2. El Ses Kartı DAW temini

Selamlar.
2. el ses kartı alacağım, çoğu Cubase LE ya da Studio One Artist ile geliyor.
Ama 2. el aldığımızda bu yazılımlara "kısıtlı versiyonları" da olsa ulaşamıyoruz.
Ses kartı örneğin 500 TL, ama Studio One Artist ayrı almaya kalksak 500+ lira da o, sıfır fiyatını geçiyor.
Bu durumlarda DAW yazılımlarını nasıl elde edebiliriz?

bende reaper kullanıyorum çok seviyorum fakat ücretsiz diye biliyorum. sadece başlangıçta 5 saniye bekletiyor o kadar. kendi sitesinden indirebilirsiniz

Pro Tools First'le çalışabilirsiniz, kendi sitesinden indirip. Kısıtlı sürüm de olsa, işinizi görecektir eminim.

Reaper şahanedir ama böyle bir seçenek de var. Ben de yeni yeni Pro Tools'a giriş yaptığım için öğrenme amaçlı epey burada vakit geçiriyorum, bir Reaper kadar işlevsel değilse de, zamanla alışılıyor. Bir diğer güzelliği ise cloud sistemiyle çalıştığı için üzerinde çalıştığınız proje dosyasının aynısını başka herhangi bir bilgisayarda aynı şekilde -mail adresi ve şifresinizle- açabilmeniz.

Kıl olduğum çok nokta olsa da, genel olarak tavsiye ederim :)

bende reaper kullanıyorum çok seviyorum fakat ücretsiz diye biliyorum. sadece başlangıçta 5 saniye bekletiyor o kadar. kendi sitesinden indirebilirsiniz

Aslında bilgisayarın performansıyla ilgili bu biraz da, bende çok hızlı bir şekilde açılıyor. Bir Pro Tools gibi uzun uzun bekletmiyor :) Kendi tecrübelerime göre -Cubase, Logic, PT içinde- en verimli, en hızlı çalışan DAW, Reaper gibi.

Reaper. 5 yıldır falan kullanıyorum. Uzunca bir süre deneme sürümünü kullanmıştım. 40 USD gibi abzürt sayılabilecek bir rakama yıllar önce satın aldım. Müzik adına harcadığım ve hiç acımadığım paralardan birisidir...

Geri