Presence Gururla Sunar Episode3 lambalı combo Anfi/resim ses

yine baya bi uraştıktan 450V a çarpılıp yıllık şarjımızıda yaptıktan sonra :LOL: lambalı bi combo anfi yaptım.. power anfiyi el84 kullanarak yaptım.. bu power anfinin girişinede daha önce yaptığım 12ax7 li clean preamp ı eski kutusundan söküp ekledim. anfi kabini zaten daha önce vardı fakat onunda içinde stk4048 li 30W lık bi anfi devresi vardı. baya sorunluydu onuda söküp attık. el34 power ve 12ax7li clean devresini bu kabinde topladım..
power anfi Single Ended özellikli Class A oldu... güç devresi dışındaki tüm devre noktadan noktaya devre plaketi kullanmadan yaptım

anfinin özellikleri.

1 X 12AX7 ElektroHarmonix lamba

1 X EL34 Elektro harmonix lamba (el84 söktüm)

1 X Yaylı reverb

çıkış gücü 12W cıvarı oldu el84 göre bassları daha güçlendi..

hoperlörler eski washburn bad dogtan çıkma 8ohm 6" hop. ve ilginç markalı 8ohm 8" hop.. ikisini seri bağladım. 16Ohm..

Bass mid treb volume aktif EQ.

tonlar gayet parlak ve net. EQ ayarları çok duyarlı.yakında kayıt koyucam..

kayıtlar
Emg 81 -->3 lambalı dist preamp--->lambalı combo microfonladım microfon boost özelliği açık olduğu için çalarkenki gitarden gelen tel seslerini filanda almış aralarda. ama yinede tatmin edici kayıtlar..

:arrow: http://www.lobortis.com/file/3525374368

anfiye yaylı reverb ekledim...

video

http://rapidshare.de/files/38355376/reverb.wmv.html

s7300513po1.jpg

s7300515ds7.jpg

s7300517gv0.jpg

Resimlerin çözünürlükleri büyük 8 10 saniyede açılıyor ancak...

003hs7.jpg

001hr3.jpg

002iw5.jpg

Hocam daha öncede söylemıstım okulu bırakıp gelip yanında çıraklıga baslıyorum diye bu kez ciddiyim alıyorum otobus biletlerını :)

elinize saglık

vay be abı harıkasın, ama senın sonun kotu artık doymuyorsun ılkonce preamp sımdı lambalı ampı sırada nevar acaba... kolay gelsın boyle seyler gormek gurur verıcı

• Konu Sahibi Konu Sahibi
slm

sırada ne var bende bilmiyorum açıkçası şu aşamaya kadar hep aklımda planladığım ama zamanı yada olup olmayacağı belli olmayan şeylerdi. şimdi herhalde yaparsam daha yüksek Wattlı power amp olabilir.. onun dışındada kafamda lambalı comprasör limiter pedalı var.. nezaman girişirim bilmiyorum..

ze_us ne yaptın dur abi aslında lazım bi çırak her işi kendim yapamıyorum:D şaka bi yana bırakma okulu okulunu bitir.ama bi yandan bu işlerle uraşmaya çalış bişeyler yap çalışmasada tecrübe olur. zaten bu işteki en berbat şey lamba teknolojisinin eski oluşu ve danışacak kimsenin olmıyışı o yüzden çok zorluk çektim özellikle bi takım teori konularında.. okul o açıdan büyük avantaj hernekadar lamba artık müfredatta olmasada. aynı şeyler yada benzer şeyler geçerli lambalı anfilerde de..

Re: slm

presence demiş ki:
ze_us ne yaptın dur abi aslında lazım bi çırak her işi kendim yapamıyorum:D şaka bi yana bırakma okulu okulunu bitir.ama bi yandan bu işlerle uraşmaya çalış bişeyler yap çalışmasada tecrübe olur. zaten bu işteki en berbat şey lamba teknolojisinin eski oluşu ve danışacak kimsenin olmıyışı o yüzden çok zorluk çektim özellikle bi takım teori konularında.. okul o açıdan büyük avantaj hernekadar lamba artık müfredatta olmasada. aynı şeyler yada benzer şeyler geçerli lambalı anfilerde de..

:) tamam merak etme okulu bırakmıcam... :D
hocam gercektende gerek emeğinize gerekse döktügünüz terlerinize saygılar.
bizlerden buradan başarılarınızın devamını dılemekten baska bısı gelmıyor...

Geri