Taşınabilir Midi Klavye Önerisi

Merhaba arkadaşlar yakın zamanda midi klavye almayı düşünüyorum çok çeşit var baya kararsız kaldım. Midi klavyeden çok anlamam ilk defa alacağım. Ufak üstünde dram pad tuslu bir cihaz istiyorum. Hem pcye baglayabilecegim hemde disarida calip duyabilecegim bir cihaz onerebilirseniz cok sevinirim. Mpk midi çok icime sindi lakin disariya ses cikisi yok

Arturia minilab mk2 kesinlikle ve şiddetle tavsıye edıyorum bana gore tasınabılır ve performans olarak gelmıs gecmıs en ıyı en kalıtelı en saglam alet.Ayrıca ınanılmaz bır ıscılıklerı var.Yaptıgım kayıtlarda butun davul pıyano bass gıtar rıtımlerını herseyı onunla atıyorum.Bırde kullanıcı arayuzu olarak cok uyumlu bır alet tak calıstır sisteme hemen uyum saglıyor .Üzerinde acayip kalitelide bir drum pedi var.Kaybolsa calınsa o kadar uzulurumkı gıder 2 tane daha alır birini yatagın altına saklarım o derece seviyorum :)
Artuira minilab mk2

Önerin için teşekkürler usta bu cihazı da araştırmıştım lakin benim ogrenmek istedigim bu ve bunun ayarindaki cihazlari hic pcdeki programlarla ugrasmadan sadece güç saglayarak veya pille calip dinleyebilir miyim? Cihaza entegre ses cikisi var midir veya ayriyetten hoparlere baglayip dinleyebilme imkanim olur mu
Pille calısmıyor ama usb destegı var yanı soyle taşınnabılır şu bildiğimiz hızlı şarzlar ile besleyerek kulaklık cıkısından kullanabılır veyahut leptopun usb beslemesı ıle yıne aynı sekılde taşınabılır sekılde yolculukta sahıl kenarında parkta kampta her turlu kullanırsın.Ben bu aletı kısaca ozeetlemem gerekırse tasınabılır en ıyı mıdı klavyelerde bence en iyisi.

Pille calısmıyor ama usb destegı var yanı soyle taşınnabılır şu bildiğimiz hızlı şarzlar ile besleyerek kulaklık cıkısından kullanabılır veyahut leptopun usb beslemesı ıle yıne aynı sekılde taşınabılır sekılde yolculukta sahıl kenarında parkta kampta her turlu kullanırsın.Ben bu aletı kısaca ozeetlemem gerekırse tasınabılır en ıyı mıdı klavyelerde bence en iyisi.
Evet baya iyi ama bu renk modeli satistan kalkmis beyazi var oda beni sarmadi pek :/

Asıl beyazı guzel ben zamanında beyaz kalmadıgı ıcın mecbur sıyah almıstım. beyazın yanları ahsap ıslemelı en yakısıklısı o .
Merhaba bana önerdiğin model şuan elime geçti gerçekten çok şık bir midi. Önerin için teşekkürler. Videolarda bu midileri döngüye alıp ritim oluşturuyorlar bunu tam olarak nasıl yapabilirim analog lab ve control center programlarını pcye yükledim. Yukarda bahsettiğim gibi pek bilgim yok baya acemiyim çok az şey biliyorum

Merhaba bana önerdiğin model şuan elime geçti gerçekten çok şık bir midi. Önerin için teşekkürler. Videolarda bu midileri döngüye alıp ritim oluşturuyorlar bunu tam olarak nasıl yapabilirim analog lab ve control center programlarını pcye yükledim. Yukarda bahsettiğim gibi pek bilgim yok baya acemiyim çok az şey biliyorum
Ben o cihazın yanında gelen analog lab ve diğer programları açıkçası hic sevmedim ve kullanmadim. En temiz ve rahat yolu cihazini pc ye tanıtip yazılımı guncellediysen cubase üzerinden vst ile kullanmatir. Arturianin en hoşuma giden yani üzerindeki drum pedler çok kaliteli ve vuruşa göre tepki veriyor ben bu pedler ile cubasede arturiayi vst plugin olarak tanitip ordaki drum setlerden birini seçip kayıtlarımı bu şekilde yapıyorum. Sonuçta bu bir midi klavye ve org gibi kullanamasın ona ne yetki verirsen o ona dönüşür sadece davul değil bass gitar klavye piyano akerdeon klarnet hatta zurna bile :) cubase ve cubseye uyumlu bir drummer programı pc ne yükle sonra vst audio menusunden midi klavyeni istediğin enstruma çevir keyfini çıkar. Karmaşık geliyor ama değil. Internette bolca video var ordan 1 2 video izle takıldıgın yer olursa yardımcı oluruz

Ben o cihazın yanında gelen analog lab ve diğer programları açıkçası hic sevmedim ve kullanmadim. En temiz ve rahat yolu cihazini pc ye tanıtip yazılımı guncellediysen cubase üzerinden vst ile kullanmatir. Arturianin en hoşuma giden yani üzerindeki drum pedler çok kaliteli ve vuruşa göre tepki veriyor ben bu pedler ile cubasede arturiayi vst plugin olarak tanitip ordaki drum setlerden birini seçip kayıtlarımı bu şekilde yapıyorum. Sonuçta bu bir midi klavye ve org gibi kullanamasın ona ne yetki verirsen o ona dönüşür sadece davul değil bass gitar klavye piyano akerdeon klarnet hatta zurna bile :) cubase ve cubseye uyumlu bir drummer programı pc ne yükle sonra vst audio menusunden midi klavyeni istediğin enstruma çevir keyfini çıkar. Karmaşık geliyor ama değil. Internette bolca video var ordan 1 2 video izle takıldıgın yer olursa yardımcı oluruz
Yardimci oldugun icin tesekkurler ben flstudio kullaniyorum baya video izledim pedlere drum kit tanittim va bastigimda istedigim sesleri elde edebiliyorum piano rollden arpej yaziyorum buraya kadar tamam bir video atacagim buraya adam bu midiyle fefe isimli bi sarkinin beatini yapiyor o muzigi nasil donguye aliyor o mantigi kavrayamadim mesela ritmi yaziyor ellerini klavyeden cekiyor ritim devam ediyor sonra ustune drum kit diziyoe bunlarindonguye aliyor. Programdan kayit alip dongu hibi bir seye mi veriyor yoksa midinin ozelligimi bunu ogrenmek ve yapmak istiyorum. Videoyu asagiya biraktim aynen bu videodaki gibi bir seyler yapmak istiyorum elimdeki seslerle