Yeni içerik

Line 6 için Floor Board yapımı

Bayaa zamandır POD lar için bir Floor Board yapmak için uğraşıyorum. Aslında yapmaya çalıştıgım şey tam anlamıyla bir Floor Board olmayacak. Controller desem daha iyi olacak. Line 6 nın ürettiği Floor Board a göre biraz daha basite indirgenmiş şekli...
PIC (programmable interrupt controlleri) denilen bazı entegrelerle yapmaya çalışıyorum bu PIC lere PC üzerinden Assembler dilinde yazıgınız prg leri yollayabiliyorsunuz. Bir çok elektronik devrelerde kullanılıyor.
Line 6 nın ürettiği bir Floor Board'u inceleye bilsem işim daha da kolaylaşacak ama hiç bir yerdede bunun teknik işleyişi hakkında bilgi yok..Kendi çabamla bir seyler yapmaya çalışıyorum. Digital analog Converter işi tamamen Floor board..
Daha önceden yatıgım bir çok Analog pedal var. Chorus, Distortion, Volume gibi bu tür pedalları yaptıkdan sonrada istediğim soundları elde edebilmek içinde üzerinde çok oynadım daha sonra kayıtta denedim falan filan ama tam anlamıylada çok iyi şeyler çıkmıyor ortaya..Floor board için bunlar geçerli olmadıgı için iş biraz daha kolay var olan bir şeyi yönlendirmek iş.
Bu konularla ilgilenenler varsa direk yazışalım..
 
Ben de bir ay önce bir midi controller işine girmiştim podxt için. Devre şemasını buldum, oluşturdum ve çip'i de bilgisayardan programlayıp denedim. Devre çalışmasına rağmen pod bir tepki vermedi. Sonra da şevkim kırıldı ve devam etmedim açıkçası. Belki biraz daha üstüne gitseydim olacak gibiydi...

Eğer yapmayı başarabilirsen nasıl yaptığını bilmek isterim, haberdar edersen sevinirim.
 
Jeff_Loomis demiş ki:
Ben de bir ay önce bir midi controller işine girmiştim podxt için. Devre şemasını buldum, oluşturdum ve çip'i de bilgisayardan programlayıp denedim. Devre çalışmasına rağmen pod bir tepki vermedi. Sonra da şevkim kırıldı ve devam etmedim açıkçası. Belki biraz daha üstüne gitseydim olacak gibiydi...

Eğer yapmayı başarabilirsen nasıl yaptığını bilmek isterim, haberdar edersen sevinirim.


Bulduğun Midi controller devresini gönderebilirsen çok sevinirim incelemek isterim hem sana da yardım edebilirm belki??
özel mesaj yolladım ama ses çıkmadı???
 
Sağol Cem aldım devreyi wallaha tahminimden basit PIC16C57 kullanılmış bu ve adamlarlar Pic'in de hex lenmiş haline de yazmışlar. İlgiç biraz ugraşayım sana haber veririm..
 
Ben sana haber verecem. Merak etme??
Sana bir sey soracam PIC16C57 nasıl programladın? "Pic star Plus" denilen bir alet var o bu serilerilerin hepsine yazıyor piyasa da devre şemaları gezen Pic prg si sadece 16f84 de yazıyor.
Wallaha bir eğitim falan almadan bunları yapabilmen çok iyi helal sana??? :D :D :D :D
 
:) Ben yapmadım babam yaptı :)

İş yerine götürüp orada programladı PIC'i. Yoksa ben ne bleyim yok PICmiş yok MIDIymiş :)

Ben babama aha da şema dedim, maille yolladım babama, o da iş yerinde yaptı getirdi...
 
Anladım :D :D :D
Ben bu işin egitimini aldığım aldığım halde zorlandığım yerler oluyor.
Baban Muh. galiba???
Neyse ben yapınca sana bilgi veririm. Su an başka bir devre ile ugraşıyorum o bitince senden aldığım devreyle ugraşacağım..
Hex. yazılımı olması çok iyi bu bayaa bir kolaylaştıracak işimi??
 
Selam cem seni buldum.Ben musti sana pod xt yi satmıştım(bursadan) nasıl gidiyor memnun musun aletten.Ben de pod xt pro getirttim.605 dolara buldum boxymusic.com adresinden.Belçikadan olduğu için shipping ucuz oldu.
Babana selamlar saygılar.
 
Musti,

Abi memnun musun ne demek, alete aşık oldum resmen :) İyiki almışım senden. Yalnız çok teşekkür ediyorum alete bu kadar temiz baktığın için, cidden bu kadar temiz beklemiyordum PODxt'yi. Güle güle kullan PODxt Pro'yu, hayırlı olsun, umarım ben de bir gün alabilirim o aleti. (yine senden mi alsam :) ) Peder bey de çok memnun, onun da biraz endişesi vardı alırken ama şimdi saatlerce bu aletle uğraştığımı ve de aletin kaliteli olduğunu görünce ne endişe kaldı ne keder :)

Wareyha, babamım mesleği bu, ondan olabildiğince faydalanıyorum, ampliydi, pedaldı, foot controllerdı... Uzar gider neler yapmadı ki bana.
 
POD 2 iyidir iyiii, ben de kullanıyorum, POD Bass da kullanıyorum.

Cem, normal fasulye POD ile rack POD Pro arasında ses kabiliyetleri açısından bir fark yok, sadece POD XT Pro'da wordclock sync, AES/EBU filan gibi stüdyolarda gerekli olabilen bazı ekstra özellikler var görebildiğim kadarıyla. Ev kullanımı için normal POD yeter de artar bile.Bir de, artık Assembler kullanmanıza gerek yok, PIC Basic kitleri var şimdi, resmen Icon-Based-programming denen taşı-bırak usulüyle PIC programlayabiliyorsunuz. Bende PIC Compiler/Programmer var, programlamak istediğiniz bir PIC varsa bana Hex dosyasını ve posta adresinizi emaille gönderin, programlar geri postalarım. Bu arada eğer PIC'in isminde C varsa bir defalık programlanabilir demektir, eğer F varsa Flash memory demektir, silinip tekrar programlanabilir.Ama program yazmamı istemeyin benden, tahammül edemiyorum :D
 
Mahcem abi pod bass nasıl çünki hiç denemedim merak ediyorum.
1 hafta sonra vizeler bitecek bass pod xt pro m-audio tampa mic pre ve audio technica at3035 alacağım o yüzden çok heyecanlıyım.(2 yıldır para biriktiriyorum birşeyler almak için :D )
Yanlız pod xt pro yu hala digital çalıştıramadım.Tüm dediklerini yaptım(ses kartının external syc falan ayarı) olmadı.Yanlız benim bilgisayar çökmek üzere belki ondandır.C: sürücüsünü yeniden formatlaıp herşeyi yine yükleyip deneyeceğim

Sevgili Cem
mutlu olduğuna sevindim güle güle kullan aleti almayı düşünürsen bekle biraz sıfırını bile ucuza alabilirsin fiyatları bazı yerlerde düşmeye başladı
Yanlız oyuncakla bu kadar uğraşırken dersleri boşlama sınavı unutma :D .Ben de bizimkileri ikna ettim eğer itü nün sınavını geçersem babam oraya yollayacak beni ama hala bazen yeteneksiz miyim diye düşünüyorum.Benim yolladığım mahcem abinin astığı davulzade musti mıstık diye bir başlık var ordan parçayı bi ara indirip dinler misin senin eleştirilerini duymak isterim.
Sevgiler
 
Mahcem demiş ki:
Bir de, artık Assembler kullanmanıza gerek yok, PIC Basic kitleri var şimdi, resmen Icon-Based-programming denen taşı-bırak usulüyle PIC programlayabiliyorsunuz. Bende PIC Compiler/Programmer var, programlamak istediğiniz bir PIC varsa bana Hex dosyasını ve posta adresinizi emaille gönderin, programlar geri postalarım. Bu arada eğer PIC'in isminde C varsa bir defalık programlanabilir demektir, eğer F varsa Flash memory demektir, silinip tekrar programlanabilir.Ama program yazmamı istemeyin benden, tahammül edemiyorum :D

Abi anladığım kadarıyla sende uğraşıyorsun PIC lerle evet dediğin gibi "f" varsa istediğin kadar yazabiliyorsun.. Bize zorunan ögrettiler abi Assembler'i olayı tamamen çözdügüm için direk yapıyorum... MPLAB kullanıyorum bende "Pic Star Plus" var onunla istediğim PIC e kayıt yapabiliyorum rs232 ile PC bağlantısı var COM dan çalışan bir alet gerçekten harika MPLAB da çok başarılı PRG aleti alınca yazılımıda free veriyorlar.. v6.40 var su an.. 49 tane komut var kullanılan tavsiye ederim yani??? Bilmiyorum belkide Pic Star Plus u biliyosundur zaten.. PIC ile yaptıgın ne tür çalışmaların var, abi senle bilgi alış verişinde bulunmak isterim şuan yaptıgım bir kaç çalışma var tavsiyelerini ve fikirlerini alabilirim..
 
Bizde de PICStart+ var, bir de BasicMicro'nun PICBasic compiler'ları filan. Biz genelde onları kontrol üniteleri tasarımında kullanıyoruz, servo motor kontrolü veya ön panel kontrolleri filan için, endüstriyel/yarı-endüstriyel/eğitim amaçlı uygulamalar yani. Eğer bizim firmanın webine bakarsan orada PIC kullanarak yaptığımız ürünleri görürsün: http://www.robotica.co.uk

Tasarımları programlamaları ben yapmıyorum ama, kafam fazla basmıyor o işe işin açıkçası, yani basar da basmasını istemiyorum. sonra her işi kendin yapmaya kalkıyorsun, hiçbirşey düzgün gitmiyor dağılıyorsun, o yüzden başkasına yaptırıyorum. bil ama yapma hesabı ;)
 
Arkadaşlar Alın size bir midi program changer

program_change.jpg
 
Bendeki devreyi de tamamlamak üzeriyim. Devrede bir kaç sorun çıktı POD u control edebiliyorum ama bazı sorunlar var devreyi tamamen çalıştırınca şemayı verecem problemleri halledeyim baskı devresini Pic yazılımını da eklerim yapmak isteyen arkadaslarda olursa yardımcı olurum.
 
Bende POD 2v almayı düşünüyorum ama foot controller'a para vermeyi pek istemiyorum.
Acaba yapabildiniz mi?
Sanırım maliyeti de çok tutmaz.
Merakla cevabınızı bekliyorum.
 
Üst
AdBlock Tespit Edildi

Lütfen devam etmeden önce adblock/reklam engelleyici uygulamanızı devre dışı bırakın.

Sitemizin yazılım/donanım/servis sağlayıcı giderleri reklam gösterimleri ile karşılanmaktadır.

AdBlock'u devre dışı bıraktım    Hayır teşekkürler