Elektro gitarımda cızlama oluyor

Elektro gitarımda cızlama oluyor. Amfiye takılı değilken hissedilmiyor ama amfiye takılı iken cızlama oluyor ve belli tellerin belli perdelerinde oluyor. İlk başta telin fretlere çarpması şeklinde düşündüm ama kalın mi telinde som perdede de cızlama alıyorum. Tam basamadığımı da düşündüm ama yine kalın mi telinde boş teldeylem de cızlama aldım. Sorun sizce neyden kaynaklı.
Not: gitarım sx sst 57 mağle klavye tremolo köprü, amfim ise boston ga 15r

Sap ayarı hakkında internette ve forumda araştırma yap. Sorun %90 sapın düz olmamasından kaynaklanıyor. Gitarında bu sorunun olduğuna emin olursan kesinlikle kendin müdahale etmeye kalkma ve bir luthiere, en azından bu işi yapmayı iyi bilen birine git.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sap ayarı hakkında internette ve forumda araştırma yap. Sorun %90 sapın düz olmamasından kaynaklanıyor. Gitarında bu sorunun olduğuna emin olursan kesinlikle kendin müdahale etmeye kalkma ve bir luthiere, en azından bu işi yapmayı iyi bilen birine git.
Yalnız sap ayarı nedeniyle cızlıyorsa telin sonraki perdeye çarpması sonucu cızlama oluşmaz mı.Ben mi telinde son perdeye bastığımda da cızlama sesi alıyorum

Hayir köprüden her tel için ayrı ayrı yükseltme yapabilirsiniz uygun alyan ile. Internette biraz araştırıp videolar izleyerek kolayca yapılabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hepinize teşekkür ederim sorun kablodan kaynaklıymış. Gitar kablosunu daddario marka bir kabloyla değiştirince çok daha güzel bir sonuç aldım.

Geri