Roland Rubix 22, Mikrofondan ses giderken kulaklıktan ses gelmiyor, Kulaklıktan ses gelirken mikrofondan ses gitmiyor.

Arkadaşlar merhaba. Roland Rubix 22 ses kartı aldım bunun yanında ise bir adet rode nt1a mikrofon aldım. Bilgisayarım asus rog gl703vm laptop. Bu ses kartı adaptörle değil direk usb den çalışıyor. Oyuncu kulaklığımı jak dönüştürücü ile ses kartıma bağladım. Mikrofonumuda xlr girişini ses kartıma bağladım. Kulaklıktan ses geliyor kalitesi harika ama mikrofonumdan ses gitmiyor. Sorun gider diyorum mikrofonu tam aktif ediyorum bu seferde mikrofonun sesi gidiyor ama kulaklıktan ses gelmiyor. OBS de canlı yayınlarımı kullanmak için aldım bu setup ı ancak obs programındada masaüstü sesini verdiğimde (Bilgisayarda spotify da çalan şarkı karşıya giderken) mikrofondan ses gitmiyor. Tam tersini, yaptığımda ise mikrofon çalışır hale gelince bu sefer kulaklıktan ses gelmiyor. Hatta bir video açıp oynatmaya kalktığımda kulaklıktan ses gelmediği gibi videolarda donarak açılıyor böyle berbat bir donma oluyor. Sorun neyden olabilir. 48V tuşunu da aktif şekilde çalıştırıyorum ama çıkamadım bu işten. Kulaklık ile mikrofonum aynı anda ikiside çalışmıyor illa birinden biri çalışıyor.

Geri