Mustafa Hakkında Herşey

Müzikleri ve filmin akışı ile son zamanlarda izlediğim en iyi Türk Filmleri arasında. Eski psikolojik filmlerden katkat iyi ve zengim ama mutsuz insanlara da çok iyi formüller vermiş.

yaklasik 15 dakika once izlemeyi bitirdigim hala aptal aptal etrafa bakmama neden olan film.
izledigim en iyi türk filmlerinden biri. (açikçasi baska ne iyiydi diye düsündügümde 3-4 film geldi aklima... çok kötü :cry: )
ciddi anlamda sarsici diyaloglarini da unutmamak lazim.

filmi yaklaşık olarak 30 kere seyrettim ve her seyredişimde de zevk alarak seyrettim..nejat işler fikret kuşkan ve serif sezer zaten hayran olduğum oyunculardan...müzik ayrıca bitiriyo zaten...

hayatımda baktığım en iyi film olduğunu söyleyebilirim.oyuncu seçimi,film çekimi için seçilen yerler(ki kullanılan ev gülriz sururi'ye ait),müzikler harika olmuş.daha çok gişe yapan reklam ürünü saçma filmlerdense çok daha güzel ve akıcı bir film olmuş.çağan ırmak bence 7 - 8 yaşlarında işçi olarak girdiği sinema aleminde artık iyi bir kariyere sahip.iyiki film oyuncuları için gerçek tiyatrocuları seçmiş.TEK KELİMEYLE MÜKEMMEL...ama değeri anlaşılmış değil....

-adımlar..doğru adamlarla doğru adımlar....

-

abartmayın ya.en iyi mükemmel fln..bana abartı geldi..bunları söyleyen arkadaşlar sanırım sinema bilgisi pek yok ya da... başka bi nedeni olamaz..alonesong oyuncu seçimi,mekan,müzik bunlar mı yani filmi mükemmel yapan öğeler..ben görüşü film hakkında iyi film..çağanda eminim ki bundan çok daha iyi filmler yapacak..görünürde bi kaç iyi türk yönetmeninde biri..zaten çok yönetmen yok..beğenilen türk yönetmenlerde geneli yurtdışında çalışıyo nuri bilge ceylan fatih akın..

bence turkiyede yapilmis en ii psikoloji-gerilim filmi.
resmen su karabasan sahneleri gozumun onunden gitmedi bi kac gun ayrica oyuncularin performanslarida super mvode ii secim olms tebriklr....

Fikret Kuşkan'ın ve ismini önemsemediğim Ceren rolündeki bayanın oyunculuklarını hiç beğenmedim. Nejat İşler en iyi performansı çıkarmış bence.

Senaryoda pek bir orjinallik bulunmamasına ve filmin akıcılık yönünden biraz eksik olmasına rağmen Türk sineması için güzel bir eser olmuş.

Sanki bir şeyler olacak gibi bir beklenti veriyor insana ama elle tutulur hiç bir şey olmuyor filmde. O açıdan biraz vasat buldum. Yani Nejat İşler'in kadınla ilişkisinde ilginç bir ayrıntı falan çıkacakmış gibi bekledim ama çıkmadı. Adam taksiciyi kaçırınca ilginç bir şeyler yapacak sandım ama yapmadı. Sürekli hayalini gördüğü garip adam kardeşi herhalde diye düşündüm kardeşi çıktı ve öfff dedim. Kardeşini öldürmüş olmasını adamın karakteriyle örtüştürme çabası hoş fakat çok etkileyici gelmedi. Belki daha güzel işlense iyi fikir diyebilirdim.

nejat işler zaten iyi bir oyuncu ama fikret kuşkan'ın ordaki sayko adam tadını vermesi ve bu kadar rahat kaldırması takdire şayan bence...

İzlediğim en iyi türk filmlerinden biriydi çağan ırmak'a saygım daha çok arttı ..Soundtrack seçimleri çok isabetli olmuş filmde ara ara bir derdim var melodisini duyunca içim bir acayiip oldu oyunculara birşey demiyorum zaten yeni kuşakdan en beğendiğim erkek oyuncular(fikret kuşkan ve nejat işler ) ve kadın oyuncu(başak köklükaya) bir arada ...

unutulmaz replik: "Siz kimsiniz, hayatımda ne işiniz var..."

unutulmaması gereken: "Aslında hiçbirşey göründüğü gibi değildir."

Kasap-a ithafen: En iyi dostumun, kız arkadaşından ayrılamasının başlangıc sebebi olarak bilinir aramızda... ;)

Filmi daha yeni izledim ve beklentilerimin çok üstünde çıktı.Nejat İşler'i zaten çok iyi bulurdum ama bu filmle daha bi sevdim.Müzikler de cuk oturmuş zaten sevdiğim bir parçanın farklı versiyonlarını dinlemek büyük zevk verdi bana.Filmin sonundaki Bir Derdim Var bana daha doğal geldi Harun Tekin sonuna doğru nefes nefese kalıyor sesi gidiyor gibi oluyor falan çok hoşuma gitti.Hala izlemediyseniz DVDsini edinip izleyin bence...

hakikaten iyi film!
sağlam replikler var,
ve en önemlisi 'mor ve ötesi'nin parçaları cuk oturmuş!
taksici rolünü kesen abi'yi ayrıca tebrik ediyorum!
;)

Geri