Jazzmaster Relic Çalışmam

Jazzmaster relic çalışmam hakkında yorumlarınızı merak ediyorum. Aklımda sadece ufak birkaç şey var onları saymazsak bitti sayılır. Gitar sunburst üzeri shell pink, pickguard 3 kat beyazdı ve değiştirmedim, eğer varsa sorularınızı da cevaplayabilirim. Teşekkürler :)
1537108021434.jpg
Screenshot_2018-09-09-16-52-30-2.jpg
1536501300070.jpg

Sunburst üzerine relic yapılsa daha mantıklı olurdu bence. O dipteki eziklikleri kim yaptıysa anasını silkelemiş gitarın. Bayağı çekiç darbeleri var.
Renk sonic blue olsa daha bir çekici olurdu sanki.

Bu arada gövde Squier Jazzmasterlara benziyor. Pickguard vida yerleri Fender gitarlarda farklıdır. Sapı değiştirilmiş olabilir. Bir de yaylı köprü kısmında Fender logosu bulunur. Umarım bir dolandırıcıya denk gelmemişsinizdir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sunburst üzerine relic yapılsa daha mantıklı olurdu bence. O dipteki eziklikleri kim yaptıysa anasını silkelemiş gitarın. Bayağı çekiç darbeleri var.
Renk sonic blue olsa daha bir çekici olurdu sanki.

Bu arada gövde Squier Jazzmasterlara benziyor. Pickguard vida yerleri Fender gitarlarda farklıdır. Sapı değiştirilmiş olabilir. Bir de yaylı köprü kısmında Fender logosu bulunur. Umarım bir dolandırıcıya denk gelmemişsinizdir.
Zaten squier gitar :) decal yapılmış

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Güzel gözükmekte. Biraz detay vermeniz mümkün mü? Önceki finish cila/boya olarak ne idi? Relic işlemini nasıl yaptınız aşamalar vs?
Sunburst zaten fabrika çıkışıydı ben aldığımda shell pink boyanmıştı ve decal yapılmıştı ben önce biraz zımparayla giriştim sonra dikkatlice maket bıçağıyla kazıdım üzerine de pasta cila yaptım sonra beğenmediğim yerlere hafif şekilde boya püskürttüm onun dışında manyetikleri herkes gibi ben de tellere denk gelen kısım daha az olacak şekilde kahveyle eskittim ve pickguardı boyadım başka sorunuz varsa alabilirim :)

Hiç fena olmamış bence hatta oldukça iyi duruyor. Sadece Squier boyaları oldukça kalın oluyor, üzerine boyama olayıyla birlikte bir hayli kalın bir katman olmuş.

Geri