terratec dmx6 fire digital giriş sorunu

Mahcem abi sizi yorduğumun farkındayım ama tüm sürücüler bende mevcut(126.a 128 ve en son 5.40) hepsini bir eskisini sökerek yeniden kurup denedim ama olmadı.En sonunda kızıp bir tane staudio dsp24 mk2 almaya niyetlenir gibi oldum.Ama denemeye devam ediyorum tabi.

Sevgili arkadaşlar boxymusic den alış veriş yaptığımda sonuçla ilgili bilgi vermemi istemiştiniz.(özellikle Wareyha).Ben de yeni sayfa açmadan buraya yazacağımı söylemiştim.
Boxymusic den siparişlerimi verdim ve beklemeye başladım.Pazartesi günü adamlar bana 9:15 de şöyle mail atmışlar;Ürünlerinizin gönderilmesi için kullanılan kredi kartınızın arkalı önlü fotokopisini sürücü belgesinin arkalı önlü fotokopisini ve kart sahibinin imzasını yollayın.Ayrıca elyazısı ile bazı yazılar yazmamı istemişler.
Neyse saat 9:22 de tekrar bir mail;Yakın zamanlarda size bir mail attık lütfen ciddiye almayın özür dileriz.
Saat 9:27 de tekrar ilk gelen maili atmışlar.
Ben deliye döndüm adamlara diyorum ki ben sanal kart kullandım .adamlar bana diyo ki kanıtlayın kartı gönderin

Sakın kredi kartının fotokopisini filan gönderme Adamlara bak ya ..

Bak arkadasım https de senin yolladıgın bilgiler siteye ulaşmaz direkt olarak bankaya gider oda şifreli halde siteden kimse senin kart numaranı vs ni göremez görmemeli zaten.. Lütfen dikkat et..

Eger yollarsan Senin kartı gönul rahatlıgıyla kullanırlar . Aman Dikkat....

Emin doğru söylüyor, sakın ha, kimseye kredi kartının fotokopisini filan gönderme gibi bir gaflete düşme.

Hatta o emaili sen kredi kartını aldığın bankanın kredi kartı merkezine gönder, o adamların canına okurlar o mesaj yüzünden. O kesinlikle kredi kartı POS anlaşmalarına aykırı bir talep. Oyarlar o firmayı, uygulamaya çalıştıklatı kesinlikle "fraudulent use of POS system" diye adlandırılan olay, POS sistemini sahtekârlığa açık olarak kullanmak.

Dahası da var abilerim dün tam yazarken saat gece 12 oldu internet kafedeyim kapanıyordu yarıda bıraktım yazıyı.
Olayın devamını anlatayım;
Adamlara 1600 küsür dolar ödeme yaptım.Account uma giriyorum.Orada order history var.Bu kısımda payment kısmında:completed yazıyor
Authorization code falan var.Herşey normal gibi.Hatta eski aldığım pod xt pro da duruyor(yanında shipped yazıyor).Ama yeni siparişlerde yanında payment status :completed yazmasına rağmen shipment kısmında waiting
for credit check yazıyor.bana ilk gelen mail i buraya kopyalıyorum;

From: [email protected] Add to Address Book
To: [email protected]
Subject: Your boxymusic.com order (#15973979)
Date: Tue, 13 Apr 2004 11:06:44 +0200

Dear Mehmet,
Thank you for your order. As this is your first order with
boxymusic.com we must check your Credit Card information.
To proceed with the shipment of your order we kindly ask you to fax us
the following documents :
- a clear copy or scan of both sides of your credit card used in
this transaction + signature of cardholder
- a clear copy or scan of both sides of your ID-card or drivers
license + signature of cardholder
- a handwritten statement as follows :
"I hereby formally give A Pip's Music NV the authorization to withdraw
1642.92 USD from my creditcard # XXXX XXXX XXXX XXXX - with expiration
date XX/XX -
This transaction concerns order number XXXXXXXX."
+ signature of the cardholder on each document
Please fax the information to the following number : (+32) 9 381 82 09
As soon as our financial department has cleared the information we
continue the order process.
Future orders with the same creditcard will be processed immediatly.
Our preferred payment method is PayPal or Money Transfer - If you
prefer to pay by wire-transfer to our European or American bank accounts
please find our bankingdetails on the following link :
http://www.boxymusic.com/moneytransferinfo.lasso
Thank you very much for your understanding.
Kind Regards,
boxymusic.com Sales Team

Ayrıca sanırım burada bunun ilk alış verişim olduğunu yazmışlar ben diyorum ki benim 2.alış verişim adamlar kabul etmiyor.Robot gibi aynı cevabı yazıyor.Niye bunu istiyorsunuz benim kredi kartım sanal kart diye mail attım.Bana demişler ki;Son zamanlarda fraud (sahtekarlık galiba) olmuş.O yüzden istiyorlarmış.Ayrıca nasıl vazgeçebileceğimi sordum.Gerekli belgeleri yollamazsam iptal olacağını yazmışlar.Bir de bu işin kötü yanı vazgeçince paranın geri yatması 10 günü buluyor.Geçen sefer audiomidi.com da aynı şeyi yaptı.(mallar ellerinde yoktu parayı geri yolladık dediler ama 10 gün sonra yattı para).Tabi limi yetmediği için alışveriş de gecikti.Çok sinirim bozuldu.Diğer arkadaşlar benden ibret alıp daha dikkatli olsun lütfen.İnsanlarda ahlak denen şey kalmamış çünki.
Mahcem abi ve Emin gerçekten siz söylemeseniz yollayacaktım belgeleri.Çok sağolun

Abi öncelikle senin adına çok üzüldüm açıkçası. Çok kötü bir durum ve azda para değil bir sürü iş anlıyorum seni umarım en kısa sürede paranı geri alırsın...
Bende tam alış veriş yapacaktım ve sanal kredi kartı kullancaktım. Tanıdık bir banka müdürü vardı onunla konuşmuştum o bana Western Union ile alış veriş yapmak her zaman daha güvenliği olduğunu söylmişti, tabi tek dez vantajı 500-750 USD arası havalelerde 40 USD gibi bir masrafın olması ama bu parada o tür bir riske girmeye değer dogrusu.
Bende yaklaşık 1000 USD lik bir ürün almayı düşünüyorum ama bu gümrük olayları biraz kafamı bulandırıyor. Yakınlarda bir arkadasımın ablası Bekçidan bir "Lap Top" gönderdi ikinci el olmasına ragmen arkadas bir hafta boyunca gümrüklerde süründü ve tanıdıkları aracalığla zoraki alabildi.
Tekrar sağol

Arkadaşlar bana bugün gelen en son cevap şu:
Our Answer :

Dear Mustafa Zümrüt-Mehmet öncü,
We received your Question. Thank You for shopping at boxymusic.com !
We are aware that this is your second order! However our Financial Department will not allow your order to ship unless you send proof of the virtual account you are referring to. If you do not want to send this information then I suggest sending the payment via money transfer. Our account details can be found at the following URL...
http://www.boxymusic.com/faq.lasso?id=43
All of the items you have ordered are not in stock and the order will not ship soon anyway. The items must be ordered through our distributor.
Thank You again for shopping at boxymusic.com !

Benden para transferi yapmamı istiyorlar.Ne dersiniz yapayım mı bunun garantisi var mı?

Ah Mahcem abi senin bir ton vaktini aldım hiç bir zaman da birşey demedin hep cevapladın çok sağol.Bu herifler para transferinden sonra kredi kartından ödenen parayı geri yolluyor değil mi.Bildiğim kadarıyla o para zaten tam olarak onlara geçmiyormuş.
Vallahi 1 haftadır kabus gibi geçiyor.Mail beklemekten gözlerim hep iltihap kaptı.Ama sayenizde rahatladım artık uyuyabilirim.
Sevgiler..

size ulasamıyorum..şimdi bu yazdıklarım size ulasıyormu onuda bilmiyorum..ama sizin bilgilerinize ihtiyacım var..bir DVD aldım VESTEL 4500DivX player...amacım evde küçük kaliteli bir sinema odası kurmak..ne DVD ler nede 5.1 hoparlör sis. hakkında bi bilgim yok..ama sese çok önem veriyorum..son ses açtığımda dahi hafif bir cızırtı yapması,sesin kalitesizliği canımı acayip sıkıyor..sizden bana bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum..bana 400-450 milyon civarında isteğimi karşılayabilecek bir sistem önerirseniz çok sevinirim..tesekkürler.. umarım size ulaşmışımdır..çünkü yeni buldum burayı..derdini yazanlara yardımcı olduğunuzu gördüm..banada yardımcı olmanızı umuyorum..tekrar tesekkürler

Ben bu konuda pek bilgi sahibi değilim ama bilgisi olanlar mutlaka cevap verecektir.Fakat vestel in son zamanlarda çok iyi aşamalar katettiğini duydum.Ve adını hatırlamadığım bir ürünü yılın ürünü seçildi.(ingilterede)
Bildiklerim sadece bunlar.Kolay gelsin

Dünyadaki tüm sistemlerden (paypaldan) Türkiyeye transfer:

Dünyadaki tüm sistemlerden (mesela paypaldan) Türkiyeye transfer: n-pay.com ile mümkün!
--------------------------------------------------------------------------------
N-Pay.com a girin ve ne derdiniz varsa yazın (Türkçe de yazabilirsiniz). Sistem olarak PayPal ın aynısı, arkasında bir Banka olduğu için de yasal ve 10 bin dolara kadar havaleniz sigortalı, bir bakın belki derdinize derman olur: https://n-pay.com

Geri