Manyetik Lehimleme

Merhaba sevgili arkadaşlar. Aliexpresten aldığım ucuz 2 humbacker var. Amacım Jason Becker'in gitarına benzer bir gitar yapmak. Kesinlikle o kalitede tonlara sahip olmayacak. Sadece görüntü amaçlı ve evde takılmak için bir gitar olacak. Humbackerler neck ve bridge olmak üzere biri mor biri de kırmızı bir de ortada orijinal single var. Gitarım 2000 yılında aldığım bir Yamaha. Üzerindeki boyayı kazıyıp mat vernik yaptım. Manyetiklerin resimlerde görünen switchle seri ve paralel yapmak istiyorum. You tubede bağlantı ile ilgili bir sürü video izledim fakat pek bir şey anlamadım. yenlış bir şekilde bağlamak istemiyorum. Manyetiklerden 4 kablo çıkıyor. biri şase ikisi bir birine bağlı biride + kutup sanırım. bu bir birine bağlı olanlar ayrı şekilde bağlanınca ne gibi sonuçlar oluyor. İnternette bu kutupları belirlerken ölçüm cihazları pusulalar falan kullanılıyor. baya bir karışık geldi bana. Bu konuda yardımınızı rica ediyorum.
 

Dosyalar

Hocam humbuckerın iki manyetiğinin başlangıç ve bitiş kablolarını bulmak gerekiyor, pozitif ve şase birinin başı öbürünün sonu, birbirine bağlı olan kablolar da tam tersi. Her iki humbuckerda da bu modu istiyorsanız ayrı ayrı switch kullanmanız gerek, fotoğraftaki
6 ayaklı 2 kutuplu switchlerden 2 tane kullanmanız gerek ya da push-pull potans kullanabilirsiniz. Devresi de şu şekilde olacak:

Ankara'daysanız size yardımcı olabilirim.
 
Son düzenleme:
Üst