İlginç bir Strat kombinasyonu arıyorum

Merhaba, metal müzikle uğraşıyorum ve şu ana kadarki gitarlarımın hepsi humbucker manyetiklere sahipti ve çoğu aktif manyetikti ve şimdikiler de yine aktif humbucker manyetiğe sahip.

Hem cleanlerde daha iyi tonlar almak hem de farklı tür bir gitar denemek için bir strat almak istiyorum.

Stratları pek bilmiyorum ve hiç de denk gelmedi ama şu özelliklerde bir gitar arıyorum: Maple klavye, sabit köprü, ve h-s-s manyetik dizilimi. Ya da s-s-s manyetik dizilimine sahip bir gitarın bridge manyetiğine pasif humbucker takabilir miyim yani yuvasına oturur mu?

Bütçem ikinci elde 1000 lira civarı, teşekkür ederim.

Sabit köprü hariç stratlar zaten çoğunlukla dediginiz gibi oluyor. Köprüye single size humbucker modifiyeli ya da kendiliğinden köprüde humbucker olan bir dünya strat ikinci elde mevcut.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sabit köprü hariç stratlar zaten çoğunlukla dediginiz gibi oluyor. Köprüye single size humbucker modifiyeli ya da kendiliğinden köprüde humbucker olan bir dünya strat ikinci elde mevcut.
Zaten aradığım kombinasyonda hiç görmediğim ve bilmedeğim için bu konuyu açtım, yoksa biliyorum diğer özellikleri barındıran gitarların olduğunu, teşekkürler yine de.

1000 liraya sabit köprü bulamazsınız. Fender tipi tremolo sistemi olur. Üst serilerde bazı modellerde olabiliyor. Dediğim gibi sabit köprü hariç dediginiz özelliklerde gitarlar var tabi.

Clean’de iyi ton hem de çok fazla kombinasyon için Gövdeyi HSH alıp ya da luthiere öyle yaptırıp, 7- way strat mod yaptırabilirsiniz. (Hem klasik 5 yollu switch, aynı zamanda HH gitarlar gibi hem neck hem bridge, hem de tüm manyetikleri aynı anda aktif etme özelliği olmuş olur.) Humbucker’lara da coil tap özelliği yaptırırsanız, sonsuz bir ses aralığına sahip olabilirsiniz. Bütçeniz için karşılar mı bilmiyorum fakat yaparsanız kesinlikle değebilir.

Geri