Manyetik değişimi mi yeni gitar mı ?

Arkadaşlar gitarım ibanez rg-350 sizce manyetik değiştirsem yeter mi yoksa para biriktirip yeni gitar mı almalıyım ? Ayrıca manyetik önerileriniz varsa lütfen yazın (daha çok metallica ghost vs çalmak istiyorum ancak cleanlerde de başarılı olursa iyi olur.)

Eğer gitardan belirli ve spesifik bir şikayetiniz yok ise gitar değiştirmeye gerek yok. Manyetik için de aslında aynısı geçerli, ama iyi bir manyetik seti alırsanız ileride olur da gitar değiştirmeye karar verirseniz orijinal manyetikleri ile satıp aldığınız seti ileride alacağınız gitara takabilirsiniz. Yani şu an eğer bir para harcayacak iseniz, gitar ile ilgili özellikle bir sıkıntınız yoksa manyetiğe harcayın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer gitardan belirli ve spesifik bir şikayetiniz yok ise gitar değiştirmeye gerek yok. Manyetik için de aslında aynısı geçerli, ama iyi bir manyetik seti alırsanız ileride olur da gitar değiştirmeye karar verirseniz orijinal manyetikleri ile satıp aldığınız seti ileride alacağınız gitara takabilirsiniz. Yani şu an eğer bir para harcayacak iseniz, gitar ile ilgili özellikle bir sıkıntınız yoksa manyetiğe harcayın.
Teşekkürler, gitarla ilgili manyetik harici bir sıkıntım yok.

İstediğiniz manyetik kesin belli değilse gitarı değiştirin derim. Yıllar geçip "İşte benim manyetiğim bu olmalı." diyebiliyorsanız o zaman manyetik alırsınız gitarınızı değiştirseniz bile o manyetiği yeni gitarda kullanmaya devam edersiniz. Mesela benim favorim DiMarzio Crunch Lab, gitarımı değiştirsem bile(ki değişecek gibi) o manyetiği alıp yeni gitarın köprüsüne takacağım.

O Ibanez RG 300 serisi stok manyetikleri ile hem kendimin hem de gittigim bazı barlarda çalan gruplarin harika tonlarini işitti kulaklarım. Bence gitari hangi cihaza bagladığınızı ve sizi neyin tatmin etmediğini daha detaylı söyleyebilirseniz yardımcı olabiliriz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
O Ibanez RG 300 serisi stok manyetikleri ile hem kendimin hem de gittigim bazı barlarda çalan gruplarin harika tonlarini işitti kulaklarım. Bence gitari hangi cihaza bagladığınızı ve sizi neyin tatmin etmediğini daha detaylı söyleyebilirseniz yardımcı olabiliriz.
Eskiden blackstar id core 10 ile kullanıyordum. Zaten amfi çok iyi değildi diye pek bir sorun etmedim. Şuan da steinberg ur22mk2 ses kartı ve audia technica ath40x kulaklıkla kullanıyorum. Biliyorum en iyileri değiller ama yine çok tatmin etmiyor. Ayrıca çoğu insan gitardaki tek sorunun manyetik olduğundan bahsetmiş. Benim başka bir sorunum yok zaten. Yoksa klavyeden, floyd rose sisteminden son derece memnunum.

Geri