Gitarı sisteme girmek için öneri

arkadaşın sorusu da belki aynı ama tam emin olmam lazım kusura bakmayın. bahsettiğiniz pedal kabin simülatörü diye geçiyor. yanlış anlamadıysam, sadece bu pedal ile tüm sorun hallolabiliyor mu? yani preamp+cabin pedal diye yazmış genelde millet ama bu pedalın içinde preamp var mı(tatmin edici bir düz sinyal sağlıyor mu veya)?

şu sıralar bende arayıştayım, kesin bir şekilde sonlandırmam lazım bunu kusura bakmayın aynı soru için tekrardan :)

Bu durumdan ben de emin olamadım. Carl Martin Plexi Tone+ Line6 M13 kullanıyorum. Palmer PDI 09 var ama preamp olmayınca pek işe yaramıyor bence. Mooer radar hem Preamp hem de Cab sim işini görebiliyor mu sizce?

Mooer Radar Cab Sim için işinizi görecektir fakat Preamp olamaz. Sadece içerisindeki Power Amp Simulasyonunu kullanabilirsiniz.

Öte yandan CM Plexitone amp in a box tarzı bir pedal olduğundan Mooer Radar ile iyi sonuç verebilir denemeniz lazım.

Radar PA'dan önce son parça olmalı ses kalitesi açısından. Preamp pedalının çıkışı send, radar girişi return gibi düşünün.
Peki şöyle bir sorum olacak, fx loop dediğimiz olay amplide pre ile power arasında olmuyor mu? Yani tam olarak Preamp pedalı + fx + radar yaptığımızda power katı nerde kalıyor aklıma takıldı.
mesela Tri-ac + fx + behringer ultra-g yaptığımızda nasıl bir ses alabiliriz ?

Bir sureden beri analog pedal setupimi kullanmayi biraktim. Mekanlardaki amfiler ya olmadigindan yada olanlar vasat olduklarindan ne kadar iyi pedal olsada memnun olamiyordum. En iyi cozumu Iyi bir preamp + kabin sim kullanarak cozdum. Amfi iyiyse yine kendi preampimi return den giriyorum. Kotuyse direk sisteme.

Merhaba, bir preamp pedali edindim
sahneye amfi tasimamak icin. Normalde drive pedali in out ve line6 m13 send return ile bagliyordum.
M13 uzerinden amfi veya miksere out cikisi gerceklestiriyordum.
Simdi preampin xlr outundan cikis almak istiyorum fakat ayni baglantida bu mumkun olmuyor.
M13 de ilk iki sira wah ve pitch modlardan olusuyor. Diger iki sira mod delay ve reverb. M13 fxloop ayari post fx2 seklinde bu nedenle. .
Yukarida bahsettigim baglantiyi tersine m13 in out - preamp send return yapinca da fxler bozluyor. Cikamadim isin icinden.

Merhaba, bir preamp pedali edindim
sahneye amfi tasimamak icin. Normalde drive pedali in out ve line6 m13 send return ile bagliyordum.
M13 uzerinden amfi veya miksere out cikisi gerceklestiriyordum.
Simdi preampin xlr outundan cikis almak istiyorum fakat ayni baglantida bu mumkun olmuyor.
M13 de ilk iki sira wah ve pitch modlardan olusuyor. Diger iki sira mod delay ve reverb. M13 fxloop ayari post fx2 seklinde bu nedenle. .
Yukarida bahsettigim baglantiyi tersine m13 in out - preamp send return yapinca da fxler bozluyor. Cikamadim isin icinden.

4 cable methodu preamp ve m13 arasinda uyguladim.👍

selam

elimde mooer 005 + mooer radar mevcut.

audacity den ve guitar rig den çok dijital bir ton aldım evde. audacity yada guitar rig denemek mi yanlış sizce ? stüdyoda direk miksere girince aynı aşırı dijital tonu vermesinden korkuyorum ama internette inanılmaz güzel tonlar yakalıyor millet sadece bu iki pedalla.

gitar > mooer 005 > mooer radar > emu tracker ses kartı > pc düzeniyle bağlandım

yardımlarınıı bekliyorum

Geri