Gitarımı imzalatmak istiyorum. ACİL bilgi lazım.

Eski başlıklarda bilgi göremedim. Yarın gitarımı çok sevdiğim bir gitariste imzalatma şansım var kabul ederse. Fender stratın headstockunun arkasına tunerların altına düz tahtaya küçük bir şey düşünüyorum. Görebildiğim kadarıyla arkada cila vb yok. Sapın arkası satin finish diye geçiyor aynı şekilde headstock da öyle.
İmzanın kalıcı olması için ne yapmalıyım? Neyle imzalatmalıyım? Cd kalemi silinir mi? Üstüne bant, şeffaf sticker yapıştırmam ya da sprey vernik atmama gerek var mı? Mümkünse bir şey yapıştırmak ya da verniklemek istemiyorum. Tecrübesi bilgisi olan cevaplarsa minnettar olurum.

Ben gitarımın pickguardını imzalatmıştım cd kalemi ile. Çıkması çok zor bu kalemin. Ama yerinizde olsam pickguard gibi değiştirilebilen bir yeri imzalatırdım. Hem eğer bir gün gitarı satarsanız pickguard sizde kalmak suretiyle imza hatıra kalır. Hem de bir gün pişman olursanız değiştirme şansınız olur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben gitarımın pickguardını imzalatmıştım cd kalemi ile. Çıkması çok zor bu kalemin. Ama yerinizde olsam pickguard gibi değiştirilebilen bir yeri imzalatırdım. Hem eğer bir gün gitarı satarsanız pickguard sizde kalmak suretiyle imza hatıra kalır. Hem de bir gün pişman olursanız değiştirme şansınız olur.
Hocam baya mantıklı aslında dediğiniz. Ben imzanın çok görülür bir yerde olmasını istemiyorum ama. Aklıma stratın arkasında yayları koruyan kapak geldi. Benimkinde beyaz onu imzalatsam daha mantıklı sanırım. Kapak bende kalır gitarı satsam da. Teşekkür ederim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha da enteresan bir öneride bulunayım, eğer hatıra olarak kalsın ama çok da kolay görülmeyen bir yer olsun diyorsanız pickguard'ın arka kısmına imza atılabilir :D
ahahah benim için fazla enteresan olurdu :D dediğim yere aldım imzayı Akın Eldes'ten güzel bir gün oldu. permanent kalem kullandım baya da sağlam oldu gibi duruyo. Teşekkür ederim.

Geri