Vokalistlerin boğaz ağrısı

Vokalistimin fazla şarkı söyleyince boğazı ağrıyor bunun için ne onerirsiniz yakında sahne alicaz ve yaklaşık 50 60 sarki soylicek bir sahnede
Valla kolay gelsin. Önerilerim şöyle:
1)Vokalistiniz kesinlikle ısınmadan şarkı söylemesin. Isınma egzersizlerini bilmiyorsa zaten bakınız: madde 2
2)Ders alsın ve düzenli egzersiz yaparak tekniğini oturtsun. Muhtemelen bu konuda açığı var kendisinin.
3)Şarkıları transpoze edin ve vokaliste göre düzenleyin.
4)Vokalistinizin iyi duyulması birinci önceliğiniz olsun. Vokalist bağırmak zorunda kaldığı anda işi biter zaten. Muhtemelen bu konuda da sorununuz vardır.
Vokalli müzik yapılan grupta şunu anlamak lazım: Vokal dışındaki her şey ikincildir. Gitar soloyu dinlemeye gelen adam sayısı çok çok azdır:) Ne yazık ki müzisyenler bunu anlamakta zorlanıyor, hele de bangır bangır soundlarda müzik yapılıyorsa.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla kolay gelsin. Önerilerim şöyle:
1)Vokalistiniz kesinlikle ısınmadan şarkı söylemesin. Isınma egzersizlerini bilmiyorsa zaten bakınız: madde 2
2)Ders alsın ve düzenli egzersiz yaparak tekniğini oturtsun. Muhtemelen bu konuda açığı var kendisinin.
3)Şarkıları transpoze edin ve vokaliste göre düzenleyin.
4)Vokalistinizin iyi duyulması birinci önceliğiniz olsun. Vokalist bağırmak zorunda kaldığı anda işi biter zaten. Muhtemelen bu konuda da sorununuz vardır.
Vokalli müzik yapılan grupta şunu anlamak lazım: Vokal dışındaki her şey ikincildir. Gitar soloyu dinlemeye gelen adam sayısı çok çok azdır:) Ne yazık ki müzisyenler bunu anlamakta zorlanıyor, hele de bangır bangır soundlarda müzik yapılıyorsa.
Çok teşekkür ederim bazı şarkıların tonunu düzenlemem gerekiyor sanırsam dile kolay 60 sarki çalarken benim parmaklarim ağrı yapıyor onun sesinin yorulması normal

Artık hosuma giden bir konuya hemen bir panikle acele acele @barrios abimden önce yorum yapmaya çalışıyorum. :) Yoksa bize yazacak pek bişe kalmıyor.
Abimiz on numara 5 yıldız anlatıyor. İyiki varsın @barrios abi.

Artık hosuma giden bir konuya hemen bir panikle acele acele @barrios abimden önce yorum yapmaya çalışıyorum. :) Yoksa bize yazacak pek bişe kalmıyor.
Abimiz on numara 5 yıldız anlatıyor. İyiki varsın @barrios abi.
Yok yahu, estağfurullah.
Epeyce bir vokalistle (özellikle de epeyce kadın vokalistle) çaldım. Sonra kendim de vokale heves edince hanyayı-konyayı anladım:)
Ama ben 60 şarkı söylemeye cesaret edemem, mümkün değil. Bravo valla...

Yok yahu, estağfurullah.
Epeyce bir vokalistle (özellikle de epeyce kadın vokalistle) çaldım. Sonra kendim de vokale heves edince hanyayı-konyayı anladım:)
Ama ben 60 şarkı söylemeye cesaret edemem, mümkün değil. Bravo valla...
Aynen abi 60 şarkı okumak pek akıl karı bir iş değil :) Her biri 5 dk sürse 300 dk edıyorkı molasız 5 saat sahne demek :) Molayla 6 saat falan :)

Geri