omf dosyaları

arkadaşlar nuendo 2.0 da yapmış olduğum görüntü ve ses dosyalarını
omf formatında bilgisayara attım fakat bilgisarımda nasıl açabilirim birde bu omf dosyasını nasıl avi veya mpeg hale dönüştürürüm..
teşşekürler

Omf cok kanalli projeleri protools, nuendo, logic ve sonar gibi appz aralarinda acabilmek icin kullanilan dosya turu. Projeni degisik studyolarda platformlarda acabilmek icin yapilmis bir dosya. Eger devamli ayni programla calisiyorsan bir avantaji yok cunku metronom bilgisi veya MIDI datasi icermez. Evde bazi trackleri yapip sonra baska studyoda baska bir programnla projene kanal kayit yapmak icin iyidir. OMF'e cevirirken projeyi metronom verilerini bir kenara yazmayi da unutma :) Nuendo'da calisiyorsan Nuendo'nun kendi native proje file formatinda kalmani oneririm, boylece sorunun olmaz. Doruk'ta nuendo var ben Sonar kullaniyorum. O daha iyi anlatir ;)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yazdıkların için teşşekürler ama ben cevabımı alamadım sanırım daha ayrıntılı anlatmalıyım diye düşünüyorum.
nuendo da montaj yaptım yani bir görüntünün üzerine ses kaydettim bu yaptığim kayıdı export ettiğim zaman nuendo dosyaşarı içinde bir avi veya mpeg şıkkı çıkmadığı için omf formatında attım

zaten nuendoda montaj yapma imkanı var ama ben bu montajı nuendo dışında windows medya playerda izlemek istiyorum veya ne biliyim vcd de izliyicem...
bunu nuendo içinden nasıl export edebilirim diye soruyorum.
teşekkürler..

1) yaptigin montaji "Export Audio Mixdown" fonksiyonuyla stereo wav dosyasina donustur.

2) "Replace Audio in Video File" fonksiyonuyla bu wav dosyasini orijinal video dosyasinin uzerine ekle (bunu yaptigin zaman orijinal video dosyasindaki sesler silinir).

Eger orijinal videodaki sesleri korumak istiyorsan (ornegin konusma falan varsa ve sen arkasina muzik yapmak istiyorsan) projeye baslarken video dosyasini import ettigin sirada "Extract Audio" secenegini isaretlemis olman gerekiyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
replace audio vidoe yaptığım zaman hiç bir değişiklik olmuyor yani bir şeyler okuyor ama ortada birşey yok...
başka bir formül veya nuendo içinde belli bir ayarları varmı acaba
nuendo 2.0 kullanıyorum

Geri