Pedal konusunda yardım!

Geçenlerde pedal almaya karar verip dinlediğim müzik türünden ötürü Behringer MI SUPER FUZZ SF300 Gitar Pedalı pedalını alma kararı aldım. Fakat sitenin temsilcileri hiçbir türlü cevap vermiyor mesajlarıma. Ben de farklı bir pedal alma yolunda gidiyorum acaba istediğim tonları(electric wizard, kyuss soundları) alabileceğim uygun fiyatlı 250-300 tl arasında bir pedal önerir misiniz?

Son düzenleme:
Istediginiz tonlari alabilecegim derken hangi tarz tonlar oldugunu belirtmemissiniz, fuzz pedallari ile ilgili fikrim yok ancak postunuzdan tam olarak nasil birsey aradiginiz anlasilmiyor.

Selam,
Birincisi, tek bir pedalla birilerinin tonunu alamazsın, yanından bile geçemezsin. Ama ekonomik ve fiyatına göre nispeten iyi bir pedal istiyorsan Mooer marka pedallara bakabilirsin. Fuzz pedalı istediğine emin misin ? Bence önce Bias FX'in deneme sürümünü indirip, ne tarz bir pedal istediğin konusunda iyi bir fikir sahibi olabilirsin. ( Lambalı amfi ve analog set-up'a yatırım yapacak durumda değilsen, Bias Fx'in tam sürümünü edinmek, bir iki ekonomik pedalla alacagin tonla kıyaslarsak, daha mantıklı bence ).

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Selam,
Birincisi, tek bir pedalla birilerinin tonunu alamazsın, yanından bile geçemezsin. Ama ekonomik ve fiyatına göre nispeten iyi bir pedal istiyorsan Mooer marka pedallara bakabilirsin. Fuzz pedalı istediğine emin misin ? Bence önce Bias FX'in deneme sürümünü indirip, ne tarz bir pedal istediğin konusunda iyi bir fikir sahibi olabilirsin. ( Lambalı amfi ve analog set-up'a yatırım yapacak durumda değilsen, Bias Fx'in tam sürümünü edinmek, bir iki ekonomik pedalla alacagin tonla kıyaslarsak, daha mantıklı bence ).
Evet fuzz almak konusunda eminim. Evde setup kurucak kadar fazla zaman ayırmıyorum ben gitara maalesef. Belki mooer'in black secret adlı bir pedalı vardı onu da alabilirim fakat distortion bana çok yumuşak geliyor fuzzdan sonra. Kulağımı tırmalıyor resmen.

Evet fuzz almak konusunda eminim. Evde setup kurucak kadar fazla zaman ayırmıyorum ben gitara maalesef. Belki mooer'in black secret adlı bir pedalı vardı onu da alabilirim fakat distortion bana çok yumuşak geliyor fuzzdan sonra. Kulağımı tırmalıyor resmen.
Valla, ben de full lambalı 3 farklı amfiyle EHX graphic fuzz kullanıyorum. Son derece memnunum. Mooer Black Secret'ı hiç kullanmadım ama tatmin edici bir RAT klonuysa o da çok iş görecektir. Hatta alırsan geri bildirimlerini beklerim :D

Bu arada yanlış anlaşılma olmasın diye tekrarlayayım: Bias Fx kullanmak hem çok daha ekonomik hem de gerçek analoğa deneme yanılma yöntemiyle onca yatırım yapmadan karar verip seçmek için çok iyi bir gereç. Gece, apartmanda iyi bir referans kulaklığıyla istedğin gibi çalabilmeni sağlamsı da cabası

Geri