Seslendirme odaklı mikrofon tavsiyesi

Herkese iyi günler. Yakın zamanda seslendirmesini kendim yapacağım bir animasyon projesi planlıyorum. Elimde masaüstü mikrofonlar var ama çok kaliteli değil. Bu yüzden yeni mikrofon almayı planlıyorum. İlk olarak şunu sorayım; bu konuda (seslendirme) tecrübesi olan var mı? İkinci olarak; kondenser mi önerirsiniz yoksa dinamik mi? Marka model ne önerebilirsiniz (200 lira bütçem var, çok beklentim yok)? Şimdiden teşekkürler. Herkese hayırlı forumlar.

Bu iş için size gerekli olacak ekipman :
-Ses kartı
-Kondenser mikrofon
-Mikrofon kablosu
-Pop filter
-Mikrofon sehpası
Bu listeyi ikinci el ve giriş seviyesi ekipmanlarla tedarik etseniz dahi , size 1000 -1500.-TL arasında bir rakama mal olur. ( Tabii bu arada monitörü/ kulaklığı saymıyorum bile... )

Benden önceki arkadaşlar profesyonel bir iş çıkaracağınızı öngörmüşler. 200 liralık bütçenizden dolayı ben amatör olduğunuzu ve muhtemelen ilk film projesi olduğunu varsayıyorum.
Size tek bir ses kayıt cihazı yeter. Örneğin Zoom H1. Kaydınızı yapar, sonra 10 liralık bir kablo ile dosyaları bilgisayara atıp kurguya geçersiniz. Ancak bu cihazlar da 700 lira civarında.

Eğer bu animasyon projenizden bir gelir elde etmeyi planlıyorsanız, daha çok para biriktirin ve mümkünse bir sesçi ile birlikte çalışın. Neticede sonradan miksaj da yapılacak. Bir işte ne kadar çok kişi olursa, işin kalitesi o kadar artar. Ayrıca animasyonlar için sesin önemi çok büyük. Yok eğer önemli bir maddi getiri olmayacaksa, ucuz iş olmasından da rahatsız olmayacaksanız, 200 liraya bir ses kayıt cihazı kiralayın. En fazla birkaç gün içinde tüm kayıtları alır, işinizi görürsünüz.

Herkese iyi günler. Yakın zamanda seslendirmesini kendim yapacağım bir animasyon projesi planlıyorum. Elimde masaüstü mikrofonlar var ama çok kaliteli değil. Bu yüzden yeni mikrofon almayı planlıyorum. İlk olarak şunu sorayım; bu konuda (seslendirme) tecrübesi olan var mı? İkinci olarak; kondenser mi önerirsiniz yoksa dinamik mi? Marka model ne önerebilirsiniz (200 lira bütçem var, çok beklentim yok)? Şimdiden teşekkürler. Herkese hayırlı forumlar.
Kardeşim darılma gucenme ama bak cıdden 200 tl ye kalıtelı bır xlr mıkrofon kablosu bile olmuyor

Bu iş için size gerekli olacak ekipman :
-Ses kartı
-Kondenser mikrofon
-Mikrofon kablosu
-Pop filter
-Mikrofon sehpası
Bu listeyi ikinci el ve giriş seviyesi ekipmanlarla tedarik etseniz dahi , size 1000 -1500.-TL arasında bir rakama mal olur. ( Tabii bu arada monitörü/ kulaklığı saymıyorum bile... )
1500 tl ye alırsan öpte başına koy .En dandırık usb ses kartları bıle 600-700 cıvarı

Ara ara sahibindende 200TL ye Samson C01 bulunabiliyor. O fiyata alabileceğiniz en iyi kondenser mikrofonlardan birisi. Yine o fiyatta ve bazen daha ucuza Behringer C1 bulunabiliyor. İkisinede göz gezdirin. bir isterseniz.

Geri