Elektrik gitardan organ sesi almak

Abiler elektrik gitarda klasik müzik calmayı cok seviyorum özellikle bach vivaldi o bakimdan kulağıma organ ın tınısı çok hoş geliyor gitarımdan da organ vari bir ses almak istiyorum bunun için ne yapabilirim. Bu organizer adı verilen pedallar var ama onların tam olarak isteğimi karşılıyacağını sanmıyorum onlar direk organ sesi veriyolar ve gitarın kendi tonunu öldürüyorlar şöyle distortionda hafif organımsı sesler almamı sağlayacak bir pedal vs bir şey varmı acaba

Misal şu abilerin ses tonuda çok hoşuma gidiyor acaba bunlar ne kullanıyor olabilirler

Bu videoda örneklediğin abilerimiz armonik şekilde bir orkestra edası ile çalıyor. Birisi natural sesi birisi 3lüsünü birisi 5lisini gibi. Armoni oluşturuyorlar yani. Ve içlerinde bass gitarda var. Senin bu sounda yakın şeyler elde etmenin en kolay yolu bir “harmonizer” pedalı. Harmonizer pedalları ayrı olarak hangi markalarda var bilmiyorum ama ben Boss ME-70 prosesör kullanıyorum ve prosesörümde harmonizer var. Pedal manual modda iken kendi hoşuna giden bir drive tonu seçiyorsun üzerinede Mod katından harmonizeri seçiyorsun. Rate/Key potundan parçanın tonunu (C, C#, D, D#...) seçip Depth/Harmony potundan bastığın sesin kaçlısı ile armoni oluşturmasını istediğini seçiyorsun ve kendisi ona göre armoni oluşturuyor. Üstünede basarsın reverb’ü istediğin tonu elde etmiş olursun.

Edit: Bas sesler içinde wah pedalının modlarında -1 oktav seçebilirsin.

😆😆😆😆 Abi istediği olmamak değilde. Ben ne istediğimi tam açıklayamıyorum sanırım hatta ben de tam olarak ne istediğimi bilmiyorum. Birisi. Tekniğine odaklan dedi en mantıklı oneriyi onunki kabul ettim çünki gerçekten diger önerilen ekipmanlar ne kadar alanında başarılı da olsa tam istediğim sesi vermiyorlardı diğer onerilerde Pahalı öğrenci adamım. Elimdeki gitar 1.200 önerilen pedallar 2.000 3000 ben şimdilik tekniğe odaklanıp aynı zamanda ilerde zengin olmak için dua edicem belki o zaman elektrik gitardan organ sesi alabilirim 😂

Hocam ne yaptın sen allahını seversen o parayı verdikten sonra gitarın church organa dönüşmesi lazım ki ben ona o parayı vereyim 😆 yinede güzel yorumun icin teşekkürler
Evet maalesef burada cok pahali pedal. YIne de ikinci el uyguna bulabilirsin. Bu pedaldan sadece org sesi degil keman cello gibi aletlerin benzeri sesler de alinabiliyor. Veya micro POG alirsin bir tane, rotary pedal ile desteklersen bu videodaki gibi modern org sesleri alirsin. Tabi iki pedal epey maliyetli olur.

Aman hocam bu poglar pahalı valla en iyi ihtimalle ikinci el bir boss elektro harmonix
Alabilirim dolar içimizden geçiyor. Maalesef ama dediklerinizi yazıyorum kenara ilginiz için çok saolun

Geri