Bu strat bu fiyata değer mi?

Evet haklisiniz simdi gordum dediginiz gibi govde orijinalmis. Ama gordugum kadariyla kopru ve string tree degismis. Manyetikler (ya da kapaklari) da degismis gibi gozukuyor...

Fender FMT'yi uzun suredir takip ediyorum.Aslinda yaklasik 2 yildir satista.Fiyat 2000TL den buralara indi.Satilmadan once arkadasla gorusmustum.Ne govde hakkinda ne de manyetikler hakkinda bilgiye sahipti.
O gun almaktan vazgectim mecburen lakin alan arkadas sanirim 1250 den de asagi almis olabilir ama kaca satacagi tabiki onun bilecegi is.

Gitarda bir takim modifiyeler vardi.Kopru two point ve saddle lar Amerikan'a cevrilmis.Temiz is yapilmis.Amfi yoktu deneme sansim olmadi ama buyuk ihtimalle manyetikler de modifiyeli yada yaniliyo olabilirim.acip bakmadim.

Edit: Bu gitari sadece sapi icin dusunmustum.Sonra maple da karar kirdim ve o gun 1600e maple sap bir Meksika aldim.Sapi kullanip govdeyi satarim diye dusundum lakin gitar tonu cok tatli ve kiyamadim kisacasi hala sap ariyorum.1200e kacirmamak lazimdi FMTyi

O yuzden biraz daha sabredin.1700-2000 arasi Fender mutlaka bulursunuz.

Son düzenleme:
Valla yalan olmasın ben gitarı 4 5 yıldır görüyorum. İlk ilan açıldığında 900 TLydi son dönemde dolardan hızlı yükselmeyen tek gitar bu oldu. Gerçardediğiniz gibi bi ara 2000 TLydi fiyatı ama sonra düştü. Zamanında, ilk ilanı gördüğümde o zamanın piyasasında bile 900 versem mi diye düşünmüştüm. Pickguard falan takarım demiştim ama o ara RG2550ler de 900 1000 TL civarı bulunuyordu.

Şöyle bi aradım nette, 1700 TLye hala Meksika bulabilirsiniz. En azından ben buldum ama yukardaki Japon Squier hala iyi bi alternatif Meksikalar için, artı hardcase dahil hem de fiyatı 1500 TL.

Son düzenleme:
Valla yalan olmasın ben gitarı 4 5 yıldır görüyorum. İlk ilan açıldığında 900 TLydi son dönemde dolardan hızlı yükselmeyen tek gitar bu oldu. Gerçardediğiniz gibi bi ara 2000 TLydi fiyatı ama sonra düştü. Zamanında, ilk ilanı gördüğümde o zamanın piyasasında bile 900 versem mi diye düşünmüştüm. Pickguard falan takarım demiştim ama o ara RG2550ler de 900 1000 TL civarı bulunuyordu.

Şöyle bi aradım nette, 1700 TLye hala Meksika bulabilirsiniz. En azından ben buldum ama yukardaki Japon Squier hala iyi bi alternatif Meksikalar için, artı hardcase dahil hem de fiyatı 1500 TL.
1700 e değil 2000 e bile meksika strat bulsanız bana alırım ben bulamadım hocam
Gözünüze takılan ilan varsa link atar mısınız

Sadece pink floyd değil, genel olarak progresif-psychedelic rock çalmayı düşünüyorum
bu ilk mesajdaki gitarın ilgimi çekme sebebi de alnico mıknatıslı duncan design manyetikleri

Anladığım kadarı ile uzun yıllar kullanmayı düşünüyorsunuz. Benim tavsiyem bir tane ikinci el Classic Playes 50's Fender için para biriktirmeniz olur. Amacınıza bağlı olarak yanına da iyi bir amfi çektiniz mi sizi uzun yıllar sizi götürür. Gözünüz arkada kalmaz.

1700 verip 6 seneliğini aldığıma pişman oldum gördüm bu ilanı hocam...
Sizce çok büyük kaybım var mı birden gitardan soğudum 2 seneliğini şu fiyata görünce
Gitarın sesinden rahatlığından memnunsanız bir zararınız yok. Zaten fiyatın pahalı olduğunu yazdı burada işi bilen kişiler. Dinleseydiniz ve onerileri dikkate alip arastirsaydiniz, su an almamis olurdunuz. Strat alacak arkadaşlar için söyle bir bilgilendirmede bulunayım, eğer strat tonlarını seviyorsanız görüntüsüne göre seçmeyin gitarı. Alder ya da ash gövdeli-mümkünse çok parçalı olmayan- gitarlar seçmeye özen gösterin. Vintage strat gövdesi basswood olmaz. Özellikle aldığınız gitarın manyetik karakterine ulaşabiliyorsanız, buna da önem verin. Bunların dışında sap yapısı rahat ve akor problemi olmayan(bunu anlamak zor olabiliyor alırken) gitarlar tercih edin.

Son düzenleme:
P seri numaralı Japon Squier gitar almıştım , gövde bildiğiniz sıkıştırma çıktı. Gövdeyi değiştirmiş satan arkadaş diye bir dünya söylendim ama sonra Strat talk vs okurken , o yıllardaki Japan squierlarda bu gövdelerin kullanıldığını okudum. Sapı makul bir miktara elimden çıkardım, gövde evde hala atılı duruyor. 1990 lı yıllardaki Fender üretimlerinde seri ve yer karmaşası bol. İyi araştırıp almak lazım. Squier gitarlara gelince JV serileri vs muhabbeti yapıp kafa karıştırmayayım , Classic Vibe serisi Strat ve Tele'lerin her iki modellerini de aldım. Hepsi fiyatına göre çok güzel gitarlar, şu an elimde 60 strat kaldı. Hala tek strat gitarım ve beklentisi çok yüksek olmayanlar için bence gayet güzel gitarlar.. Oğulcaan ' a katılırım , alder veya ash gövdeli olması , ileri de modifiye etmeye değecektir. Strat için Basswood çok iyi bir seçim değil bence de..

1700 verip 6 seneliğini aldığıma pişman oldum gördüm bu ilanı hocam...
Sizce çok büyük kaybım var mı birden gitardan soğudum 2 seneliğini şu fiyata görünce
Bazen böyle bi GAS durumu ortaya çıkabiliyor insan saplantılı bir şekilde bir şeyi almak isteyebiliyor. Ben de çok fiyatının üstünde olduğunu bile bile ekipman aldım. Yapacak birşey yok. Elinde bir gitar var. güzel de bir gitar. Daha ucuzu daya pahalısını çok görürsün daha. Elindekinin kıymetini bil.

Son düzenleme:
Bence fiyat fena değil. Vintage modified serisine akort burgusu modifiyesi gerekebilir. Bende de vintage modified jazzmaster vardi hafif bir akort problemi yasiyordum tremolo kullandigimda

Geri