18 yaşındayım Yamaha pac 142v aldım

Merhaba, 18 yaşındayım electro gitar aldım dün açıkçası hevesliyim fakat kaygılarım da var öğrenebilir miyim, yapabilir miyim gibi. Sizin önerebileceğiniz makale veya hocalar var mı? Kendimi nasıl geliştirebilirim net bir şekilde.

Gözünde büyütme, bence herkes gitar çalabilir, önemli olan vakit ayırıp çalışmak. Bu biraz sabır işi ama bu kadar kısa sürede up yapıp cevap beklemen beni karamsarlığa düşürdü :)
Şaka bir yana iyi bir hoca bulup düzenli çalıştıktan sonra gerisi ne kadar ilerlemek istediğine kalmış. Satriani şarkıları çalmak sabır işi, ama Satriani gibi şarkı yazmak yetenek işi...buna göre değerlendir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gözünde büyütme, bence herkes gitar çalabilir, önemli olan vakit ayırıp çalışmak. Bu biraz sabır işi ama bu kadar kısa sürede up yapıp cevap beklemen beni karamsarlığa düşürdü :)
Şaka bir yana iyi bir hoca bulup düzenli çalıştıktan sonra gerisi ne kadar ilerlemek istediğine kalmış. Satriani şarkıları çalmak sabır işi, ama Satriani gibi şarkı yazmak yetenek işi...buna göre değerlendir.
Hevesli olduğum için ve kısa süre içersinde çalışmaya başlamak için aceleci davrandım sanırım :/

17 yaşına girdiğimde babamdan gitar istemiştim. Anneme demiş ki, saçını falan uzatır bu.almamıştı tabi. Sonra knight onlinede ki karakterimi satıp kendim almıştım, sonra saçımı uzattım.
Anlayacağınız bütün olay sizin kendinizi şartlamanızla alakalı

Kendi başınıza öğrenebileceğiniz bir enstrüman değil malesef. Evet bir şekilde yol alırsınız ama bu ilerleyiş çok yavaş olur. Çoğunlukla da yerinde saymanın ötesine gitmez.
Yaptığınız hatalar ya sizi bezdirir ve enstrümandan soğutur, ya da ileriki tecrübelerinizde artık kurtulamadığınız yanlış temeller haline gelirler.
Enstrüman çalmak sıkıcı ve sabır gerektiren şeydir. Bazen çok basit 4 notayı bile aylarca çalışırsınız. Şu anda en doğru kaynağı bulsanız bile "tamam oldu bu" deyip, oturmamış bir yetkinlik üzerine üniteleri hızlıca atlayacaksınız ve bir süre sonra "neden çalamıyorum" u sorgulamaya başlayacaksınız.

Ders alarak başlayın. Belli bir seviyeye geldikten; armoni, teknik ve akıcı çalım kazandıktan itibaren artık yolunuza kendi başınıza devam edebilirsiniz.
Ancak o aşamadan sonra hangi kaynağı ne için kullanabileceğinizi ve hangilerinin size uygun olduğunu idrak etme yetisi kazanırsınız.

Son düzenleme:
Geri