gitara klavye işlemesi yaptırma?

Merhaba arkadaşlar elimde grg270b gitar var fakat klavye süslemesi yok bildiğiniz gibi. diğer ibanezlerdeki gibi shark işleme yapmak veya yaptırmak istiyorum. nasıl halledebiliriz acaba bu işi?

ben biraz araştırmıştım bu mevzuyu, tam bilgili değilim ama öğrendiğim kadarını yazim ; fabrikadan normalde o işlemelerin konduğu klavye ona göre oyulup çıkarılıyor, sizdeki gitar noktalı işleme olduğu için nokta delikleri var, onları zarar vermeden sökmek ayrı bir dert, söktükten sonra istediğiniz shark oyuklarını açmak-o ibanez inley i bulmak takmak ayrı bir dert, baya pahalı gelir tahminimce. hazır zevkinize göre inley i olan klavye satın almanız daha mantıklı olacaktır.

bu işlemi 150-250 lira arası yapabilen yer varsa bende yaptırmak isterim tabi, jackson inley i sevmişimdir hep, ama sanmıyorum baya uğraş isteyen bir iş sonuçta. 500 liradan başlar gibime geliyor fiyatları. grg170 alıp 450-500 liraya, onun klavyesini sizin gitara takmanız kalan parçalarıda satmanız daha mantıklı olur gibime geliyor.

tabi sormak soruşturmak lazım, benim yazdıklarım tamamen tahmin. bilgili arkadaşlar aydınlatırsa güzel olur.

sedef işleme yapanlar bu işi yapabilir diye düşünmüştüm ben de. Hatta tanıdıklarımla konuştum da. Klavyeyi, bozarız korkusuyla ellemedik. Ama inlay yuvalarını CNC ile açtırım, inlay'leri CNC ile üretirseniz bence çok sorun olmaz. Elle yapılacak işlemlerde muntemelen ufak boşluklar kalır orayı birşeylerle doldurup zımparalamak gerekir.

sedef işleme yapanlar bu işi yapabilir diye düşünmüştüm ben de. Hatta tanıdıklarımla konuştum da. Klavyeyi, bozarız korkusuyla ellemedik. Ama inlay yuvalarını CNC ile açtırım, inlay'leri CNC ile üretirseniz bence çok sorun olmaz. Elle yapılacak işlemlerde muntemelen ufak boşluklar kalır orayı birşeylerle doldurup zımparalamak gerekir.

şunu istanbulda yapan yer varmı, yapıyorsa kaça yapıyorlar fikriniz varmı :)

Geri