultimate Drive’ı düşünüyorum(dist olarak kullanacağım). Drive olarak da yine joyo vintage ya da sd-1 düşünüyorum

Geri