Iki mac bilgisayar arasinda kaldim goruslerinizi bekliyorum

Selamlar , simdiye kadar hep cubase 5 kullandim artik logic programini denemek istiyorum ve yeni bir mac arayisina girdim ekran buyuklugu acisindan imac almak istiyorum ilerde sorun yaratmayacak ve donmadan kasmadan calisacak bir bilgisayar almak istiyorum butcem 3000 civari ve sadece ikinci el alabiliyorum iki bilgisayar arasinda kaldim

1- imac late 2012 21.5 inch i5 islemci 2.7 ghz 8 gb ram ( 2012 ve slim kasa 1600 mhz ram hizi olmasi avantaj ama 21.5 inch ve i5 olmasi dezavantaj )

2 - imac 2010 27 inch i7 islemci 2.93 ghz 8 gb ram (27 inch ve i7 olmasi cazip geliyor ama 1333 mhz ram hizi ve 2010 model olmasi dezavantaj)

Iki bilgisayarda ayni fiyatta 3000 lira bilgisayarlar hakkinda pek bilgim yok goruslerinize acigim ilerde beni yormayacak ve isimi yeterince gormesi benim icin onemli yorumlarinizi bekliyorum

Son düzenleme:
2.ci yi alın. Ben hala 21.5 inch i5 mid 2010 kullanıyorum. SSD ve Ram yükseltme sonrası gayet iyi çalışıyor. SSD kesinlikle şart ama. Premier ve After Effects dahil diğer grafik tasarım programlarını da kullanıyorum. Slim kasalar sorunlu makinalar bence.
Not: Hayatında hiç PC kullanmamış 25 yıldır apple kullanan birisiyim :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
2.ci yi alın. Ben hala 21.5 inch i5 mid 2010 kullanıyorum. SSD ve Ram yükseltme sonrası gayet iyi çalışıyor. SSD kesinlikle şart ama. Premier ve After Effects dahil diğer grafik tasarım programlarını da kullanıyorum. Slim kasalar sorunlu makinalar bence.
Not: Hayatında hiç PC kullanmamış 25 yıldır apple kullanan birisiyim :)

Ilginiz ve gorusunuz icin cok tesekkur ediyorum benimde hosuma giden aslinda 27 inch olan ama 2010 olmasi beni korkutuyor ilerde guncellemeleri kaldiracakmi ya da parcalari sorun cikartacakmi vs vs ama i7 olmasida gercekten buyuk bir avantaj alip ssd taktirip kullanacagim

Ilginiz ve gorusunuz icin cok tesekkur ediyorum benimde hosuma giden aslinda 27 inch olan ama 2010 olmasi beni korkutuyor ilerde guncellemeleri kaldiracakmi ya da parcalari sorun cikartacakmi vs vs ama i7 olmasida gercekten buyuk bir avantaj alip ssd taktirip kullanacagim

Şu an Mojave Beta var. Ofisdeki makinemde kurulu ama çok bir farkı yok. Üstelik 2017 imac 27 inc üst düzey donanımla makinamda sorun yaşadım. Evde High Sierra kullanıyorum. Evet güncelleme sorun yaratacakır. Fakat kullanım alanıza göre değişir. Ben modifikasyonu yeni yaptım. Şu ana kadar da indesign ve photoshop ağırlıklı kullandığım için hiç bir sorun yaşamadım Adobe CS 2014 kullanıyordum. Premier ve After kullanmam gerektiği için modifikasyon yaptım ve sorun yok. Ha Mojove'ye geçmeyi düşünmüyorum çok RAM gerekiyor. Ayrıca ihtiyacım da yok. Şu an 2019 Indesing ve Photoshop kullanıyorum. Gelecekdeki bir iki ekstra trik benim çalışmamı etkilemez. CS 5.5 bile kullansam işimi görürdü. Mesleğim gereği beni en az 5-6 yıl daha götürür ama güncelleme yapmam. Logic için yabancı forumları araştırın. Bildiğim bir konu değil. Tek riski ben makinemi sıfır aldım ve çok temiz kullandım sizin alacağınız ikinci elin geçmişi önemli. Çok sıkıntı çıkartan makineler değil. Daha bir kere bile sistem arızası yaşamadım. 8 yıllık bir makine.

bu fiyata 6 ya da 8 yıllık bir bilgisayar alıp her ne olursa olsun eski teknoloji ve düşük donanım kullanan üstelik sizden önce nasıl kullanıldığı meçhul bir alet alıp aşina olmadığınız mac os dünyasıyla riske girmektense aynı fiyata çok daha yeni, güçlü ve temiz bir pc toplamanızı öneririm.

O yıldaki imac'lerden daha iyi performans veriyor. Şöyle ki apple 2012 mac mini'den sonra bu aletlerin ram'ini upgrade edilmesin diye anakarta yapıştırdı. Çünkü Apple upgrade'leri çok pahalı tutarken; 2012'leri kendiniz bile upgrade edebilirsiniz (yine de siz denemeyin derim). i7 işlemcili 2012 Model bir mac mini alırsanız içine uygun ssd hard disk ve ram takıp, aleti gayet güçlü bir alete dönüştürebiliyorsunuz. Yer sıkıntım olmasaydı ben de imac yerine mac mini alırdım açıkçası. Benchmark score'lere bakarsanız; performans olarak yer yer 2015 aletleri bile geride bıraktığını görürsünüz. Nacizane fikrimdir, siz yine de daha iyi bilen birine danışın; fakat aklınızda bir opsiyon olarak bulunsun.

Geri