Gitarı sisteme girmek için öneri

Eskiden gitar-board-amfi taşırdım alacağım sahneler için, fakat yeni aldığım board maşallah 30+ kg tuttuğundan amfiyi de taşırsam bir kolumu yolda bırakıcam gibi gözüküyor. Bunun için direk sisteme girmem gerekli, önerileriniz nedir?
Equalizer pedalı ile halledilebilir mi?

Başlarda analog amfi kullanan biri olarak ve bunalıp, artik yaşlandigimi farkedip tüm yükten kurtulup ses kartı + laptop + Bias Fx' e yöneldim şuan çok memnunum dert yok tasa yok fakat sahne almıyorum alsam Bias Fx in foot switch ini alıp tabletle çıkardım... Vallahi relax geçen değerli bir abimiz de o şekilde sahne alıyordu bayağı mantıklı geliyor.

Eskiden gitar-board-amfi taşırdım alacağım sahneler için, fakat yeni aldığım board maşallah 30+ kg tuttuğundan amfiyi de taşırsam bir kolumu yolda bırakıcam gibi gözüküyor. Bunun için direk sisteme girmem gerekli, önerileriniz nedir?
Equalizer pedalı ile halledilebilir mi?
Hayır, ne yazık ki halledilmez.
Bir başka başlıkta daha tartıştık bunu. En pratik ve hesaplı çözüm Mooer Radar pedalı. Dijital cihazlar bu konuda çok üstünler analoglara göre.
Piyasada alternatif çok artık: Nux IR Studio, BluBox, Torpedo CAB, Zeus Cab... Bütçenize göre bunlara bir bakın derim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladım, işin özünde ihtiyacım olan tek şey sesin güzel şekilde clean gelebilmesi, onun sonrasını pedallarla hallediyorum zaten. Dediğiniz modellere bir bakayım, teşekkürler.

Fly rig düşünülebilir v2'si çıkıyor üstelik taze taze :)
Fly rig'in kabin simülasyonu pek başarılı değil ve ikinci versiyonda da halen açma-kapama tercihi yok gözüküyor. İlk Fly Rig yerine ikincisini almak kesinlikle daha mantıklı olur, ama sisteme girmek konusunda pek tavsiye etmem. Kişinin kendi pedalboardu da varsa zaten üzerinde diğer fonksiyonlara boşuna para verilmiş olur.

Sansamp türü içinde kabin ve amfi sim. barındıran bir alet + Boss GT8 tarzı efektleri başarılı olan prosesör. Ama marka önermiyorum bu çeşit bir ikili yada prosesör. Boss GT-8 i Opeth, Rihanna ile turlarken Nuno kullanmıştı onlara yetmişti. Sana yetmezse bilemem.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
@Blackeaglem @barrios @1nsanetr @ENDERDAYI @songlessbird Öneriler için çok teşekkürler,
Elimde kullandığım board bu. Bunun yerine bir prosesör alıp onu kullanırsam beni mezara dik gömücekler gibi hissediyorum :D Ondan dolayı sadece clean bir ses verecek preamp, cab sim vs yeterli olacaktır sanırım. Tech21 Preamp'lerinden biri ya da Mooer Radar ile gideceğim diye düşünüyorum.

Dosyalar

• IMG_4114.jpeg
    IMG_4114.jpeg
    421.8 KB · Gösterim: 508
Her sahnede birbirine yakın stabil sayılabilecek bir sound için kabin simulasyonu olan bir pedal kullanmanız gerekli öncelikle. Cleanleriniz içinde bir compressor. Ve XLR çıkışlı bir pedalı board’unuzun son parçası olarak yerleştirin. (Örn: MS Pozitron isteğe göre pedallara kendi üretimi olan pedallara XLR çıkışı ekliyor. Mod ile başka marka pedallara ekler mi bilmiyorum.) Bu XLR çıkışı ile DI-Box’a gidip oradan mixere gideceksiniz. Bir kaç büyük, küçük isim ile roadie olarak çalışıyorum. Kendi çalıştıklarım haricinde başka gitaristlerde, ekstra olarak gittiğim gruplarda vs. bu şekilde gördüm ve bana 2-3 kişi amfisiz olarak direkt sisteme girmek için en mantıklı yolun bu olduğunu söylediler. Bu arada DI-Box’ların yapılarını tam bilmediğim için net bir şey söyleyemiyorum fakat boardunuzun sonuna XLR çıkışlı bir pedal koymadanda normal çivi jak ile bir pedaldan çıkarak DI-Box’a gidilebilir diye düşünüyorum. Yanlış ya da eksik bilgim varsa lütfen düzeltiniz ve kusura bakmayın şimdiden.

@Blackeaglem @barrios @1nsanetr @ENDERDAYI @songlessbird Öneriler için çok teşekkürler,
Elimde kullandığım board bu. Bunun yerine bir prosesör alıp onu kullanırsam beni mezara dik gömücekler gibi hissediyorum :D Ondan dolayı sadece clean bir ses verecek preamp, cab sim vs yeterli olacaktır sanırım. Tech21 Preamp'lerinden biri ya da Mooer Radar ile gideceğim diye düşünüyorum.
Mooer Radar gayet iyi bir tercih olur. Tech 21'i geçin. Sisteme doğrudan girme konusunda bizzat tecrübesi olan insanlar dışında tavsiye verenlere de güvenmeyin derim:) Ben Tech21'i bizzat test ettim bu şekilde. Son derece ortalama, idareten son çare olarak kullanılabilir ancak. Sizinki gibi bir pedalboardu yansıtmak için kesinlikle güvenmem. Uzun vadede Torpedo CAB(M) düşünülebilir.

Mooer Radar gayet iyi bir tercih olur. Tech 21'i geçin. Sisteme doğrudan girme konusunda bizzat tecrübesi olan insanlar dışında tavsiye verenlere de güvenmeyin derim:) Ben Tech21'i bizzat test ettim bu şekilde. Son derece ortalama, idareten son çare olarak kullanılabilir ancak. Sizinki gibi bir pedalboardu yansıtmak için kesinlikle güvenmem. Uzun vadede Torpedo CAB(M) düşünülebilir.
Teşekkürler, Mooer Radar’ı binevi effects loop gibi kullanmak için pedalboard > radar > sistem yerine pedalboard > radar > delay + modulasyonlar > sistem şeklinde kullanılabilir mi?

arkadaşın sorusu da belki aynı ama tam emin olmam lazım kusura bakmayın. bahsettiğiniz pedal kabin simülatörü diye geçiyor. yanlış anlamadıysam, sadece bu pedal ile tüm sorun hallolabiliyor mu? yani preamp+cabin pedal diye yazmış genelde millet ama bu pedalın içinde preamp var mı(tatmin edici bir düz sinyal sağlıyor mu veya)?

şu sıralar bende arayıştayım, kesin bir şekilde sonlandırmam lazım bunu kusura bakmayın aynı soru için tekrardan :)

Eskiden pedallarımızın kıçına bir dibox yapıştırır çıkardık, ton olarak da "benim" diyen amfiyle kapışırdı.
Edit: bahsedilmiş

Son düzenleme:
Sansamp türü içinde kabin ve amfi sim. barındıran bir alet + Boss GT8 tarzı efektleri başarılı olan prosesör. Ama marka önermiyorum bu çeşit bir ikili yada prosesör. Boss GT-8 i Opeth, Rihanna ile turlarken Nuno kullanmıştı onlara yetmişti. Sana yetmezse bilemem.
Nuno direk sisteme girmiyor ve preamp katını açmıyor. Amfi inputuna bağlıyor, flanger, booster, EQ, delay gibi efektler için sadece. GT8 sisteme girilecek bir cihaz değil malesef kabin sim özellikleri çok vasat.

Geri