1408

Korku ustası Stephen King’in tüyler ürpertici kısa filminden uyarlanmıştır.
Ünlü korku romanı yazarı Mike Enslin (John Cusack) sadece kendi gözleriyle gördüğü şeylere inanır. Uyduruk perili evler ve mezarlıklarda geçen doğan üstü olayları kötüleyen bir dizi çok satan kitap yazdıktan sonra Enslin’in hayaletlerden uzak ve yalnız geceleri, yeni projesi için gittiği kötülüğüyle ün salmış Dolphin Otel’in 1408 numaralı odasında kalmaya başladığında değişmeye başlar.
Otel müdürünün (Samuel L. Jackson) uyarılarına karşı koyan yazar, perili olduğu söylenen bu odada yıllardan beri kalan ilk kişidir. Yeni bir liste başı kitabın eli kulağındadır, ama birçok diğer Stephen King kahramanı gibi, öncelikle yaşayabilmek için şeytanlarıyla yüzleşmelidir.

1408.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
aaa yok mu yaa bu filmi izleyen, bilen, benim gibi sinema cahili bir adam bile biliyorsa herkes biliyordur diye başlık açtım, çok değişik bir film, filmin felsefi boyutu da var aslında, üzerinde tartışılabilir, izlediğim en kaliteli gerilim filmlerinin arasında çoktan yerini aldı...

Bir kaç haftadır arkadaşlar ısrarla tavsiye ediyor, yakın zamanda izleme niyetindeydim; sonra Joseph bile film başlığı açacak raddeye gelmişse hakikaten 10 numara bir filmdir diye düşündüm.. :D

bu başlığın aynısından var yalnız Josephking_1903, hatta pj_harvey açmıştı... atladım direkt gibi oldu ama, böyle :D
hazır burdayken yorum da yapayım madem, ben bunun hikayesini okumuştum (stephen king => karanlık öyküler). 20 sayfa bir şeydi. bu 20 sayfadan koskoca bir film yaptılarsa eminim bir şeyleri abartmışlardır. izlemedim ama umarım güzeldir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
arama yapmıştım halbu ki, ben de sevmem olan bir başlığın aynısını bir daha açmayı, çok ta dikkat ederim böyle şeylere, vallahi arama yaptım, hiçbirşey çıkmadı ki ben fazla film izleyen bi adam değilim, dedim kesin vardır ama bulamayınca açıym dedim başlığı...

ben başlık açılmış olsa da (bilmiyorum) yine de yazayım.ben izledim.kötü bir film değildi ama öyle güzel statüsüne de sokamam.sıradan bir filmdi açıkcası fragmanındakine göre hayalkırıklığı bile denilebilir..öyle işte zaman geçirmek için izlenebilir.ama fazla bi beklentiniz olmasın

Ben seyrettim, kendi türü içinde gayet iyi bir film, ancak harika olmasa da sonuna kadar seyrettiriyor. Sonuna kadar neyin gerçek olduğuna karar veremedim. İyi karıştırmışlar ortalığı ve zaman konusunu...

Filmin kurgusu çok basit gözükse bile, film bittikten sonra insanın neyin gerçek, neyin sahte olup olmadığı konusunda kafası karışmıyor değil doğrusu...
Kafayı en çok bulandıran yer; adamın bir anda odadan kurtulup, kendini sahilde bulduktan sonra yine bir şekilde odaya tıkılması, orada bir kavram kargaşası yaşıyosun kendi kendine, "ulan demin odadan kurtuldu, eee o zaman elemanın yaşadığı herşey rüyaydı" diyosun, daha sonra adam kendini tekrar odada bulunca yine kafan karışıyor, şu anda yazarken bile kafam karışmadı değil :)
sonuçta adamın 1408 de yaşadıkları bir gerçek, hepsi başına geldi fakat odadaki tablonun denize dönüşerek, denizin içinden kumsallara çıktığı bölüm gerçek mi? burayı tam yorumlayabilmiş değilim...
film, "zaman" kavramının üstünde durulmasını sağlayıp kafa karıştırıyor bir şekilde...

Ben de S.K hayranıyım. Filmi çarşamba günü izledim. Joseph şöyle galiba orası (benim de kafam gitti) O sahile gidiyor, gerçekten yüzüyor ve boğuluyor fakat oda da sanki herşey olmamış gibi, sırf kurtulduğunu sansın diye öyle olaylar oldu. Ama herif uyandı tabii. Çıkmıştım diye bağırdı hatta. Zaman karışması bende de oldu fakat son sahne noktayı koydu benim için. Kızıyla olan ses kaydı..

Gidin ve izleyin. Kötü bir film değil.

Bu arada en beğendiğim sahneyi de söyleyeyim.
Hatta 2 sahne var. Odaya ilk girdiğinde müzik falan çok süper gerdi beni. Sonra elemanın oradaki bi sözü bütün salonu kahkahaya boğdu. Bi de Daha Yeni Başlıyoruz kısmı şahane idi. Cam eline indi ya hani.. Orası. :D

Kuzenimin tavsiyesiyle izledim bu filmi.Anlattığı kadar iyi bi film değildi bence.Ama sıkılmadan bi solukta izledim.

Stephen King'i genel olarak beğenmiyorum.Belki kitabı çok daha etkileyicidir filminden.Kuzenim ve arkadaşlarından ödün .... ya karışır diye izleyince de biraz hayalkırıklığı oldu.İyi bi ses sistemi olsa büyük ihtimalle ürperirdim.Sesler yerli yerinde.Radyonun birden açılması ve 'Herşey daha yeni başladı' cümlesiyle başlayan şarkı süper olmuş.

Geri