Sesime kötü diyorlar, ne yapmalıyım?

Forumda vokal teknikleri ile ilgili bir konu var mı diye baktım ve bulamadım. Bilenimiz böyle bir konu açsa ve bildiklerini aktararak bir kaynak oluştursak çok güzel olur. Varsa da o konuyu yeşillendirelim.

Edit; @barrios Sizin bilginiz vardı sanki. Birkaç yıl önce bana tavsiye verdiğinizi hatırlıyorum birkaç konuda.

Birde kadın sesleri yapmaya çalıştım bu çizgifilmin başlangıç şarkısını söylemeyi denedim...

Low Tenor olduğumu düşünüyorum... Sizce ne kadar doğrudur? Ancak Lyric Tenor mü? Yoksa Spinto tenor müyüm? Bu videoda ses kaydını webcam mikrofonuyla aldığım için, mikrofon sesi olduğundan aşırı boğuk aldı ve anlaşılması biraz zor olsada, düşünceleriniz nedir?

Ses aralığım (Chest voice): A2/B2 (Zayıf) - A4/B4 (Güçlü ve tiz) (Çok zorlayınca C5 ve C#5'e erişmiştim ama sesimi bu aralar dinlendiriyorum...)

Falsetto da çıkabildiğim en yüksek nota: F5-G5 (Eğitimsiz falsetto ve gürültülü falsetto... Birde sessiz falsetto teknikleriyle C6 ve üzerine çıkmak mümkünmüş, buna flageolet ses tekniği deniyormuş ama hiç onun eğitimini almadığım için, falsettonun bir başka tekniği olan flageolet tekniğini bilmiyorum)

Son düzenleme:
Birde kadın sesleri yapmaya çalıştım bu çizgifilmin başlangıç şarkısını söylemeyi denedim...
Bir iki coverınızı dinledim, çok da kötü değil diyecektim. Birkaç tane daha açınca detoneler ile karşılaştım (Birkaçtan kastım bir olabilir :D) ama bana kalırsa şanslısınız. High range'i kuvvetli sesler, baritonlara veya baslara nazaran daha çok seviliyor ilgi görüyor. En azından benim düşüncem bu yönde. (Ülkemizde iyi vokalin genel olarak bir yerlerinizi yırtarak söyleyenler sanıldığını düşünüyorum.) Ama auto tune kullanmanızı anlayamadım. Yani bırakın çıkamıyorsanız çıkmayın veya çıkmak için çalışın, şarkıyı transpoze edin. sonuçta aynı şekilde söylemek zorunda değilsiniz.

Bir iki coverınızı dinledim, çok da kötü değil diyecektim. Birkaç tane daha açınca detoneler ile karşılaştım (Birkaçtan kastım bir olabilir :D) ama bana kalırsa şanslısınız. High range'i kuvvetli sesler, baritonlara veya baslara nazaran daha çok seviliyor ilgi görüyor. En azından benim düşüncem bu yönde. (Ülkemizde iyi vokalin genel olarak bir yerlerinizi yırtarak söyleyenler sanıldığını düşünüyorum.) Ama auto tune kullanmanızı anlayamadım. Yani bırakın çıkamıyorsanız çıkmayın veya çıkmak için çalışın, şarkıyı transpoze edin. sonuçta aynı şekilde söylemek zorunda değilsiniz.
Şarkı pop olduğu için autotune kullandım. Pop kültürüne uyumlu olsun istedim. Daha çok efekt amaçlı kullanıyorum. Çıkamayacağım bir nota olduğunda, o şarkıyı söylemem genelde pek.

Bu arada eğlence amaçlı, şöyle bir acapella yapmıştım ve bunu yapmak sadece 2-3 saatimi aldı... :) Bu şarkının orjinali PewDiePie'ye ait ve aslında bir rap şarkısı. İngilizce telaffuzum kötü orasını kabul ediyorum... Sözleri kaba olan bir tür rap müziği, bende öylesine eğlencesine yapayim dedim. :D Bu çalışmam nasıl? Samsung Galaxy S8 Telefonumun mikrofonunu USB olarak bilgisayara bağlayarak kaydetmiştim. Telefon mikrofonu idaire etti... Normalde rap dinlemem ama, bunu yapmam için talep alınca yaptım.

Bu arada eğlence amaçlı, şöyle bir acapella yapmıştım ve bunu yapmak sadece 2-3 saatimi aldı... :) Bu şarkının orjinali PewDiePie'ye ait ve aslında bir rap şarkısı. İngilizce telaffuzum kötü orasını kabul ediyorum... Sözleri kaba olan bir tür rap müziği, bende öylesine eğlencesine yapayim dedim. :D Bu çalışmam nasıl? Samsung Galaxy S8 Telefonumun mikrofonunu USB olarak bilgisayara bağlayarak kaydetmiştim. Telefon mikrofonu idaire etti... Normalde rap dinlemem ama, bunu yapmam için talep alınca yaptım.
Merhaba, birçok sekmeyi birleştirmek için hangi uygulamayı kullandınız?

Son düzenleme:
Çünkü işlemci %100 gücüyle bütün işi en kısa sürede yapmak istiyor mesela bir işi 10 dakikada tüm gücüyle yapıyor , eğer %50 gücüyle yapsaydı 20 dakikada yapacaktı. Alabileceğin en pahalı işlemci de %100 kullanarak belki de 3 dakikada yapacaktı. İşlemcinin amacı en hızlı şekilde işi bitirmek. Eğer ben o kadar hızlı istemiyorum diyorsan %50 işlemci gücü ile sınırlarsın süreyi uzatırsın.

Forumda vokal teknikleri ile ilgili bir konu var mı diye baktım ve bulamadım. Bilenimiz böyle bir konu açsa ve bildiklerini aktararak bir kaynak oluştursak çok güzel olur. Varsa da o konuyu yeşillendirelim.

Edit; @barrios Sizin bilginiz vardı sanki. Birkaç yıl önce bana tavsiye verdiğinizi hatırlıyorum birkaç konuda.
Ben böyle bir başlık açtım zamanında. Ama ömrü kısa oldu. Forumda vokal ile ilgilenen sayısı az, o nedenle de çok anlamlı olmuyor.

Ben böyle bir başlık açtım zamanında. Ama ömrü kısa oldu. Forumda vokal ile ilgilenen sayısı az, o nedenle de çok anlamlı olmuyor.
Foruma göz attım ancak böyle bir başlık bulamadım başlığın linkini atarsanız okumak isterim. Ayrıca başlığı güncel de tutarız belki bundan sonra. Forum kitlesi bayağı bir değişti çünkü.