Elektro Gitar Cızırtı Problemi

Merhabalar arkadaşlar, bugün yeni tel satın alıp gitarımın tellerini değiştirdim. Fakat akort ettikten sonra cızırtı problemi ortaya çıktı. Cızırtı yapan teller şöyle;
E Teli = 7. perdeye kadar
A Teli = 7. perdeye kadar
D Teli = 5. perdeye kadar
G Teli = 5. perdeye kadar
B Teli = 3. perdeye kadar
e Teli = 4 . perdeye kadar

Birkaç tane de fotoğraf paylaşacağım. Sizden ricam sorunun ne olduğunu söylemeniz. Tel yüksekliği mi ayarlanmalı, sap ayarı mı yapılmalı? Ayrıca sorunu kendim çözebilir miyim yoksa bir luthier'e götürmem mi gerekiyor gitarı? Şimdiden teşekkürler.
IMAG0099.jpg
IMAG0094.jpg
IMAG0096.jpg
IMAG0097.jpg
IMAG0098.jpg

eger önceden yoktuysa ve cızırtının ilk perdelerde tüm tellerde olduguna bakarsak muhtemelen sap ayarın kaymıs sapın sıkılması lazım alyanın varsa ceyrek tur kadar sıkman muhtemelen yeterli olur. sap ayarından olup olmadıgını test etmek için birinci perdeye ve 12. perdeye aynı anda bas ve 3. perdeye hammer on şeklinde dokun biraz boşluk olması lazım arada hiç boşluk yoksa dediğim gibi saptandır

• Konu Sahibi Konu Sahibi
eger önceden yoktuysa ve cızırtının ilk perdelerde tüm tellerde olduguna bakarsak muhtemelen sap ayarın kaymıs sapın sıkılması lazım alyanın varsa ceyrek tur kadar sıkman muhtemelen yeterli olur. sap ayarından olup olmadıgını test etmek için birinci perdeye ve 12. perdeye aynı anda bas ve 3. perdeye hammer on şeklinde dokun biraz boşluk olması lazım arada hiç boşluk yoksa dediğim gibi saptandır
Sağ tarafa mı sol tarafa mı çevirmek lazım hocam? İç bükey mi dış bükey mi pek anlayamadım ben.

Geri