İki OD arasında kaldım...

Merhaba, şimdilik epi lp special 2 var fakat ileride bir tele alıp screamer ve tele ile o cayır cayır blues soundunu almak istiyorum. Aşağıda attığım hangi ilandaki pedal hem şimdilik hemde ileride işimi görür ? Tahmin ettiğiniz gibi ts9 alamıyorum... :)
(Tubescreamer klonu) Harley Benton vintage overdrive - Efekt Pedalı ve Diğer Enstrüman Yan Ekipmanları sahibinden.com'da - 620973768
Joyo JF01 Vintage Overdrive - Efekt Pedalı ve Diğer Enstrüman Yan Ekipmanları sahibinden.com'da - 647203533

İkisi arasında pek bir fark olduğunu sanmıyorum. Hatta Harley Bentonun Joyo ile tamamen aynı olduğu Thomann için farklı bir isimde üretim yaptığı söyleniyor. Ne kadar doğru olduğunu bilemiyorum. Ama aralarındaki fark yok denecek kadar azdır. Cayır cayır tonlar için bunlardan ziyade iyi bir amfi gerekiyor derim.

Merhaba, şimdilik epi lp special 2 var fakat ileride bir tele alıp screamer ve tele ile o cayır cayır blues soundunu almak istiyorum. Aşağıda attığım hangi ilandaki pedal hem şimdilik hemde ileride işimi görür ? Tahmin ettiğiniz gibi ts9 alamıyorum... :)
(Tubescreamer klonu) Harley Benton vintage overdrive - Efekt Pedalı ve Diğer Enstrüman Yan Ekipmanları sahibinden.com'da - 620973768
Joyo JF01 Vintage Overdrive - Efekt Pedalı ve Diğer Enstrüman Yan Ekipmanları sahibinden.com'da - 647203533
En azından Joyo'yla epeyce zamanım geçti. Çok lezzetli tonları var. Clean'i kırmak için de kullanabilirsiniz tabii ama ben bol gain açarak -pedaldan- lezzetli overdrive tonlar yakalamayı seviyordum, humbuckerla. Bu iş için @stormrider1987 'ın dediği gibi amfinin vereceği ton daha önemli. Hele hele blues için. Ben şahsen Tube Screamer yerine, add + blues player pedalını tercih ederim o blues soundları için. Klon diye onu söylediğimi de düşünmeyin, Boss'un çok benzer pedalıyla kıyaslamışlığım var, muhteşem bir pedaldı.

Ha sizin istediğiniz bol midli overdrive tonlarsa -cayır cayır blues soundu diyince benim aklıma o gelmiyor ama- Joyo süper iş görür, başta da dediğim gibi. Diğeri de muhtemelen benzer pedaldır.

Harley Benton ile Joyo aynı marka, daha doğrusu Harley Benton aslında Joyo. Fırsatınız varsa Joyo'nun Utimate Drive isimli pedalına da bir bakın (Fulltone Ocd klonu) Kullanıyorum çok hoşuma gitti.