Müzik Teknolojileri Eğitimi

ses düzenleri.jpg

SES DÜZENLERİ & TONMAİSTER
- MÜZİK DÜNYASININ ARADIĞI TONMAİSTER SEN'SİN-

Teknik adam olmak tercüman olmaya benzer, müzisyeni doğru anlamak ve teknik ortama en iyi şekilde aktarmak sanatıdır. Eğer müzisyenle dinleyicinin arasında bu tercümeyi yapmakla görevli kişi konuşmaları kendi fikirleri ve damak tadıyla harmanlar ve yorumlar ekleyerek teknik ortama aktarırsa bu artık müzisyenin değil teknik adamın albümü olur.
Eğitimler için hafta sonu 2 gün 6,şar saat veya hafta içi akşam 4 gün 19'dan sonra 3'şer saat'lik dönemlerden biri seçilerek dahil olunan eğitim toplam 4 ay ve 192 saat'tir. Program iİlgili alanda meslek icra eden, teknik personel için özel olarak hazırlanmıştır. Canlı performans için ses ve ışık sistemleri, asma aparatları, ses, dinleyiciye, müzisyene, yayına ve kayıda ,dengeli ve planlandığı gibi ulaştırılması Sağlık ve güvenlik kuralları, sistem tasarımı ve montajı, dijital audio prensipleri, yazılımlar ve dijital masalar, canlı kayıt teknikleri, mikrofonlama ve ses işlemcileri, ses fiziği, ses seviyeleri ve algı, elektrik üretim kaynakları, kablolama, topraklama ana eğitim konularıdır.

Kısa zamanda yoğunlaştırılmış Pratik bir eğitim almak istiyorsanız, Ses Düzenleri iş tabanlı eğitim programı sizin için en uygun programdır. Haftada 12 saat ağırlığında uygulamalı 4 tam unite dersiyle size mesleğinize panaromik bir bakış açısı kazandıracak.

David Ward (Director APRS), Phil Harding (Director MPG) gibi bir çok endüstri profesyonelinin hazırladığı bu eğitimle müzik endustrisinde nasıl yükseleceğinizi öğrenebilir, müzik üretimi, stüdyo kayıt teknikleri, miks, mastering ve konser sistem yönetimi alanlarında eksper olabilirsiniz. Sınıf kontenjanı sınırlı olup eğitim boyunca bilgisayar laboratuarlarında her bir katılımcıya machintosh bilgisayar,ses kartı, midi klavye ve kulaklık sağlanacak, studyo kayıt desleri studyolarında Neve Genesys, Adam monitörler eşliğinde, Konser sistemleri dersleri kurulu venu sistemi üzerinde yapılacaktır. Yanısıra kayıt ve konser sistemleri uygulamalarına profesyonel bir müzik grubu derslere eşlik edecektir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
UNITE 1 AKUSTİK ;

• Ses Fiziği
• Decibels ve SPL
• Durağan Dalga & Kritik Mesafe
• RT60 analizi ve Reverb zamanı
• Çevresel faktörler, Oda boyutları ve etkileri
• Açık hava akustiği ve çevresel faktörler
• Faz sorunları ve Sistem yerleşimi
• Yansıma, Geçişim, Emilim, Darbe
• Dağılma, kırılma, saçılma,

UNITE 2 KONSER SİSTEMLERİ ;

• Dijital Masalar
• Kanal, grup ve Efektleri atamak
• Değişik sahne kurulumlarını kaydetmek
• Monitör mühendisinin görevleri ve monitör masaları
• Basit ve komplike monitör kurulumu yapmak
• in-ear monitörler
• Kablosuz mikrofon ve headset mikrofonlar
• Kablosuz mikrofon kurulumu
• PA akord teknikleri
• Büyük Venüler için mikrofonlama ve miks teknikleri
• Taşıma kurulum ve soundcheck
• FOH ve monitör sistemlerini yönetmek

UNITE 3 DİJİTAL AUDİO PRODÜKSİYON

• Prodüksiyon işlem sırası
• Midi ve editleme
• Müzik teorisi, Sentezleme & Ses kütüphanesi
• Audio Kayıt
• Audio Editleme
• Flex Time & Flex Pitch
• Sampling hazırlama
• Inbox Mikser
• FX Prosesörler
• Otomasyon yazma & editleme Editing

UNITE 4 STUDYO KAYIT VE MÜHENDİSLİĞİ

• Mikrofon tasarımı & yapısı
• Mikrofon polar tepkileri
• Studyo kayıt yaklaşımları
• Çok kanallı kayıt
• Kulaklık miksi hazırlamak
• Monitör miksi hazırlamak
• Miks teknikleri
• Master hazırlama
• MEB bitirme sınavı

Eğitim sonunda Milli eğitim Bakanlığının kurs bitirme sınavına girilecektir.

Geri