ibanez Rg Elektro gitar elektronik aksamları konusunda yardıma ihtiyacım var.

Merhaba arkadaşlar hocalarım ustadlarım, acil yardıma ihtiyacım olduğu için böyle bir konu açmak zorunda kaldım belki de benim gibi başkaları da faydasını görecektir eminim. Şimdi soruma resimli olarak geçmek istiyorum ibanez rg 370 dx elektronik aksamlarını komple söküp yenileme yapacaktim fakat bu şeyin ne işe yaradığı konusunda hiç bir fikrim yok ve İnternet'te de bulamadım bu çembere aldığım siyah kablo single manyetik altında gövdeye bağlı bir şekilde arka kısma doğru uzanmış ve ucu kopmuştu nereye bagliydi bilmiyorum volume potansına mi bağlıdır? Ve ne işe yarıyor acaba diye düşündüm sizlere sormak isterim tekrar lehim yapacagim icin değerli yanıtlarınız benim için çok önemlidir teşekkürler saygılar.

Dosyalar

• PicsArt_11-10-12.44.38.jpg
    PicsArt_11-10-12.44.38.jpg
    228.1 KB · Gösterim: 138
Selam, havuzdaki siyah boya özel bir boyadır, iletkendir. Ama. Faraday kafesi yapmaktır. O terminalin bir ucu toprağa diğer ucu da boyaya temas etmeli. Ancak o boya bir süre sonra etkisini yitiriyor. Madem açtınız gitarı, eliniz değmişken havuzu bakır folyo ile kaplamanızı, bakırı da topraklamanızı tavsiye ederim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Selam, havuzdaki siyah boya özel bir boyadır, iletkendir. Ama. Faraday kafesi yapmaktır. O terminalin bir ucu toprağa diğer ucu da boyaya temas etmeli. Ancak o boya bir süre sonra etkisini yitiriyor. Madem açtınız gitarı, eliniz değmişken havuzu bakır folyo ile kaplamanızı, bakırı da topraklamanızı tavsiye ederim.
Yani hocam o diğer ucu bir yere bağlı değilmiydi sadece dip ses için mi yapılmış o kablo ve bakır folyoyu nerden bulabilirim ve bakırı nasıl topraklayabiliriz? Teşekkürler

20 dakikamı bu videoyu izlemeye ayırmayacağım ancak,

1- Sizin gitarda o boya zaten var. Zamanla etkisini kaybediyor dediğim şey o boya zaten. O yüzden boyanın alternatifi olarak bakır folyo kaplamayı önerdim. Videodaki herif ikisini birden yapmış.
2- O kablo seve seve olacak orada. O kabloyu bağlamadıktan sonra neyle boyadığınızın neyle kapladığınızın bir önemi yok. Kablo bağlanmazsa folyo da boya da anten gibi davranacaktır. Vazgeçme gibi bir şansınız yok. Gitar radyo çeksin, interference duymak istiyorum diyorsanız başka tabi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
20 dakikamı bu videoyu izlemeye ayırmayacağım ancak,

1- Sizin gitarda o boya zaten var. Zamanla etkisini kaybediyor dediğim şey o boya zaten. O yüzden boyanın alternatifi olarak bakır folyo kaplamayı önerdim. Videodaki herif ikisini birden yapmış.
2- O kablo seve seve olacak orada. O kabloyu bağlamadıktan sonra neyle boyadığınızın neyle kapladığınızın bir önemi yok. Kablo bağlanmazsa folyo da boya da anten gibi davranacaktır. Vazgeçme gibi bir şansınız yok. Gitar radyo çeksin, interference duymak istiyorum diyorsanız başka tabi.
Peki hocam o kablonun diğer ucu bosta suan herhangi bir yere lehimlersem mesela volume potuna sorun olmaz değil mi?

Geri