Fuzz Pedalları ile ilgili sohbet.

Whammy bufferli bir pedal ve fuzzlar onlerine koyulan bufferdan nefret ederler, Whammy'i fuzz factory'nin arkasina koyman lazim fakat bu sefer de whammy aktifken volume drop olacak. Ya amfiyi hafif kirli kullan ya da always on, transparan bir od yi whammyden sonra koy (Fuzz Factory>Whammy>OD).
Yanıt için sağolun.buffer+eq pedalı şeklinde bir pedalım daha var onu da drivedan sonra modülasyondan önce kullanıyorum.buffer+eq bu zincirde problem yaratıyor mudur sizce?deneyip tüm pedalboard u bozmadan önce sorayım dedim çünkü baya sıkıntı pedalboardu verimli şekilde kullanmak şahsen...

İkinci el 120 liraya bunu aldım bugün. Bildiğiniz Big Muff klonu. Youtubeda inceleme videoları var. Hafiften dip gürültüsü yapması dışında gayet sevdim pedalı. Sahibinden.com'da bir tane daha var almak isteyen olursa. Tam bir fiyat performans ürünü, tipinin çirkinliğine aldanmayın. Biyang Fuzz Star olarak geçiyor.

Dosyalar

• 20181208_175130.jpg
    20181208_175130.jpg
    312.4 KB · Gösterim: 263
Yanıt için sağolun.buffer+eq pedalı şeklinde bir pedalım daha var onu da drivedan sonra modülasyondan önce kullanıyorum.buffer+eq bu zincirde problem yaratıyor mudur sizce?deneyip tüm pedalboard u bozmadan önce sorayım dedim çünkü baya sıkıntı pedalboardu verimli şekilde kullanmak şahsen...
Yeri doğru gözüküyor, bir sorun çıkartacağını düşünmüyorum, hatta bazı modulationlardan önce buffer koymak daha iyi oluyor.

Artec firmasının Classic Fuzztown pedalını deneyen var mı acaba aramızda? Ses örneklerini dinledim ve ilgimi çekti. Kullanmış olan birileri varsa yorumlarını almak isterim.

Artec firmasının Classic Fuzztown pedalını deneyen var mı acaba aramızda? Ses örneklerini dinledim ve ilgimi çekti. Kullanmış olan birileri varsa yorumlarını almak isterim.
Benim de baya bi dikkatimi çeken bir pedal olmuştu izlediğim videolardan dolayı ama birkaç yerde yorumları okudum ortak yazılan şey *paranı çöpe atmış olursun* olmuştu.

Benim de baya bi dikkatimi çeken bir pedal olmuştu izlediğim videolardan dolayı ama birkaç yerde yorumları okudum ortak yazılan şey *paranı çöpe atmış olursun* olmuştu.
İkinci elini 150 liraya bulup aldım iki gün önce. Bence gayet iyi pedal. Vintage bir fuzz veriyor ama özellikle black fuzz potansını ortalara getirip white fuzz'ı sonuna kadar açınca aşırı hoş bir stoner soundı aldım.

Fuzz normalde pek kullanmam, fakat bir tanıdığımın hediye olarak bana yaptığı Germanium Fuzz'ım var. Elimdeki gitar 62' Strat ve Blues Jr.'a girince çok sağlam Jimi tonları veriyor :) Fakat son zamanlarda Muse'a çok sardım, her şarkıda en az 1-2 modülasyon efekti kullanıyorum ve hep biri açık oluyor, whammy de genelde açık. Tonlarında da Fuzz Factory olmazsa olmaz gibi, fakat daha şuan kullandığım Fuzz çok gürültü yapıyor, Fuzz Factory'i o 62' nin single coil bassız ve tizli köprü manyetiğiyle kullanırsam inanılmaz gürültülü olur diye de riske girmedim hiç. İleride belki Humbuckerlı bir gitar edinirsem Game Changer Audio'nun Plasma Pedalını edinmeyi düşünüyorum.

Geri