HACKELLOMİ ÜSTAD NERDE?

Merhaba siteye 4 5 sene kadar once bır donem aktif bulunurken hackeloomi uye adıyla bir abımız vardı kendisinin adını bilmem tanımamda ama bayagı bılgılı düzgün bir insan oldugunu söyleyebilirim,ilk uye oldugumuzda bana bayagı acıklamaları ıle destek olmustu.Şimdi siteye 4 5 sene aradan sonra girince bayagıdır paylaşımlar yapıyor destek olmaya calısıyorum fakat bu abimizi hiç göremiyorum.Umarım iyidir.

Merhaba siteye 4 5 sene kadar once bır donem aktif bulunurken hackeloomi uye adıyla bir abımız vardı kendisinin adını bilmem tanımamda ama bayagı bılgılı düzgün bir insan oldugunu söyleyebilirim,ilk uye oldugumuzda bana bayagı acıklamaları ıle destek olmustu.Şimdi siteye 4 5 sene aradan sonra girince bayagıdır paylaşımlar yapıyor destek olmaya calısıyorum fakat bu abimizi hiç göremiyorum.Umarım iyidir.
Hakan bazı tatsızlıklardan sonra forumdan ayrıldı, sanırım admin konumunda olduğu gitar odaklı bir başka sitede takılıyor artık.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Üstaaad eğer buradaysan bize bi işaret gönder :) Ne bilim masayı sallayacak halin yok ama en azından bi işaret ver:))

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hakan hoca neden banlandi.? Bence artıları eksilerinden daha fazla (çok daha fazla ) bir insandı. Bu tip şeylere dikkat edilmesi gerekli bence.

Valla nick vermeyeyim ama hala burada yazıyor bence o :) Yazı stilini nerede görsem tanırım :p
Ben sanmıyorum o kadar şeyden sonra burada olduğunu. Ayrıca o stili ben göremiyorum çoktandır. Hatta 2 yılın ardından forumda yeni yeni bir kıpırdanma var. O tatsızlıklar forumdan maalesef sadece 2 yıl çalmakla kalmadk. Çok değerli abilerimizi ve o güzel forum ortamını da kaybettik.

Hakan (hackeiommi) bir iki parazit yüzünden saçma sapan banlandı ki o parazitler de zaten 3-5 günlük üyelerdi, sanki maksatlı gittiler Hakan'ın üstüne, biri yazmayı bıraktı diğeri geldi, sanki aynı üyeler gibi.. O üyelerden biri zaten aynı gün kayboldu, diğeri de 5-6 ay sonra siteye uğramayı bıraktı.. Buranın yıllardır düzenli kullanıcısı, burası bizim takıldığımız cafe ortamı diyen Hakan kaynadı arada..

Hakan'dan önce Uğur abi banlandı, gerçi o ilanlarında yaptığı birden fazla hatasından oldu ama uğraştık banı kaldırılsın diye, çok yazdık özelden de, ona yakın tarihte Hakan da banlanınca pek savunma isteği kalmadı, sonuç alamayacağın şey için boşa kürek çekmek oluyor aynı şeyleri tekrar yazmak, oysa karşısında yazanlar çirkinleştirmişti laubali dilleriyle.. Hakan şu an 44-45 yaşlarında, karşısındakinin yaşı farketmeksizin o laubaliliği kaldırmaz.. Forum kuralları da açık, ve herkese eşit uygulanıyor, zaten öyle de olmalı ama Hakan'ın bu forumdan gitmesine üzüldüm şahsen..

Severim Hakan'ı, hala da görüşürüm telefonla filan.. İyi aklıma getirdiniz, Kadıköy'e geçerken arayayım bi...

Forum yetkililerinin 1 kereye mahsus eskı uyelerın tekrar gruba kazandırılması için af gibi bir isim altında bir kereye mahsus bir ban kaldırma uygulaması yapılsa cok guzel olur.Forum yetkilileri bızım bu her konusmamızı okuyormu bılmıyorum ama disiplinli forum kuallarını uygulamaları her ne kadar ıstıkrarlı ve kızılıp bozulmaması gerekılen bır hareket oldugu kadar,iyi niyet ve emege saygı nıyetı gostergesı olarakta hakan abı gibi abilerimizin tekrar bu grupta olması eski kıvılcımı tekrar yakalamamıza vesile olabılır..Umarım bu yazımı birileri okuyordur.

O zamanlar çok büyük tartışma olmuştu. @Grundar ve Bir arkadaş daha moderatördü diye hatırlıyorum. O zamandan kısa süre sonra normal kullanıcı oldular konuyla alakası var mı bilemem, komplo teorisi. Herkes üzüldü keşke farklı bir hesaptan devam etse.

Forum yetkililerinin 1 kereye mahsus eskı uyelerın tekrar gruba kazandırılması için af gibi bir isim altında bir kereye mahsus bir ban kaldırma uygulaması yapılsa cok guzel olur.Forum yetkilileri bızım bu her konusmamızı okuyormu bılmıyorum ama disiplinli forum kuallarını uygulamaları her ne kadar ıstıkrarlı ve kızılıp bozulmaması gerekılen bır hareket oldugu kadar,iyi niyet ve emege saygı nıyetı gostergesı olarakta hakan abı gibi abilerimizin tekrar bu grupta olması eski kıvılcımı tekrar yakalamamıza vesile olabılır..Umarım bu yazımı birileri okuyordur.
Ciddi bir kopuş oldu bir dizi üye ile, mesele sadece banlanma değil yani, o üyeler de tepki vererek forumdan ayrıldılar bir anlamda, geri dönmeyi düşünmeyebilirler.

Leb-i deryaydı forum, çok şey öğrendim ... ingilizce sıkıntım yok ve her türlü yabancı forumu takip edebildiğim halde yine de en çok şeyi burada öğrendim. Bir ara gerçekten inanılmaz dingil takoz kullanıcı doldu ortam, hatta zevzek muhabbetlerden sıkılıp sattıklarıma ilan bile açmaz olmuştum. Forum bu ara emekli amcaların oturduğu yazlık site kıvamında, bir rock bar açılsa fena olmaz yeniden :).

Ciddi bir kopuş oldu bir dizi üye ile, mesele sadece banlanma değil yani, o üyeler de tepki vererek forumdan ayrıldılar bir anlamda, geri dönmeyi düşünmeyebilirler.
Hocam 2 tane yenı üyelık acan birine kızıp forumdan ayrılmalarını çok doğru bulmadım acıkcası.Hepimizin seveni var sevmeyenı var, şimdi bende sevmediğim biriyi trollemek ıcın sahte hesap acıp orda adama agzımı gelenı soylesem sonrada o adam bırakıp gıtse? Tabi o zaman nasıl bir muhabbet döndü bilmiyorum ama Bu kadar basit olmamalı bazı şeyler..

Hocam 2 tane yenı üyelık acan birine kızıp forumdan ayrılmalarını çok doğru bulmadım acıkcası.Hepimizin seveni var sevmeyenı var, şimdi bende sevmediğim biriyi trollemek ıcın sahte hesap acıp orda adama agzımı gelenı soylesem sonrada o adam bırakıp gıtse? Tabi o zaman nasıl bir muhabbet döndü bilmiyorum ama Bu kadar basit olmamalı bazı şeyler..
Doğru anladıysam, aslında yeni üyelik açan birine kızmadılar. O gibi üyeler karşısında yönetim tarafından sahiplenilmemek onları kızdırdı.
Kendi açtıkları sitede bu konuda hassaslar sanırım; yani kıdemli ve katkı yapan üyenin statüsü farklı oluyor.

Doğru anladıysam, aslında yeni üyelik açan birine kızmadılar. O gibi üyeler karşısında yönetim tarafından sahiplenilmemek onları kızdırdı.
Kendi açtıkları sitede bu konuda hassaslar sanırım; yani kıdemli ve katkı yapan üyenin statüsü farklı oluyor.
Hayırlısı olsun hocam.Yaptıkları sistemide başarılı buldum dogrusu gayet mantıklı bir düşünce..

Geri