Marshall JVM 205 preamp ve poweramp lamba önerisi.

Merhabalar, Marshall jvm 205 amfi için set olarak tüpleri değiştirmek istitorum mevcut preamp tüpleri birbirinden farklı marka olarak marshall ama bazıları kırmızı logo bazıları gold logo anladığım kadarı ile gain üretme özellikleri birbirlerinden farklı.
set olarak tung sol 12AX7 düşünüyorum bu şekilde 5 tüpü aynı değerde taktığımda bir olumsuzluk yaşarmıyım bilgisi olanlardan rica ediyorum.

poweramp tüplerini çözdüm eşlenik olmaları ve bias voltaj ayarları hakkında ne yapmam gerektiğini biliyorum.

Tüm seti tungsol 12ax7 yapman biraz daha sıkı ama biraz artmış gürültü ile neticelenebilir.Zaten 205 yeterince hassas amfi.Heleki boost atıyorsan öne feedback dahada artabilir. v1 de tungsol yeterli ve gayet iyi olacaktır. Genellikle zıd yönde karakter veren jj ile dengeleyebilirsin. Açıkçası higain kullanıyorsan pekte farketmeyecektir. Hatasız testleri düzgün lamba kullanmak en önemli faktör.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Tüm seti tungsol 12ax7 yapman biraz daha sıkı ama biraz artmış gürültü ile neticelenebilir.Zaten 205 yeterince hassas amfi.Heleki boost atıyorsan öne feedback dahada artabilir. v1 de tungsol yeterli ve gayet iyi olacaktır. Genellikle zıd yönde karakter veren jj ile dengeleyebilirsin. Açıkçası higain kullanıyorsan pekte farketmeyecektir. Hatasız testleri düzgün lamba kullanmak en önemli faktör.
Peki bu ürün üretimi rusya mı
TAD JJ ECC83S/12AX7 Tube

Geri