FENDER U.S.A YANINA 2. GİTAR ALSAYDINIZ NE ALIRDINIZ?

Tamamen büyük harflerle yazmayınız.
Güzel bir soru bence.
Benim gibi ucuz mal alacak kadar zengin olmayan müzisyen arkadaşlarım varsa aramızda tavsiyelerini bekliyorum.
Az ve öz seven biri olarak güzelim amerikan strat tonunuzun yanına en az onun kadar aynı kaliteye sahip ikinci bir gitar olarak ne alırdınız...

Genelde metal çalan biri olarak ne kadar tezat bir durum olsa da ilk gitarım Amerikan Strat ise yanına bir Les Paul alırdım. Herhalde ikisinden uç türler hariç her grubu çıkaracak gitar tonu alınırdı. Bu aralar gözüm Kore Epi'ler ve 90'lardan kalma Gibson Studio'larda. Bu arada merak ediyorum bilen varsa doldursun; Görünüş hariç Standart ve Custom serilerinin kalitesinde Gibson LP Studio üretildi mi hiç ?

Yapacağınız müzik tarzına göre değişir seçimler. 2 sene önce Edwards Les Paul almıştım -ki oldukça kaliteli çıktı- şimdi ise Telecaster alırdım. Bir de en baştan USA Strat yerine de partscaster olayına girerdim.

Genelde metal çalan biri olarak ne kadar tezat bir durum olsa da ilk gitarım Amerikan Strat ise yanına bir Les Paul alırdım. Herhalde ikisinden uç türler hariç her grubu çıkaracak gitar tonu alınırdı. Bu aralar gözüm Kore Epi'ler ve 90'lardan kalma Gibson Studio'larda. Bu arada merak ediyorum bilen varsa doldursun; Görünüş hariç Standart ve Custom serilerinin kalitesinde Gibson LP Studio üretildi mi hiç ?
Les paul bende düşünmüyorum değil.Şöyle güzel bir beyaz lp studio cidden hoş olur.

Eskiden şahini atıp alınırdı şimdi oda yetmıyor jes lere :)

En az onun kadar iyi alternatifleri var hem de yarı fiyatına. Ben Japonya'da yaptırdım.
http://www.theguitarden.co.uk/product-page/seventy-seven-exrubato-standard

Tabii Kendi üreticisinden alınca daha ucuza ama şuan ki kurla uçmuş durumda. Bir de 6-8 ay bekleme süresi oluyor.

Elimde bir de İbanez AS73 var. Epey bir modifikasyon yaptım. Herşeyi değişti. Ondan da çok memnumum. O tip bir gitar alıp iyi bir modifikasyonla güzel bir gitar olabiliyor.
Peerless Renaissance Custom Elektro Gitar
Bu gitar da çok iyi. Ortalama bütçeler için tavsiye ederim.

Les paul bende düşünmüyorum değil.Şöyle güzel bir beyaz lp studio cidden hoş olur.
Les Paul'lar ile hiç alakam yoktur aslında hem rahat gelmez hem tipini ve klişeliğini sevmem. Ama geçen sene Zakk reyisin shredlerini ve Marty reyisin hissiyatlı bendlerini EMGTV'de izleyince bir sempati oluşmaya başladı. Diğer gitarlara göre aslında tek avantajı kısa skaladan dolayı sap manyetiğinde oluşan daha dolu-yoğun ton.

Çok Les Paul’cü olmamama rağmen elimdeki Edwards LP 125SD modeli beni Les Paul’cü yapıyor. Japon üretimleri gerçekten kaliteli, kesinlikle değerlendirilmesi gerekir.

Edwards, Tokai, Bacchus, Greco vs bunlara bakmadan bir LP seçmeyiniz derim :)

Her ne kadar nadir olsa da bazen 2. ele düşüyorlar.

Geri