Bu strat bu fiyata değer mi?

Merhaba, piyasa bilgim olmadığından konu açma ihtiyacı duydum
Bir Squier Vintage Modified 70s Stratocaster buldum ikinci el. Büyük çabalarım sonucu 1700 e düşürdüm fiyatı 2100 den. Fakat piyasada bu gitarın başka ikinci eli bulunmadığından piyasa hakkında fikrim yok, bütçem de kısıtlı aldığım gitarı uzun seneler boyu kullanacağım
O sebeple farkında olmadan değerinden yüksek fiyat verip parama yazık etmek istemedim. Gitarı görüntü ve rahatlık olarak beğendim fakat kararsızım
Squier Vint. Modified '70s Strat Mn Blk - n11.com
Sadece şu linkte gitarın sıfırını bulabildim fiyat bilgisi olarak diğer yerlerde tükenmiş

Soruyu özetlemek gerekirse, açıkladığım 2.el gitar 6 senelik, temiz kullanılmış ve 1700 TL. Sizce fiyatını hak ediyor mu yoksa daha az mı eder
Veya bu fiyata alabileceğim daha iyi bir stratocaster gitar var mı
Bu gitarda duncan design manyetikler var
Ayrıca görüntü olarak david gilmour signature stratı andırdığı için ayrı hoşuma gitti, ama görüntüye aldanıp fazla para vermek istemiyorum sizin görüşünüz önemli

Squierler güzel gitarlar onda duncan designed manyetikler vardı hatırladığım kadarıyla, güzel gitar bence ama bir üst eşik birde köprü modifiyesi yaparsan 10 numara gitarlar ama fiyat konusunu bilemeyeceğim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Squierler güzel gitarlar onda duncan designed manyetikler vardı hatırladığım kadarıyla, güzel gitar bence ama bir üst eşik birde köprü modifiyesi yaparsan 10 numara gitarlar ama fiyat konusunu bilemeyeceğim.
Direkt 1700 tlye ben olsam bu stratı alırdım diyeceğiniz model var mı? Modifiye işine pek girme şansım yok maalesef kendi bilgim yok modifiye konusunda yaşadığım ilde de bilen güvenilir yer yok haliyle hazır en iyi fiyat/performansı alacağım gitarı almam gerek öneriniz varsa sevinirim

Valla inan bilmiyorum o fiyat aralığında SX marka gitarları çok övüyorlar, Vibe Strat modelleri var Squierlerin, onlar güzel gitar. Ben Fender Meksika saplı Squier gövdeli bir gitar aldım çok uyguna(Aslında dolandırılıyordum paramı geri aldım diyebiliriz ), Üst Eşikle Köprüsünü değiştirdim, inanılmaz mutluyum.

Bu modeller performans konusunda genelde tutarlı gitarlardır diye duyduk okuduk. Fakat 0’ı 2300 Tl civarı zaten. Bana fiyat yüksek geldi.
Sıfırı şuan türkiyede yok gibi bir şey. Sadece n11 de 1 tane var 2600 tl o da
Sıfırı 2600 olan gitara 1700 verilmez mi ikinci elde sizce? Gitarda hiçbir sorun yokmuş
Aşırı kararsız kaldım, kazıklanmak istemiyorum açıkçası

Sıfırı şuan türkiyede yok gibi bir şey. Sadece n11 de 1 tane var 2600 tl o da
Sıfırı 2600 olan gitara 1700 verilmez mi ikinci elde sizce? Gitarda hiçbir sorun yokmuş
Aşırı kararsız kaldım, kazıklanmak istemiyorum açıkçası
genelde ikinci elde mantıklı fiyat 0'ı üzerinden %60 civarıdır...2300 lük gitarı nakitle tünelden zaten 2100'e falan alabilirsin büyük olasılıkla...1500 tl den yukarısı benim içime sinmezdi...

genelde ikinci elde mantıklı fiyat 0'ı üzerinden %60 civarıdır...2300 lük gitarı nakitle tünelden zaten 2100'e falan alabilirsin büyük olasılıkla...1500 tl den yukarısı benim içime sinmezdi...
Mersin gibi müzik piyasası kısıtlı bir şehirdeyim ve gitar piyasadan çekilmiş sıfırı sadece n11 de bir mağazada var o da 2600 tl hemen hemen
Daha önce 2100 tlye aynı gitarı 2.el satan bir ilan görmüştüm sonra satıldı, şimdi ona mesaj attım fikir verir misin diye ben 2100 e sattım pazarlıksız sen 1700 e bulduysan kaçırma dedi ona güvenerek alacağım galiba
Ama hala içimde bir kuşku var, siz olsanız 1700 tlye hangi stratı alırsınız şuan 2.elde? (Sıfır almayı düşünmüyorum mümkün olduğunca iyi olması için)

Son düzenleme:
Mersin gibi müzik piyasası kısıtlı bir şehirdeyim ve gitar piyasadan çekilmiş sıfırı sadece n11 de bir mağazada var o da 2600 tl hemen hemen
Daha önce 2100 tlye aynı gitarı 2.el satan bir ilan görmüştüm sonra satıldı, şimdi ona mesaj attım fikir verir misin diye ben 2100 e sattım pazarlıksız sen 1700 e bulduysan kaçırma dedi ona güvenerek alacağım galiba
Ama hala içimde bir kuşku var, siz olsanız 1700 tlye hangi stratı alırsınız şuan 2.elde? (Sıfır almayı düşünmüyorum mümkün olduğunca iyi olması için)
Ben biraz daha bekler, bu sürede para biriktirir, ona göre seçeneklere bakardım. Bu fiyatlarda bi squier almak benim içime şahsen sinmezdi. Ama tercih tabiki. Testi kırıldıktan sonra konuşmaya gerek yok diye şimdiden yazayım dedim :)

Hocam bana sorarsan fiyatını hak ediyor olabilir. Ama gitardan anlayan özellikle stratlardan anlayan biriyle gitarı görün deneyin derim. İyi durumda vs laflara bakılmaz bu işte. Squier gitarlar biraz şans işi eğer kendi segmentinin en iyilerinden bir gitarsa değer, sıkıntılı da olabilir. Çin üretimi gitarların kalite kontrolü kötü olduğu için bir tanesi diğerini tutmuyor.

Hocam bana sorarsan fiyatını hak ediyor olabilir. Ama gitardan anlayan özellikle stratlardan anlayan biriyle gitarı görün deneyin derim. İyi durumda vs laflara bakılmaz bu işte. Squier gitarlar biraz şans işi eğer kendi segmentinin en iyilerinden bir gitarsa değer, sıkıntılı da olabilir. Çin üretimi gitarların kalite kontrolü kötü olduğu için bir tanesi diğerini tutmuyor.
Endonezya üretimi, manyetikleri kore üretimi duncan design hocam
Biraz da 70s tarzı hakim olduğu için hoşuma gitti gitar

Bir sure daha para biriktitip 2500tl civarina bir Fender Standard strat (Meksika) arayisina girmek de mantikli bence. Bu fiyat araliginda ikinci elde daha ust model Yamaha Pacifica model stratlara da bakabilirsiniz.

Bu ilanı görüp merak etmiştim ince mi teli köprüde saddle denilen parçada biraz içeri kaymış bu benim stratımda da bir miktar oluyor. Normal bir şey mi?

Bend yaptica ya da sert caldikca teller saddle'lar uzerinde kayabiliyor. Bazi telecaster'larda olan threaded saddle'lar bu kaymayi onluyor. Kaymayi onlemek icin isterseniz
saddle'in uzerinde telin durmasi gereken noktaya cok ufak bir centik acabilirsiniz...

ben olsam sx alır modifiye ederim çok da fazla etmem bu arada gerektiği kadar...orta seviyeye hiç girmem squier 1-2 yıl sonra elinde kalabilir 1700 param olsa 700 e sx alır 1000 tl yi enpara.com a atar elime geçen bozuklukları bile olsa orada bekletir 4-5 bin tl olunca sağlam bir gitar alırım...tabi bu ben olsam ve genç olsam...yaş kaç bilmiyorum ama 25 ten küçükseniz sabrederseniz çok daha iyi olur...

Geri