Ahşap Gitar Standı

Merhabalar. Gitarların derli toplu durması için bir standa ihtiyacım vardı, ilk piyasaya baktım ve bu işi yapan bir atölyeye denk geldim. 3 bölmeli için 300 lira fiyat istediler. Ben de teşekkür ettim ve kendim yapmaya giriştim. Aşağıya bıraktığım linkten ölçüleri buldum ve 5 bölmeliye göre ölçüleri düzenledim. Bauhaus'tan gerekli ağaç miktarını aldım ve kestirdim. 60 lira tuttu. Akrilik boya, akrilik cila ve boyamak için rulo sünger aldım. 40 lira civarı tuttu. Tanıdık bir marangoz ustasına ise bölmeleri açtırdım, gerekli yerlerdeki eğimi verdirdim ve vida yerlerini açtırdım. Sonuç olarak ortaya böyle bir şey çıktı. :) Şimdi ise gitarın temas edeceği yerlere sünger, kauçuk vs gibi şeylerle kaplamak ve bölmelere emniyet yapmak kaldı. Bu iki aşama için tavsiyelerinizi istiyorum. Nasıl bi materyal kullanmam lazım, emniyet kısmında kanca vida mı kullanayım yoksa başka bir şey mi?

Dosyalar

• IMG_20190207_004811.jpg
    IMG_20190207_004811.jpg
    110.3 KB · Gösterim: 545
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkür ederim, zor bir şey yok aslında. İlk başta ben de olur mu acaba falan derken, bir işe başlayınca olduğunu bir kez daha kanıtladım kendime :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Amfinin altındaki sehpayı da siyaha boyadım mı şark köşesi hazır :) Bana maliyeti marangoz ücreti hariç 120 lira oldu. Marangoz ücretleri ne kadar bilmiyorum ama en fazla 200 liraya halledilecek bir stand. Günümüzde dandik tekli demir standların bile 50-60 liraya satıldığını hesaba katarsak hem ucuz, hem dekoratif, hem de el emeği göz nuru :)

Dosyalar

• IMG_20190209_175135.jpg
    IMG_20190209_175135.jpg
    214.8 KB · Gösterim: 457
Geri