Analogman'den alışveriş?

Analogman'in Kot pedalı için bekleme listesine girmeyi düşünüyorum. Sıram geldiğinde Amerika'ya gitme imkanım yok. Türkiye'ye yolluyorlar mı? Vergisi, kargosu günümüz koşullarında ne kadara mal oluyor? Daha önce analogmanden alışveriş yapan varsa Türkiye'de nasıl yaptınız? İstanbul'da yaşıyorum. Teşekkürler.

Analogman genelde 2 sene bekleme süresi veriyordu KoT için. Gümrük vs gibi süreçlere gelene kadar onun clone'u olan alternatiflere de bakabilirsiniz belki?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Analogman genelde 2 sene bekleme süresi veriyordu KoT için. Gümrük vs gibi süreçlere gelene kadar onun clone'u olan alternatiflere de bakabilirsiniz belki?
Hocam zaten param yok 2 seneye kadar birikir diye düşünüyorum. Arada başka pedallar da kullanıcam zaten ama bu pedalı da bir gün elimde tutmak istediğimden şimdiden sıraya girsem dedim :D That pedal show'da düzgün bir klonu yok sonucuna ulaştıkları bir video izledim. Özellikle her setupa inanılmaz uyuyor deniyor, ne kadar pedal denesem de dönüp dolaşıp buna geliyorum diyen Dan beni etkiledi. Araştırdığımda da bu pedala ciddi anlamda yakın bir klon ben bulamıyorum. Trex moller 2, king of blues gibi pedallar bulabildim benzer ama çok da aynı gelmedi. Tavsiyeniz varsa çok güzel olur. Prince of tone baktım onu da bulmak zor. Belki timmy ile idare ederim bilemiyorum.
Merhaba. Tam senesini hatirlamiyorum ama 2005 civari KOT aldım. Türkiye'ye gonderiyorlardi. %20 civarı vergi verirsiniz.
Kargo ücreti ödemiş miydiniz? şu an 260-270 dolar civarı bir ücreti var. Bugün alıyor olsam bu pedalı 2bin tlyi geçmez diye düşünüyorum o zaman.

Ben de King of Blues diyecektim. Bir de ek olarak Wampler Pantheon çıktı yakınlarda. Geniş ton aralığı kapsıyor ve okuduklarıma göre baya KoT’a benzeten mevcut. Hatta daha agresif ton da alınabiliyor gibi.

Sanırım çift kanal pedallarla ilgili olan bölümü izlediniz. Yakın zamanda bluesbraker circuit pedallarla ile ilgili bir bölüm yayınladılar. Onu da incelemenizi tavsiye ederim. Ben şahsen çok uzun zamandır Jhs Morning Glory kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Analogman'in Kot pedalı için bekleme listesine girmeyi düşünüyorum. Sıram geldiğinde Amerika'ya gitme imkanım yok. Türkiye'ye yolluyorlar mı? Vergisi, kargosu günümüz koşullarında ne kadara mal oluyor? Daha önce analogmanden alışveriş yapan varsa Türkiye'de nasıl yaptınız? İstanbul'da yaşıyorum. Teşekkürler.
Farklı alternatifleri de dikkate aldığınızı görünce söylemeden edemedim. Eğer bu fiyat aralığında bir şeye bakıyorsanız Origin Effects Revival Overdrive pedalını da dikkate almanızı öneririm. İki versiyon var, biri custom diye geçyor ve daha pahalı.
Söz konusu pedal şu ara bayağı bir fırtına koparıyor. Beğenmeyeni duymadım, ama herhalde buralarda yok.
The Gear Page'de bir kaç kullanıcı ciddi ciddi pedalboarddan KOT'u çıkardığını söylüyor, hatta kendi aralarında da şakaya vuruyorlar işi ("KOT'u pedalboarddan çıkardım" demek kafirlikle eşdeğerdir filan hesabı...)
https://www.thegearpage.net/board/index.php?threads/origin-effects-overdrive.1899548/page-25

Bluesbreaker tipi herhangi bir overdrive, KoT muadili olarak kullanılabilir sanırım. Şöyle bir blog yazısı vardı: 12 of the Best Compact Bluesbreaker-style Pedals

Ben de öylesine sıraya girmiştim. Türkiye'ye alamazsam Amerika'da yaşayan bir arkadaşım aracılığıyla almayı, o da olmazsa buradan alabilecek bir arkadaşıma ya da forumdan birine yerimi vermeyi düşünmüştüm. Sıraya girmenin zararı yok ne de olsa.

Tavsiyeler için çok teşekkür ederim. Bi sürü video izliyorum. Sanırım sıraya girip aradaki zamanda bunlardan denemeye çalışıcam. Ama malesef çoğu mağazalarda ya da sahibindende bulunmuyor. Düştükçe takip etmeye çalışayım.

Ben konuyu farklı bir yere çekeceğim 😊
Jhs bonsai pedalındaki jhs tonu morning glory tonunu mu kopyalıyor yoksa farklı bir ton mu+ önerir misiniz?

Bonsai, Tube Screamer devrelerini bir pedalda toplayan bir alet. Bunu yaparken sinyal yolunu değiştirerek tek bir pedalda birden fazla analog pedalı içinde barındırdığını söyleyebiliriz.

Morning Glory ise Bluesbreaker devresine sahip bir pedal. İkisinin tonal anlamda bir ilgisi yok.

Analogmande arada bir prince of tone satışta oluyor. Genellikle çarşambaları sanırım. Bir tane sipariş etsem mi diye düşünüyorum. 148 dolar pedalın satış fiyatı. 3 tane kargo seçeneği sunmuş. Sigortalı olup olmaması sizce önemli mi? Bu seçenekleri daha önce kullanan varsa hangisi ne kadar süre alır? Vergiyi %20 diye biliyorum bu %20 yi pedalın fiyatı 148 dolar üzerinden mi eklemeliyim. 148 dolar + kargo + 148/5 dışında bir masrafım olur mu? Pedal elime ne sürede ulaşır?
Kargo seçenekleri
  1. USPS Express Mail International (EMS) Insured with good tracking 75.35 $
  2. USPS 1st class mail Intl - no insurance at your risk 26$
  3. USPS Priority Mail Int’l - noninsured/ at your own risk 57$

Analogmande arada bir prince of tone satışta oluyor. Genellikle çarşambaları sanırım. Bir tane sipariş etsem mi diye düşünüyorum. 148 dolar pedalın satış fiyatı. 3 tane kargo seçeneği sunmuş. Sigortalı olup olmaması sizce önemli mi? Bu seçenekleri daha önce kullanan varsa hangisi ne kadar süre alır? Vergiyi %20 diye biliyorum bu %20 yi pedalın fiyatı 148 dolar üzerinden mi eklemeliyim. 148 dolar + kargo + 148/5 dışında bir masrafım olur mu? Pedal elime ne sürede ulaşır?
Kargo seçenekleri
  1. USPS Express Mail International (EMS) Insured with good tracking 75.35 $
  2. USPS 1st class mail Intl - no insurance at your risk 26$
  3. USPS Priority Mail Int’l - noninsured/ at your own risk 57$

3. kargoyu tercih edin. Takip edilebilir bir kargo çeşidi. Ben hiç sigortalı almadım. Gerekmez bence. Vergi Kargo hariç oluyor. Prosedür değişmediyse evinize gelecek ve vergiyi kapıda ödeyeceksiniz.

Geri