2019'da Kim Ne Almak Istiyor

Dolar filan diye hayallere limon suyu sıkmayın durduk yerde, eğleniyoruz şurada.

Şöyle afilisinden butik marka bir gitar olabilir bana... ya da 🇺🇸 PRS. Aristides, Suhr, Solar göz ucuyla yokladığım markalar.

Guzel bir urun ama sanirim 900-1200 dolar arasi fiyat bekleniyor. Bu fiyatla direkt universal audio ile rekabet ediyor. Cdaha cok ozelligi olmasina ragmen(ozellikle midi control ve fx loop), ox dusuk seste birebir ton deger onerisiyle on planda bence. Universal vs boss durumunda boss fark yaratirsa ox mk2 gelir saniyorum. Boss icin baslik acabilirseniz orada bekleyelim degerlendirelim. Bu kadar lambali amfi kullanicisi varken burada gecistirilecek urunler degil aslinda. Cogu kisinin haberi bile yok.

Videoları falan çıksında, çünkü yolladığım 3-5 arkadaşın hemen tümü bana geri döndü bu nedir diye :))

Bana da bi Universal Audio Ox Loadbox yazın. Torpedo Captor'dan bile inanılmaz memnunum. Bir de kabin simülasyonunu pc yerine aletten alabilirsem tadından yenmez 😁
Şöyle tehlikeli bir alet var baharda çıkacak belki beklemekte fayda var; BOSS - Products - Product Category Page - Product Subcategory Page - Product Page

Namm bi gelsin bakalım ama şimdilik benimde aklımdan pek birşey geçmiyor.
Guzel bir urun ama sanirim 900-1200 dolar arasi fiyat bekleniyor. Bu fiyatla direkt universal audio ile rekabet ediyor. Cdaha cok ozelligi olmasina ragmen(ozellikle midi control ve fx loop), ox dusuk seste birebir ton deger onerisiyle on planda bence. Universal vs boss durumunda boss fark yaratirsa ox mk2 gelir saniyorum. Boss icin baslik acabilirseniz orada bekleyelim degerlendirelim. Bu kadar lambali amfi kullanicisi varken burada gecistirilecek urunler degil aslinda. Cogu kisinin haberi bile yok.

Alternatif olarak aşağıdaki cihazı da değerlendirmenizde yarar olabilir :

SPL - Cabulator |BL Müzik|Pro & Hifi Audio'da En iyi seçenekler

Sonradan aklıma geldi de, önceden bi Fiesta Red strat sahibi olmuştum. Herhalde sadece rengi olarak beğendiğim tek enstrümandı. Şimdi de şöyle bi 57’ FSR Fiesta Red bi Strat alabilseydim hiç fena olmazdı.

Alternatif olarak aşağıdaki cihazı da değerlendirmenizde yarar olabilir :

SPL - Cabulator |BL Müzik|Pro & Hifi Audio'da En iyi seçenekler

Ürünü incelediğim kadarıyla kabin simülasyonu analog. IR yükleme gibi bir imkan da gözükmüyor. Analog her zaman iyidir önyargısı kabin simülasyonu için pek geçerli değil. Torpedo Captor kulvarında bir ürün gibi ve fiyat fazla yüksek geldi (wall of sound imkanını saymıyorum bile). Ox ile tek karşılaştırılabikecek özelliği fiyatı gibi duruyor. Ürün ile ilgili daha detaylı bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Dolar filan diye hayallere limon suyu sıkmayın durduk yerde, eğleniyoruz şurada.

Şöyle afilisinden butik marka bir gitar olabilir bana... ya da 🇺🇸 PRS. Aristides, Suhr, Solar göz ucuyla yokladığım markalar.

Hepsi bundan önceki durak :

original.jpg

Merhaba,

Edinmeyi düşündüklerim;

Mad Professor Tiny Orange Phaser
Empress Buffer Plus
Strymon El Capistan (trex reptile 2 delay yerine)
Pedalboard kablolamasını ve tüm gitar kablolarını değiştirmek

Belkiler;
Bir overdrive pedalı daha (rockfabrik effects aqualung veya paul cochrane timmy)
Fortin Zuul
Cali 76 Compact Deluxe

Ampli;
Friedman BE-50 Deluxe ve Friedman 4x12 Kabin
veya
Budda Bully

Gitarlar;
Özel yapım Explorer kasa
ve
Özel yapım Rhandy Rhoads kasa

Bakalım...paraları kazanıp alacağız artık...

Doğru. Eskiden 800 dolar civarına Torpedo Reload alarak yapabileceğimizin çok yakınını 250 dolara yapabiliyoruz. Daha ulaşılabilir oldu ve bence bu yüzden IR yükleme pedallarına talep arttı. Sahne alanlar içinde kolaylık oldu. Kabindi, mikrofondu, izolasyondu falan uğraşmaya gerek kalmadı.

(10. düzenlemem, yazma özürlüyüm bugün, gitar çaliyim bari :D )

Son düzenleme:
Geri