Satılık ESP E-II Eclipse

Takasa
Kapalı
Fiyat
6.001
Para Birimi
TL
ESP E-II Eclipse. Quilted maple gövde ve dark cherry sunburst renk.
ESP sitesi link:
E-II ECLIPSE

Fiyat referansı:
ESP E-II Eclipse Quilted Maple See Thu Black Cherry Burst Elektro Gitar Elektro Gitarlar
ESP E-II Eclipse, Quilt Maple Top - See Thru Black Cherry Sunburst

Fiyat 6,001 ... pazarlık için en son 6,000. Mutlaka sorulacak baştan yazayım. Sat al yaparak para kazanmıyorum yani kar beklentim yok, satarsam yapacak acil bir harcamam da yok o yüzden şu kadar vereyim yoksa beklersin diye mesaj atacak iyiniyetli yardımsever arkadaşlar, cevap vermezsem kusura bakmasın. Beklerken Eclipse çalıyorum daha ne olsun :).

Fiyat mantığım şudur: yerli fiyat çok anlamlı değil, kura göre değişiyor ayrıca uzun süredir Türkiye'de Eclipse kolay bulunmuyor. USA fiyatı 1,700 Usd civarı. Dolar kuru olarak 5.2 referans alıyorum. Bugün 5.2 olduğundan değil, geriye dönük incelerseniz zayıf TL ve çöken ekonomiden dolayı kur zaten 5.2'ye yavaş yavaş gelmiş ve olması gereken yere oturmuştu. Sonrasında 7.2'ye kadar zıplaması biraz panik, biraz spekülasyon, biraz operasyon vs ... Yani hakkı bence 5.2 ve bundan sonra da dolar bazlı bir şey alacaksam ben 5.2 ve altını mutlaka kollarım. Bir mal satarken genelde USA fiyatının 60-70% gibi bir yerine (temizliğine göre) oturtmaya çalışırım ki bu da şu anda eclipse'i 6,200 TL gibi bir yere koyar. Düz olsun 6,001 olsun dedim.

Sadece evde amatör ortamda çalındı. Kozmetik olarak bir iki kemer tokası değmesi, jack çarpması şeklinde ışığa tutunca zar zor görünen cilasal çizik olabilir ama 9/10 hatta 10/10 diyebilirim. İşlevsel olarak ise 100.0/100.0, kusursuz.

Şu anda 10-52 elixir var üzerinde, drop D ayarında. 10-46 std tuning ile kabaca aynı tel basıncı o yüzden sap ayarı vs yapmadan iki kombinasyonda da çok rahat kullanıyorum dönem dönem. Yani bakım, ayar istemeden tak çal kıvamında.

Pazarlık ve takas için vaktimizi almayalım karşılıklı.

Son düzenleme: