Ibanez rg manyetik değişimi hakkında destek.

Selam üstadlar uzun süredir kullanmadığım ibanez rg370dx 2007 gitarım vardı les Paul sevdasına kaç yıldır düzgün kullanmıyordum sonra tekrar ilk gitarımı aldım elime bi de üzerine arkadaştan Japon rg570 90 larda üretilmiş gitardaki v7 v8 leri taktık fakat şöyle bir sıkıntım var gitar sanki hafif fenderimsi singılımsı bir hale geldi kendi manyetikleri ne kadar üst düzey olmasa da çıkışı güçlü yırtık sert tonlara sahipti. Arkadaş manyetikleri yanlış mı bağladı tam anlamadım bakıyorum hata yok gibi emg de takmıştı jack girişini de değiştirip eskiden benim gitara. Çözemediğim şey rg bin çıkışı böyle miydi? (Lespaul çok tok gür ben mi ona çok alıştım) bir de internette manyetik bağlantıları her rg için başka görünüyor bundan kaynaklı mı acaba desteklerinizi rica ederim.

Humbucker = 2 adet seri bağlı single manyetik.

Eğer single manyetiklerin biri çalışmıyorsa dediginiz gibi hacimsiz cılız ton alırsınız. Manyetik seçili iken tornavida ucu ile mıknatıslara hafifçe vurun, tık tık ses geliyorsa sorun yok ama gelmiyorsa önce manyetikten kabloya doğru giden incecik bakır tellere bakın kopma var mi? Baglantiniz dogru ise manyetikleri dediğim gibi kontrol etmekte yarar var.

Geri