Emo Nedir?

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

ilk sayfada modest mouse'da emo olarak görülüyor, ne alakası olduğunu pek anlayamadım. görünüş açısından galiba bu yakıştırma yapılıyor öyle değil mi? yıllardır şimdi emo grubu mu dinlemişim ben. 8O :D halbuki kendileri indie'nin kökeninden geliyor, valla bir şey anlamadım. :?

enchant demiş ki:
ilk sayfada modest mouse'da emo olarak görülüyor, ne alakası olduğunu pek anlayamadım. görünüş açısından galiba bu yakıştırma yapılıyor öyle değil mi? yıllardır şimdi emo grubu mu dinlemişim ben. 8O :D halbuki kendileri indie'nin kökeninden geliyor, valla bir şey anlamadım. :?
O yazı bir alıntı heralde birçok sitede görmek mümkün.

"Dinledikleri şeyler başta H.I.M. olmak üzere, Anathema, Katatonia'nın yeni albümleri, Bullet For My Valentine, On Thorns I Lay, Falling Down Boy (!), Placebo gibi "duygusal çöküş" temalı gruplardır. ","Damalı pantolon, damalı gömlek, damalı bileklik, kısaca damalı herşey ilgi alanlarına girer ve bunları üstlerine giyerler. Mümkün olduğunca kırmızı-siyah-mor renkleri tercih ederler. ","Bu tarzı çıkaran insan (!?) olarak Ville Vallo'yu gösterebiliriz. "

Gereğinden fazla sitemkar bir yazı bu.Emo müziğinden çok bizim Türk emolarımızın gereksiz tavırları ele alınmış.Ville Valo'nun isminin geçmesi,dama mevzusu fln zaten yazının ele alınış amacını belli ediyor.

Weezer,Modest Mouse,Avenged Sevenfold'un emolukla ne alakası var,ben de anlamış değilim..Geyik yapacağız diye indie,metalcore,doom metal gruplarını da emo diye göstermişler ya,yazıklar olsun! Ki bunları dinleyecek emo bir arkadaş varsa tanışmak isterim Tabii bunu söylerken Türk emoları kastediyorum.Bizim emolara sorsan tek bildikleri Emre Aydın,Hayko Cepkin.Kaçı Yesterday's Rising dinleyebilir? Neymiş efendim gereğinden fazla sert geliyormuş :) .

Weezer,Modest Mouse,Avenged Sevenfold'un emolukla ne alakası var,ben de anlamış değilim..Geyik yapacağız diye indie,metalcore,doom metal gruplarını da emo diye göstermişler ya,yazıklar olsun! Ki bunları dinleyecek emo bir arkadaş varsa tanışmak isterim Tabii bunu söylerken Türk emoları kastediyorum.Bizim emolara sorsan tek bildikleri Emre Aydın,Hayko Cepkin.Kaçı Yesterday's Rising dinleyebilir? Neymiş efendim gereğinden fazla sert geliyormuş :) .

:D

bence türkiye'dekilere arabesk-emo demek daha doğru olur.

punk ölmeseydi punklardan sağlam dayak yerlerdi dediğim bireyler. akamrda 90larda en azından punklarla pek hoşlaşmasakta muhabbet edebiliyorduk en azından bir rock kültürleri vardı şimdiki yeni yetmelerle hiçbirşey paylaşamıyoruz yazık. heran ağlıycakmış gibi durmalarıda biraz sinir bozucu kendilerini farklı zannediyorlar herhalde ama hepsi birbirine benziyor.

punk için bile boş müzik derlerdi 90larda, çünkü müziğin en basit haliydi. ama haysiyetlilerdi bir parça. özellikle emo'ları görünce punk'ın çok kıymetli olduklarını anlıyorum. Emo, tamamen endüstri işi bir müzik. Punk'ta özgürlük vardı, baş kaldırı vardı vs vs... emo leşşşşş

kowalczyk demiş ki:
punk için bile boş müzik derlerdi 90larda, çünkü müziğin en basit haliydi. ama haysiyetlilerdi bir parça. özellikle emo'ları görünce punk'ın çok kıymetli olduklarını anlıyorum. Emo, tamamen endüstri işi bir müzik. Punk'ta özgürlük vardı, baş kaldırı vardı vs vs... emo leşşşşş

Benzer olarak, punk aynı zamanda basitliğini umursamıyordu, zira basit bir müzik olsa dahi, bir mesajı ve bir ideolojisi vardı - kaldı ki, kendi içerisinde genişleyerek, pek çok müziğe ilham kaynağı oldu, emo'ya dahi. Punk yıllar içerisinde ufak ufak kendi kendisini yiyip bitirdi, hardcore'a dönüştü. Emo ise bu ''yiyip bitiriş''in son halkası olarak oluştu; ha, ama bu son halka, zincirin en rezil halkası oldu esas punk ile kıyaslarsak, o apayrı...

bundan 10-11 sene önce metal müzik dinliyor,saç uzatıyor,küpe takıyor diye bizden nefret eden tiplerin taciz ve saldırılarına maruz kalırdık.satanist yada keş damgası yedik,dayak yiyen arkadaşlarım bile oldu :) burda emo karşıtı olan tiplerin metalcilere karşı olan tiplerden hiç bir farkı yok bence.zihniyet aynı zihniyet,kendin gibi olmayanı,farklı gözükeni,yeni olanı dışla :D

aynen katılıyorum.önce de aynı şeyi krolar için yaşardım şimdi saygı göstermeyebaşladım.Ben mesela anime sever bir insanım.Bleach te bu hafta ichigo ne koydu be muhabbeti çevirirken kahve de de polat alemdar ne koydu muhabbeti dönüyor.Yani özümüzde hepimiz insanız.Bitsin bu kavga :D

Taksimde Genel Olarak Barların Olduğu Bölümde Yerlerde Sızmış Olarak Görmekte Mümkündür Onları veya İstiklalde "Yol Param Yok Bozugun Varmı" Derkende Görebilirsiniz!.Ayrıca Her Çekindikleri Resimlerde de Genelde Hep Tepeden Çekinirler!.Yukarı Yapar Vaziyette

Türk emo olmaya çalışan türk kroları :D

Geri