Yaşı ilerlemiş bir heavy metal tutkunu kişiye elektro gitar önerileri

Yaşı elliye yaklaşmış ve sıfırdan elektro gitar öğrenecek birine hangi gitar önerilir?

• 1.Epiphone Les Paul Express Short Scale

Oylar: 3 18.8%
  • 2.Samick JTR Linda LN-10 CCR

Oylar: 2 12.5%
  • 3.Cort Z40 AX

Oylar: 3 18.8%
  • 4.Valencia GRE2K

Oylar: 0 0.0%
  • 5.Cort AERO-2 RM

Oylar: 4 25.0%
  • 6.Squier Bullet® Strat With Tremolo HSS

Oylar: 8 50.0%

• Toplam oy veren
    16
yahu gören de, "bir gary moore yetişecekti de akustik yüzünden olmadı" der.

hiçbirşey bilmiyorsa, daha eline gitarı yeni alıyorsa tabiki akustikle başlaması lazım. elektroda telleri nasıl susturacak, tutuşu nasıl öğrenecek. daha belki gidip birinden ders alması gerekecek.
adama birde amfi kablo vs mi aldıracaksınız.

akustik, klasik neyse başlamak için idealdir. en azından uygun bir bütçe ile enstrümanı tanımış olur.
ne çalıp ne çalamadığını bilir, sonraki aşamada ne tür bir elektro alacağını fark eder.

lütfen mantıklı düşünün yanlış yönlendirmeyin.

Karşıyım .... akustiğe değil, bunun elektronun önşartı olduğuna. Yoksa akustik de candır bilen çalan ellerde.
Adam elektro istiyor canım demiş(ti) sildi mi bilmiyorum, göremedim mesajı... madem ona gönül vermiş o yüzden asıl akustikle başla demek yanlış yönlendirmek olur.
Evet Gary Moore yetişmeyecek, ben de olamadım binde biri bile ama yandığım tek bişey varsa bugün bu kadar sevdiğim elektroya akustik zımbırtısıyla kaybettiğim yıllar kadar geç kavuşmamdır.
Ayrıca 50 yaşında adam burada yazılanlardan yönlenmez, olsa olsa fikir alır artısıyla eksisiyle :)

Ben 34 yaşımda başladım elektro gitara şu an 36 yaşındayım ..gibson les paul hayalimdi aldım bir gary moore bir jimmy page ya da slash olmak için iyi bir adımdı😊pişman değilim hevesim hiç bitmedi giderek artıyor yani demek istediğim idol gitaristlerin hangisi ise hayalin ne işe onu al iyi bir başlangıç olur..Bu arada tebrik ederim öğrenmenin yaşı yoktur mutlaka ders al yani tek ogrenmeye çalışma ..sevgiler ...
Teşekkür ederim. En azından karamsarlığa kapılmayacağım. Örnek aldığım gitarist Michael Weikath ve Kai Hansen.

Teşekkür ederim. En azından karamsarlığa kapılmayacağım. Örnek aldığım gitarist Michael Weikath ve Kai Hansen.
Rica ederim Ben hep elektro çalmak isterdim ama biraz maddi sebeplerle biraz da bilgisizlikten 15 sene mi klasik gitarda ve akustik gitarda yaşar kurt ,duş sokağı sakinleri vb çalarak geçirdim gitar hakkında hicbirsey bilmeseniz bile elektro ile başlayın yalnız ders almanız ve de sıkı bir şekilde çalışmanız lazım ...les paul ya da flying v kasa gitarlara bakabilirsiniz hayalinizi geciktirmeyin ...

Yeni başlayan büyük oranda ders alacak ve pratik yapacak. V kasa şık görünse de evde dert olur, hem çalarken hem parkederken pratik değil. Standa değil duvar askısına koyabilir ancak. Sağ bacakta çalmak mümkün değil, illa ayakta ya da sol bacakta çalacak vs...

Yeni başlayan büyük oranda ders alacak ve pratik yapacak. V kasa şık görünse de evde dert olur, hem çalarken hem parkederken pratik değil. Standa değil duvar askısına koyabilir ancak. Sağ bacakta çalmak mümkün değil, illa ayakta ya da sol bacakta çalacak vs...
Kai Hansen dinlediğini söyledi o yüzden flying v önerdim dostum dedigin hersey teferruat yani albert king flying v çalarken yq bunu park etmek zor kenarı çizilir işte oturarak calamam mi diyor hangisine hevesli ise onu yapmalı bence arkadaşımız. ..ben 2 sene önce les paul aldım yani Süperstrat da alabilirdim ya da daha rahat olabileceğim kasalar..Ancak 2 senedir hergün ayakta çalıyorum ne kadar ağır olduğunu biliyorsunuz ayrıca klavyesi kalın öyle avuç içini o kadar zorluyor ki neyse bunu almanın sebebi gary moore jimmy page gibi les paul kullanan bir kaç gitariste olan hayranlığım iyi ki de öyle yapmışım hatta gary moore gibi 10-52 tellerle çalıyorum öyle öğrendim yani ama ne hevesim gitti ne de vazgeçtim ilerledigimi düşünüyorum bu şekilde ilerde karakteristik bir tona ve özgün bir tuşe ye sahip olabileceğimi düşünüyorum amacım bu

Kai Hansen dinlediğini söyledi o yüzden flying v önerdim dostum dedigin hersey teferruat yani albert king flying v çalarken yq bunu park etmek zor kenarı çizilir işte oturarak calamam mi diyor hangisine hevesli ise onu yapmalı bence arkadaşımız. ..ben 2 sene önce les paul aldım yani Süperstrat da alabilirdim ya da daha rahat olabileceğim kasalar..Ancak 2 senedir hergün ayakta çalıyorum ne kadar ağır olduğunu biliyorsunuz ayrıca klavyesi kalın öyle avuç içini o kadar zorluyor ki neyse bunu almanın sebebi gary moore jimmy page gibi les paul kullanan bir kaç gitariste olan hayranlığım iyi ki de öyle yapmışım hatta gary moore gibi 10-52 tellerle çalıyorum öyle öğrendim yani ama ne hevesim gitti ne de vazgeçtim ilerledigimi düşünüyorum bu şekilde ilerde karakteristik bir tona ve özgün bir tuşe ye sahip olabileceğimi düşünüyorum amacım bu

Teferruat değil, tecrübe.
V kasa uzun uçlarından dolayı hiçbir stand’a oturmaz, duvara asması gerekir ya da bir yere dayayacak. Mağazada duvarda güzel duran V kasa evde yerin dar ise dert olur. Yaşadım biliyorum.

Geri