Tel değişimi sonrası 1 ve 3. fretde cızırtı

Selamlar, gitarın tellerini tek tek değiştirdim, çıkardığım teli yenisiyle değiştirip bir aşşağıdan bir üstten taktım, yani sap ayarıdır vs dir atmasın diye (sağda solda öyle yazılmıştı ne kadar doğru bilmiyorum) , ama yeni tel takınca La telinde 1 ve 3. fretlerde cızırdama başladı, gitar Les Paul kasa Epiphone, nasıl düzeltebilirim bu durumu? Konuyla ilgili pek bilgim yok, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Muhtemelen eski telleriniz ile yeni telleriniz aynı kalınlıkta değil. Aynı kalınlıkta ise tansiyonları aynı değil. Muhtemelen daha düşük tel gerilimi olan bir tel taktınız ki klavye hafif dış bükey oldu. Sorun sadece la telinde ise köprü yüksekliğini arttırın muhtemelen sap ayarı yapmadan kurtulursunuz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Muhtemelen eski telleriniz ile yeni telleriniz aynı kalınlıkta değil. Aynı kalınlıkta ise tansiyonları aynı değil. Muhtemelen daha düşük tel gerilimi olan bir tel taktınız ki klavye hafif dış bükey oldu. Sorun sadece la telinde ise köprü yüksekliğini arttırın muhtemelen sap ayarı yapmadan kurtulursunuz.

cevap için teşekkürler, sadece kalın tellerin olduğu tarafımı kaldırmam gerek.

Geri