Schecter mı Ibanez mi?

Merhabalar ben Schecter demon 6 floyd rose kullanıcısıyım. Gitarımdan memnunum metal tonlarda oldukça güzel iş çıkarıyor velhasılkelam bugün bir ibanez rg 350dxz'ye rastladım ve gerek clean gerek kirli tonları gayet hoşuma gitti. Sizlere sorum bu iki gitardan benim gibi metal ağırlıklı çalan birisine hangisi daha uygun olur? Açıklamalı bir şekilde yazabilirseniz çok sevinirim...

2 gitarıda bulundur, para biriktir 2. el ibanez al. hangisiyle devam etmek istediğine karar verince diğerini satarsın. Maddi sıkıntı yoksa fazla gitar göz çıkarmaz.

Schecter hic denemedim ama ibanezler artik bana fotolarda bile kalas givi gorunuyor.
Bundan sonra custom harici ilk alacsgim marka Schecter olacaktir. Kagit uzerinde ve yorumlarda cok iyi oldugu asikar.

Merhabalar ben Schecter demon 6 floyd rose kullanıcısıyım. Gitarımdan memnunum metal tonlarda oldukça güzel iş çıkarıyor velhasılkelam bugün bir ibanez rg 350dxz'ye rastladım ve gerek clean gerek kirli tonları gayet hoşuma gitti. Sizlere sorum bu iki gitardan benim gibi metal ağırlıklı çalan birisine hangisi daha uygun olur? Açıklamalı bir şekilde yazabilirseniz çok sevinirim...
Kore malı Schecterler gerçekten kaliteli gitarlar. Sizin elinizdeki ne malı bilemem, ama ben sizin yerinizde olsam kesinlikle Endonezya veya Çin Malı bir Ibanez için gitarımı değiştirmem. Kore malı bir Schecter o gitarları bozuk para gibi harcar, duruma göre Japon malı olanlar ile de kapışır.
Eğer gitarınız Endonezya malı ise bu durumda da en fazla markalar değişmiş olur ama kalitenin değişeceğini hiç sanmam. Hatta ben yine Schecter derim, üstelik de yıllarca Ibanez RG çaldım...
Ama, Ibanez'in açık ara önde olduğu bir mesele var, o da klavye ve üst perdelere erişim rahatlığı. Sizin gitarınız set-neck değil bildiğim kadarıyla ve sap daha etli tabii. Ibanezler ise ince saplı ve gövde-sap birleşimi üst perdelere çok kolay erişim sağlayacak şekilde tasarlanmış ("all access neck joint" denilen mesele...) Bunlar sizin için önemliyse Ibanez düşünülebilir tabii.
Benim tercihim ne olur diye sorarsanız, eğer halen shred-metal çalıyor olsam, gözüm kapalı bir Schecter Blackjack (FR ve sustainer içeren modeli) alırım. Bir tanesini çaldım bir süre. Muhteşem bir gitar. Kore malı gitar işçiliğinin zirvesi o gitarlar, geçenlerde bir tane srv müziğe düştü ikinci eli, hemen satılmış...

Bir adet ibanez rg2550 ve schecter hellraiser special c1 modeline sahibim.

Schecter daha etli ve yuvarlak saplı, Emg manyetikler nedeniyle biraz daha dolgun ama kısıtlı bir ton sunuyor. Sabit köprülü, Yaklaşık 6-7 senedir bende hiç sıkıntı çekmedim.

İbanez 3 senedir bende pasif dimarzio ibz manyetikler var, biraz daha yırtık ve manyetik seçeneğinin fazla olması nedeniyle daha esnetilebilir bir ton yelpazesine sahip. Sap schectera göre ince ama geniş, hafif köşeli bir yapı hissediyorum schecterdan sonra mesela.

İbanez japon yapımı, prestige serisi, schecter kore. İkisi ile de bir sorun yaşamadım. Schecterı sıfır aldım, ibanez ikinci el,

Schecter daha uzun süredir elimde ve çalarken ibaneze göre bir tık daha rahatım aslında, ama bu tabi ki ibanez rahatsız anlamına gelmiyor, el alışkanlığı da olabilir.

Son tahlilde benim elimdekiler birbirine birebir benzeyen gitarlar değil, ikisi de farklı yapıda, ağaç, manyetik, sap profili, köprü tipleri, yapım yerleri vs. İkisi ile de hiç sorun yaşamadım.

Hepinize teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Artı olarak elimdeki gitara(Schecter Demon 6 FR) sonradan emg 81-60 ya da 81-85 takviyesi yapsam ne kadar mantıklı olur?

Geri